Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhé místo naší přípravky na turnaji v Bílovicích

13. 12. 2009

V sobotu 11.12. jsme přijali tradiční pozvání na halový turnaj starších přípravek do Bílovic nad Svitavou.

Turnaje se nakonec díky chřipkové epidemii zúčastnilo pouze sedm družstev, postupně jsme změřili síly s kluky ze Šlapanic, domácích Bílovic, Řečkovic, Moravské Slavie, Kohoutovic a Medlánek.

Ještě v úterý na tréninku to vypadalo, že se nás nějaká chřipka nebo podobná nemoc netýká, radovali jsme se však předčasně. Postupně jsem na mobil obdržel omluvenky od rodičů Tobiáše, Davida i Kuby. Náš plán střídat v turnaji dvě čtveřice, jako to dělaly všechny ostatní mančafty, tak nabral vážné trhliny, navíc jsme byli díky Tobiášově chřipce bez toho nejdůležitějšího - bez brankáře.

Na jeho místě naštěstí zaskočil pohotově Roman a my tak mohli odjet, alespoň s 6 hráči do pole. Turnaj se hrál systémem každý s každým, 4+ brankář na 12 minut, na házenkářské branky.

AC Lelekovice - Šlapanice 1:0

V prvním utkání jsme si zase po roce vyzkoušeli větší halu a něco co neznáme, protože jak sokolovna v České, tak i v Lelekovicích, kam chodíme trénovat, je rozměrově někde jinde. Utkání bylo vyrovnané, i když jsme byli mírně aktivnější a nakonec se nám podařilo díky šikovnosti Míši Pokornému jeden gól vstřelit.

AC Lelekovice - Bílovice 2:1

Zápas proti našemu tradičnímu soupeři byl od začátku hodně vyhecovaný, naštěstí jsme dali brzy branku, opět se trefil Míša. Jenomže zhruba v polovině si nechal dát Roman hloupý gól a začali nervy. V době, kdy už to vypadlo na remízu se do balonu opřel na půlce Petr Jakubovich a jeho levačka se opět nemýlila.

AC Lelekovice - Řečkovice 2:0

Z našeho pohledu asi nejjednodušší zápas na turnaji, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a po brankách Míši a Petra si připsali třetí vítězství v řadě.

AC Lelekovice - Moravská Slavia Brno 0:1

Po třech utkáních jsme měli na svém kontě plný počet bodů, což se nám v zápase s Morendou krutě vymstilo. Kluci ukolébaní předchozími výsledky zápas totálně odflákli, nebojovali, neběhali, prostě to bylo o ničem. Marně jsme se je z  lavičky snažili povzbuzovat, marně zněl halou Oskarův hluboký hodovní hlas :-)  Hned ve druhé minutě se dokutálela nevinná střela mezi nohama Romana do naší branky a do konce zápasu už jsme s výsledkem nic neudělali. Paradoxně to byla jediná výhra Morendy na turnaji....... A po zápase proběhlo před obědem velké mytí hlav, kdy byli vidět i slzičky.......

AC Lelekovice - Kohoutovice 1:2

Se suverénem celého turnaj, který byl o "parník" vepředu oproti ostatním týmům, jsme chtěli odehrát důstojný zápas. Kluci měli celkem pochopitelný respekt, Kohoutovice během turnaje neztratili jediný bod - např. Řečkovicím nadělili devět kousků. Od začátku jsme se pouze bránili  a jenom díky Romanovi v brance to nebylo za pět minut 0:5. Utkání bylo tvrdé, ale korektní, nejprve soupeř bombou z metru vyrazil Romanovi v brance dech, vzápětí sestřelil Kulda v souboji o míč na půlce hráče, který byl odnesen. Na milosrdných 1:2 snížil Petr, až 20 vteřin před koncem. Výsledek tentokrát neodpovídá rozdílu v předvedené hře - soupeř byl ve všem jasně lepší.

AC Lelekovice - Medlánky 0:0

Před posledním utkáním celého turnaje jsme věděli, že třetí místo nám už neunikne. Výhra, či remíza nám dokonce zajišťovala místo druhé. Naše prohra by znamenala druhé místo pro Medlánky, výhra zase flek na "bedně" pro domácí Bílovice. A domácí to rozhodně nechtěli vzdát - poslední utkání probíhalo v pekelné atmosféře, kdy nám celá hala fandila, tak, že chvilkama nebylo slyšet vlastního slova. Naši kluci, ale už mleli z posledního, např. Petr s Vojtou v obraně za celý turnaj vůbec nestřídali. V zápase jsme si nevytvořili jedinou vyloženou šanci a protože Roman všechno pochytal, skončilo to remizou 0:0. Rozesmutnili jsme tímto výsledkem domácí a zajistili tak třetí místo Medlánkám. Doufám, že jsme tak definitivně otupili vzájemnou řevnivost obou klubů, kvůli nedávnému přestupu Kuldy z Medlánek do Lelekovic :-)))

Branky Lelekovic:

Petr Jakubovich 3, Michal Pokorný 3

 

Pořadí turnaje:

1. Kohoutovice                       18b.

2. Lelekovice                         10b.

3. Medlánky                               9b.

4. Bílovice                                  9b.

5. Šlapanice                              5b.

6. Moravská Slavie Brno         4b.

7. Řečkovice                              3b.

 

A jako vždy - co říci závěrem ??

Málo nás, proto je druhej flek fantastickej úspěch. Především, když to srovnám s tím, jak jsme bojácně vloni v hale začínali. Nechali jsme za sebou pět mančaftů, z toho tři brněnské, kteří mají určitě, co se týče výběru ze svého kádru, lehčí život.

Poděkování patří všem lidem z Bílovic, kteří se podíleli na perfektní organizaci celého turnaje, i když jednu výtku bych měl. Ale to jsem celej já, sorry !! :-)

Nezdá se mě dvakrát chytré, aby družstva na sedmém, až čvrtém místě dostala poháry, zatím co první tři mančafty, jen medaile (i když každému klukovi na krk). Vítěz turnaje bez poháru, nevím, nevím ......

A tak jsme si v kabině po turnaji spolu s rodiči řekli - když jsme nedostali opravdový pohár, aspoň dětem koupíme zmrzlinový !

Turnaj jsme tedy nakonec uzavřeli malým posezením v pizzerii na zámečku v Medlánkách, kde se nám už po posledním zápase podzimu tolik líbilo. Asi už se tam budeme vracet pravidelně, takže bych rád poprosil touto cestou pana Faltu mladšího o množstevní slevu :-))

Klukům děkuji za výbornou reprezentaci klubu, rodičům za jejich čas, marodům přeji brzké vyzdravení a v úterý na tréninku se na všechny těšíme !!!

 

(Mesli)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mazec...

(Radim, 14. 12. 2009 12:38)

Velká gratulace pro všechny zúčastněné!
Parádní výkon!
Jen je škoda ,že jsme nedovezli pohár! Je to trochu zvláštní systém odměňování?!
Ale jinej kraj ,jinej mrav.

Gratulace

(Honza Henzl, 14. 12. 2009 11:39)

Gratuluji k druhému místu a dle reportu i k předvedenému výkonu.

Report z Medlaneckych stranek

(Mesli, 14. 12. 2009 8:02)

...oni toho Kuldu asi fakt nikdy nerozdejchají :-))
Mrknete se zde: http://fcmedlanky.cz/

Kdes byl ...?

(Peter, 13. 12. 2009 22:54)

Zdarec ŠPÓNO , no kónečně ses urval od těch báječných rodičovských povinností a něco napsal (nemyslím to ve zlém ! ještě rád budeš vzpomínat na vození v kočárku... jak začne chodit to bude teprv fofr...). Díky za gratulaci která ovšem patří jen a jen špuntům a trenérům kteří mají ještě stále chuť a vytrvalost je trénovat. Není to vůbec jednoduché v takovém počtu odehrát JEN pár zápasů, ale opět se to ZVLÁDLO osatně jako na každém zápase kdy střídáme max. 3 haráče oproti soupeřům, o to větší dík všem špuntům,trenérům i rodíčům. Zatím , uvidíme se na ledě.

Bravo bravo..

(špóna, 13. 12. 2009 16:54)

a nemyslím ten časopis, páni kluci:-) Moc Vám všem gratuluju.. Jen tak dál.. Tyhle zážitky jsou k nezaplacení..

Ciao a Lele oléé