Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. FC Brno - turnaj mladších přípravek

20. 1. 2010

 

V sobotu 23. 1. 2010 jsme odehráli v tréninkovém centru 1. FC Brno v Brněnských Ivanovicích turnaj mladších přípravek. Turnaje se zúčastnilo šest týmů, hrálo se na umělé trávě v nafukovací hale, systémem každý s každým, 4 + brankář, hokejové střídání. Obrazek

Sešli jsme se v naší nejsilnější sestavě a ve skoro maximálním možném počtu, což ovšem v Lelekovicích znamená, že na zápas přišli jediní 3 kluci v tomto věku se zápasovou zkušeností (Míša a Honzík Pokorný a Kuba Henzl), brankář, který ještě nikdy nechytal (Honzík Hudeček) a jinak kluci co s fotbalem teprve začínají (Honzík a Ivoš Sedláček, Honzík Henzl a Milan Oliva).

Šel z nás trochu strach :-) A to ještě nikdo ze soupeřů nevěděl, že kluci šli do turnaje z plné zimní přípravy, která je zaměřena trochu jinak, než jsme na turnaji potřebovali. Takže jsme narychlo vyměnili hokejky a brusle za kopačky a šlo se na věc.

1.     Zápas: Lelekovice –Lišeň 6 : 1
Naše branky: 5xMíša Pokorný, 1xHonzík Pokorný
Sice jsme hned z kraje zápasu inkasovali, ale postupně jsme soupeře přehráli. Míša nekompromisně trestal soupeře a většinu svých šancí zakončil gólem. Obrana hodně pomohla našemu gólmanovi, který si začínal teprve zvykat a trochu podlehl důležitosti utkání a atmosféře. Jak se však později ukázalo, Honzíkův výkon se v brance zvedal zápas od zápasu, a během turnaje kluky několikrát podržel.
2.     Zápas: Lelekovice –Bílovice n.S. 7 : 2
Naše branky: 6xMíša Pokorný, 1xHonzík Pokorný
V zápase jsme měli od začátku převahu, kterou jsme vyjádřili i gólově. Kluci hráli s chutí. Na konci rozhodnutého zápasu jsme proto mohli dát i trochu větší prostor našim nejmenším.Obrazek
3  3.     Zápas: Lelekovice –1.FC Brno 3 : 1
Naše branky: 3xMíša Pokorný
Podle mého asi nejlepší utkání z naší strany. Zápas byl vyrovnaný, napínavý, vyhecovaný a se šťastným koncem pro nás. Navíc se hrálo v pěkné atmosféře, o kterou se již starali rodiče našich dětí, kteří se postupně do haly během dopoledne dotrousili. Tentokrát jsme narazily na organizovanou hru soupeře, který měl vlivem vyrovnaného kádru dvou čtyřek hodně sil. My jsme však bojovali a zaslouženě vyhráli. Tento soupeř se v Lelekovicích neporáží každý den (osobně si myslím, že to bylo premiérové vítězství), takže má tato výhra možná nárok na zápis do klubové kroniky :-)Obrazek
4.     Zápas: Lelekovice –Ivančice 2 : 8
Naše branky: 2xMíša Pokorný
Utkání bylo jednoznačnou záležitostí Ivančic. Naše základní sestava už jednak nemohla a jednak jsme narazili na vyspělého soupeře s velkou individualitou s č. 10 v útoku. Do stavu 1 : 3 jsme ještě jakž-takž stíhali, závěr už byl plně v režii hostů. Ivančice na celém turnaji předváděli nejhezčí fotbal a po zásluze celý turnaj vyhráli.
5.     Zápas: Lelekovice –Slovan 2 : 0
Naše branky: 2xMíša Pokorný
Po téměř dvou hodinové pauze jsme nastoupili k poslednímu utkání zase s trochu načerpanými silami. I tak už to byl víc boj, než fotbal. Zápas jsme nakonec ubojovaly a těsně vyhráli. Obrazek
Suma sumárum to nakonec bylo krásné druhé místo pro naše kluky. Z vítězství se radovalo mužstvo Ivančic a třetí skončilo pořádající 1.FC Brno. Závěrečný předávací ceremoniál byl pro kluky zážitkem, jelikož jim pohár a medaile předával kapitán 1. FC Brno – Honza Trousil.

Individuální ocenění si odvezl Míša Pokorný za nejlepšího střelce turnaje. V pěti zápasech vstřelil celkem 18 branek !!

Klukům děkuji za perfektní reprezentaci klubu. Obrazek

Rodičům zase za jejich podporu a účast. 

P.S. Turnaj nešlo zakončit jinak, než tradičním posezením v naší oblíbené medlánecké pizzerii :-)

 

(Honza Henzl, Mesli)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

good hra

(ozák, 26. 1. 2010 18:07)

Gratulace klukům Pokorným za dobré výsledky jen tak dál a za 10 let v Barcelóně. ;)


přeje honza =D
mnějte se :P
., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., ., . ,

Gratulace!

(Orzi, 26. 1. 2010 6:53)

Parádní výsledek! Klukům a trenérům blahopřeji a smekám klobouk. Famózní výsledek! Jen doufám, že dvojčata hrající za muže, obkoukají něco od mladých kolegů dvojčat z přípravky:-). Fotbalu v Lelkách zdar!

Zážitek

(Olivky, 25. 1. 2010 20:27)

Sobotní turnaj byl pro nás jeden obrovský zážitek .Děkujem trénérům za umožnění účasti a všem spoluhráčům za tak neuvěřitelný výkon.Hlavně bráškové Pokorní nechávali v úžasu všechny přihlížející.
Přejeme hodně sportovních úspěchů LELEKOVICE!

Gratulace

(David H, 25. 1. 2010 11:14)

Gratulace jak sviňa všem. Mimochodem hoši nevíte co je to za hráča na fotce č.1 mezi Pokecama a Kubou H.??
Žeby nějakej novej talent? No na svou výšku má nějakou velkou hlavu.

Gratulace !!!

(Peter, 25. 1. 2010 10:54)

Ahoj borci, nic psát nebudu páč všichni kdo ví, tak ví že to ani jinak dopadnout nemohlo ! Jste všichni super, jen tak dál a pevně doufám že nám ty naše vycházející hvězdy nikdo nepřetáhne ... zatím , I KDYŽ JIM TO OPRAVDU PŘEJU !!!!

Mazec..

(špóna, 25. 1. 2010 9:27)

gratulovanec - všem!

Televize NOVAsport: "....a tak vítáme ve studiu Fotbal, vítěze Ligy Mistrů 2020/2021, bratry Pokorné. Kteří, jak oba už mnohokrát zmínili - fotbalově vyrostli - v Lelekovicích u Brna a tak kus této trofeje míří i tam:-)"

DĚKUJEME!!!

...díky všem

(Mesli, 25. 1. 2010 8:45)

Kdo byl v sobotu s náma, užil si myslím parádní turnajs výbornou atmoškou, který se postupně změnil ve velkou one man show Míši Pokorného, ke které ovšem přispěl svým výkonem celej mančaft.

Však také domácí bafuňáři nezaháleli a kolem dvojčat byl nevídaný frmol :-))

Všichni kluci makali, jezdili po zadku a nechali na place duši.

Rád bychom tímto poděkoval Honzovi H. za napsání reportu a taky za to, že v době naší krátké nepřítomnosti, za nás odkoučoval část turnaje.

Byl to prostě zážitek, bohužel asi první i poslední na dlouhou dobu....

Super kluci

(Ivas, 25. 1. 2010 8:40)

Další krásný výsledek přípravky, tentokrát od těch nejmenších. Dělají nám kluci ušatí samou radost. Jenom mám obavy, aby jsme o některé šikulky nepřišli. Proč asi 1. FC Brno zval Lelekovice -venkovský klub na silně obsazený turnaj? Doufám, že kluky u nás udržíme a budou nadále "válet" za Lelečky!