Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bystřice n. P. - turnaj mladších žáků

27. 2. 2012

V neděli 26.2. jsme dostali možnost změřit svoje síly s týmy z kraje Vysočina. Na turnaj do Bystřice nad Pernštejnem dorazilo celkem 10 mančaftů - kromě nás a domácího týmu ještě Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Nové Město na Moravě, Ždírec nad Doubravou, Nedvědice, Rožná a naše oblíbené Medlánky, které momentálně zásobujeme našemi největšími talenty :-).

My jsme přijeli překvapivě v nejsilnější sestavě, po třech měsících se k nám vrátila na skok i dvojčata, což vzbudilo mezi ostatními kluky upřímný nával radosti :-) Shledání po letech, společné výzvy ke zlepšení prospěchu ve škole, sliby na jaro......., mančaft velmi ožil :-)

Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým plus závěrečné utkání o umístění. Každý zápas trval 12 minut. Turnaj měl vynikající úroveň jak po stránce sportovní, tak po té organizační, hrálo se korektně, bez faulů, poděkování patří určitě všem funkcionářům z Bystřice, kteří se na této skvělé sportovní neděli podíleli.

 AC LELEKOVICE - Bystřice nad Pernštejnem 0:1

V prvním utkání na turnaji jsme si od začátku zvykali na hru v halovém prostředí, protože tato je pro náš tým, který přes zimu téměř netrénuje něco zcela nového a nepoznaného :-) Kupodivu jsme však byli domácím v první polovině utkání více, než vyrovnaným týmem. Bohužel jenom do deváté minuty, kdy Vojta vyrobil na pozici posledního učebnicovou hrubku a soupeř nás nekompromisně potrestal. Dvě minuty na to se řítil David sám na branku, ale nedal a tak jsme si v prvním zápase se silným týmem domácích žádné body do tabulky nepřipsaly....

AC LELEKOVICE - Velká Bíteš 0:1

Dvě slušné střely na začátku utkání a jedna na konci, tohle je bohužel žalostně málo k vstřelení branky. Opět jsme byli v koncovce bezzubí a zdaleka nepředváděli fotbal, který nás zdobil na podzim při venkovních utkáních na trávě. V sedmé minutě zaspala obrana, když se Honzík P. nevrátil ze svého dalšího výletu směrem dopředu a opět jedna chyba stačila k tomu, abychom prohráli. Kuba v brance sice parádně zachytal a podržel nás, ale bez vstřelených branek se nevyhrává.....Utrápený výkon plný chaosu, ale na druhou stranu zahráli si všichni hráči..........

AC LELEKOVICE - Nedvědice 3:4

Nejzajímavější utkání s největším počtem vstřelených branek na celém turnaji se muselo líbit. Přestřelka, hra bez obran nahoru dolů, moc pěknej fotbal. Naše dvě šance v úvodu jsme zazdili, potom Kubovi vypadl míč smolně z rukou a bylo to celkem nespravedlivě 0:1. Po Honzově centru vyrovnal hlavou Míša, ale za chvíli už to bylo 1:2, následně Petr bombou zdálky opět srovnal. Potom trefil Honza Pokorný tyčku a soupeř výstavní střelou z dálky vymetl naši šibenici - 2:3. Ještě jednou se nám podařilo vyrovnat Honzou Pokorným po nádherné Davidově kolmici. Dál jsme se tlačili do útoku a jenom dvojčata měla při samostatných únicích ze strany na nohou minimálně tři branky, které mohli definitivně rozhodnout.

Místo šibenice, jak před zápasem vyhrožovali, však pokaždé jejich střely mířily do náruče připraveného golmana. Trest přišel záhy - první Kuldovu hrubici ještě vychytal Kuba, tu druhou už nikoliv - 3:4. Vzhledem k našemu předvedenému útočnému snažení byl toto opravdu krutý výsledek. Netuším jak dlouho ještě budu muset vysvětlovat našim obráncům, že poslední bek na hřišti prostě nemůže dělat kličky na pětníku, au  !!

AC LELEKOVICE - Žďár nad Sázavou 4:1

Už před tímto zápasem jsme věděli, že do závěrečného play - off naše kroky nepovedou. Díky předchozím výsledkům naší skupiny jsme byli odsouzeni pouze k zápasu o předposlední místo. Přesto to kluci nezabalili a odehráli asi nejlepší zápas na turnaji. Nejprve se blýskl Kuba skvělými reflexi v brance, potom už jsme ale hráli jenom my. Na 1:0 se pěknou ranou trefil Šimon, kterému se zápas velmi vyvedl, pak se předháněli v zahazování šancí Vojta s Honzíkem P. Chvíli na to si Petr na půlce postavil balon k přímáku a jeho bomba skončila pod břevnem soupeřovic branky - jedna z nejhezčích branek turnaje. Potom začala Kuldova one man show :-) Napřed to trefil nádherně levačkou po zemi k tyčce, hned na to posadil gól na nohu z autu Šimonovi a i jeho poslední střele chybělo k brance málo. Žďár si jeden gól v závěru přeci jen zasloužil, ale David ani ze dvou šancí v samotném závěru už skore nenavýšil. V zápasu ve kterém jsme byli mnohem lepší, než náš soupeř z okresního města jsme konečně hráli fotbal.  Přesto do play- off místo nás zamířil  Ždár......, fotbal je někdy kapánek krutý :-)

AC LELEKOVICE - Rožná 6:0

Utkání o konečné 9. místo bylo jednoznačnou záležitostí a pouze se potvrdilo, že druhá skupina byla výrazně slabší, než ta naše. Kluci si s chutí zastříleli.Postupně se trefili dvakrát Tobiáš, dvakrát Honzík P. a dvakrát Kulda. To už ovšem Kuldův fan club z Medlánek s bubínkem přiváděl celou halu do varu :-) Kluci hráli i díky částečně odevzdanému soupeři pohodový fotbal a dovedli zápas s přehledem do konce. Blýskli se i kluci z lavičky, především z našeho benjaminka Jirky roste velice slušný player :-)

Závěrečné resumé je, ale bohužel kruté - rozhodně bylo navíc, než na konečné deváté místo.

Suma sumárum ?

 Z turnaje mám rozporuplné pocity. První dva zápasy jsme se jen rozkoukávali, od toho třetího začali hrát konečně aspoň trochu náš fotbal. Jako bychom si ze začátku zvykali na halové prostředí, které je nám úplně cizí, přesto výkon mančaftu postupně rostl  zápas od zápasu. S žádným z týmů jsme vyloženě nepropadli. Tři těsné prohry a dvě výhry v konkurenci nejlepších týmů z Vysočiny  nejsou snad tak špatnou vizitkou pro mládežnický fotbal v Lelekovicích. Tolik pozitiva..........

Odvrácená strana našeho nedělního výkonu ovšem hovoří o tom, že bez tréninkové píle především kluků z lavičky úspěchy sami nepřijdou........To že nás chodí na úterní trénink průměrně tři kusy a na ten čtvrtreční maximálně sedm je velká bída. Minimálně na začátku turnaje bylo hrozně vidět, jak málo jsme byli v zimě "na balonu" a jak výrazný mají na nás ostatní týmy především herní náskok. Hala je specifická, na všechno je méně času, vše je rychlejší. Jasně, nemáme jejich podmínky (2x týdně trenál v parádní velké hale), ale aspoň počtem odhodlaných kluků bychom se jim měli chtít přiblížit.

Přitom si troufám tvrdit, že v létě na trávě bychom ve stejném složení tahali rozhodně za mnohem delší konec :-) I v takto silné konkurenci !

Možná zamyšlení co dál, především potom pro ty, pro které není mládežnický fotbal v Lelekovicích momentálně prioritou.......

Foto z turnaje snad zítra  (Libore !)

 

 

 (Mesli)

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nejlepší týmy z Vysočiny

(Neodolám, 28. 2. 2012 12:01)

Nejlepší týmy z Vysočiny jsou FŠ Třebíč, FC Velké Meziříčí, Havlíčkův Brod a Vysočina Jihlava

Re: Nejlepší týmy z Vysočiny

(Mesli, 28. 2. 2012 13:19)

Nejlepší jsou ti, co se umí podepsat, anonyme :-)

oprava

(DavidH, 28. 2. 2012 9:44)

Kuldův fanklub s bubínkem nebyl z Medlánek, ale z Nového Města.