Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový den v Lelekovicích - III. ročník memoriálu Miloše Kunzfelda

19. 6. 2012

Další tradiční velký fotbalový den v Lelekovicích se letos uskutečnil v  v sobotu 16.6. 2012

 

III. ročník memoriálu Miloše Kunzfelda - turnaj mladších přípravek

 Opět po roce jsme pořádali turnaj mladších přípravek. Tentokrát jsme pozvali čtyři týmy (Kuřim, Medlánky, Chrlice a Bílovice) a my si troufli postavit dvě mužstva. Potěšil mě téměř stoprocentní zájem kluků a téměř jediné omluvenky byly způsobené nemocemi. Rovněž rodičů a rodinných příznivců se sešlo hodně, takže i divácká kulisa byla velmi příjemná. A to celý den proběhl za téměř letního slunečného počasí ,které někteří jedinci (např. já) po zásluze a po 12 hodinách na hříšti a na slunci odnesli zaslouženým úpalem.

dsc_5073.jpgV pátek odpoledne jsem se pokusil rozdělit kluky podle dvou kritérií:
- abych vytvořili dva vyrovnané týmy (to, že budou vyrovnané sobě jsem věděl jistě, ale jak budou konkurence schopné jsem pouze tušil, na základě dlouhodobých výsledků :-)
- abych trochu ctil bydliště v Lelekovicích (A tým) anebo v okolí Lelekovic (B tým)
 
Tým Lelekovic A nastoupil v sestavě:
Marek - Honzík S., Dan, Ladík, Martin K., Martin J. - Saša, Franta a Anička 
Tým koučoval zkušený trenér Radim bydlištěm také v dosahu hřiště.
Tým Lelekovic B reprezentovali tito hráči:
Mates - Ivoš S., Tomáš, Honzík H. - Didi, Matěj, Radim, Štěpán, Michal
Tento tým měl výhodu dvou trenérů (jestli se to dá za výhodu považovat). Já se staral o střídání a Milan o brankáře.
Hrací systém turnaje byl každý s každým, utkání se hrála 1x15 min, v počtu 4+1, balonem č.3  na 1/4 našeho malého hřiště. Turnaj odfoukal jako hlavní rozhodčí Oskar a opět mu za to nikdo nepoděkoval, tak to doháním teď-díky Oski. dsc_5406.jpg
Naše týmy střídaly slabší výkony s ještě o trochu slabšími, ale na to jsme zvyklí. Naštěstí ani soupeři nepředváděli nějaký hvězdný fotbal, takže se hrálo pro radost a ne pro oko náročného diváka. Toto byl ale náš hlavní cíl, aby si kluci zahráli, vstřelili nějaký ten gól a zažili radost z výhry. Pořadatelé turnaje naštěstí splnili nejdůležitější úkol a správně vybrali soupeře nacházející se na podobné dovednostní úrovni jako my.
dsc_5323.jpgMalým vrcholem turnaje bylo domácí derby, které rozdělilo kamarády, rodiče, sousedy a v jednom případě i rodinu na dva nepřátelské tábory. Atmosféra podobná té z Milána nebo Manchesteru (přiznávám, že ani jednu jsem nikdy nezažil a asi nezažiji). Odehrál se vyrovnaný zápas, kdy vítězem se stal tým, v jehož středu po celý den zářil Didi.
 
Konečné pořadí v turnaji:
1. Bílovice n.S. - 15 bodů
2. Chrlice - 12 bodů
3. Lelekovice B - 9 bodů
4. Lelekovice A - 6 bodů
5. Medlánky - 3 body
6. Kuřim - 0 bodů
Individuální ocenění:
Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Marek Čamrda z Chrlic, který potvrdil, že má našlápnuto ke slibné fotbalové kariéře.
Nejlepší střelec turnaje byl se 14 góly domácí David DIDI Ježek. Toto je velké překvapení pro nás pro všechny, ale za své sobotní výkony určitě zasloužené ocenění. dsc_5766.jpg
No a nejlepším brankářem byl trenéry vybrán Dominik Smutný z Medlánek.
Na postu brankáře však měly všechny týmy velmi šikovné brankáře. Mně osobně velmi překvapil a potěšil náš Mates. Byla to ode mě velká trenérská odvaha až nerozum ho poprvé postavit do branky 15 minut před začátkem takto velkého turnaje, ale úspěch přeje odvážným. Tady mě hodně inspiroval pan Bílek svým odvážným zařazováním několika mladých nadějných hráčů do týmu (zatím tedy jen na lavičku a hlavně do širší nominace, ale slyšel jsem , že prý do dvou let určitě na pár minut toho Koláře zkusí na hřišti nahradit i Darida). Mates mě a asi i taťku přiváděl po celý turnaj do stavu blížícímu se infarktu, ale nakonec obstál na jedničku a byl platným členem družstva.
dsc_5819.jpgDále byla udělena cena pro největšího bojovníka pro našeho Matěje S. Přejeme mu všichni aby dál vydržel bojovat.
 
 
 
Pohádkový konec:
Na všechny kluky čekala zasloužená odměna v podobě medaile a pár sladkostí. Domácí borci pak dostali od Sašovy maminky jako bonus velký a nádherný fotbalový dort. Děkujeme.dsc_5853.jpg
Všechno ale mohlo skončit špatně. Nikdy v životě mně dort nespadl až v sobotu .... Při rutinní akci - vytažení dortu z lednice - asi pod tíhou dosaženého sportovního úspěchu - mi celá police s dortem propadla lednicí o 30 cm níže, dort se otočil a police ho přimáčkla. Ještě, že nejen pohádky mají dobrý konec. Silná vrstva marcipánu, kterým byl dort natřen vytvořila "pevnou formu" která byla odolná i proti tomuto nelidskému zacházení. Dort zůstal bez poškození (doufám, že to bude vidět i na fotce), kluci si na něm náramně pošmákli, já se ale při této vzpomínce třesu ještě teď.
 
Zhodnocení turnaje:
Domácí týmy v konkurenci obstály. Odměnou jim je v jenom případě i pořadí na bedně. Děkuji všem za pomoc při organizaci turnaje. Zúčastněným týmům díky za účast a předvedené fair-play výkony. Klukům i trenérům přeji hezké prázdniny a v příštím roce už z pozice "toho vzadu" přeji hodně sportovních úspěchů.
dsc_5840.jpgTurnaje se zúčastnilo 17 našich hráčů, takže očekávám , alespoň 15 krátkých příspěvků od rodičů do diskuze, a z toho alespoň 3 od odvážných maminek - byla by to skoro premiéra.
 (Honza)

  

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Další částí fotbalového dne se stalo již tradiční utkání OLD Boys, tedy starých pánů Lelekovic. Tentokrát však z důvodu velkých absencí a zranění ne Sever proti Jihu, ale lelekovičtí staří páni proti Orlu Královo Pole.

Pro opelichané staré supy z Lelekovic byl prvním nepříjemným překvapením příjezd mladých dravých orlíků z Krpole. Druhým pak byl fakt, že prohráli v poměru 2:5 a třetím, že se mnozí ráno jistě nemohli zvednout z postele. No nevadí, hlavně, že si mnozí zavzpomínali na svá mladá léta, trochu si provětrali své zakouřené plíce, ztvrdlá játra, zlomená srdce a pomalu odumítající mozkové buňky. O vo to přece jde. Po mnoha letech jsme v dresu mohli vidět i Lukáše P.  To bylo překvapení!

Diváci byli také spokojení, vždyť u stánku bylo pořád plno.

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Odpolední program završilo poslední soutěžní utkání našeho "A" mužstva proti Starému Lískovci.

AC Lelekovice - Starý Lískovec 2:2 (2:1), branky Zeman Radek, Procházka Filip

K vidění byl ne příliž záživný fotbal v podání obou mužstev a ne příliš přesné rozhodování hlavního sudího. Snad jen trochu více emocí ke konci odtrhlo diváky od stánku.

Bohužel tentokrát to je bez větší reportáže. Projevila se únava hlavního korespondenta po těžké sezoně. :-))

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Celodenní program završil kdo jiný než DJ Schmid se svou Oldies Party  večerem plným hudby, jídla, pití a pohody.

Co jiného mohlo ukončit lelekovický fotbalový den než ohňostroj? Tentokrát vůbec nebyl v plánu, nebyl organizován. Na poslední chvíli však byla doručena krabice, která našemu téměř největšímu sponzorovi zbyla ze Silvestra a tradice tak zůstala k radosti všech přítomných zachována. Děkujeme.

Tak zase za rok ....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Levon, 22. 6. 2012 19:57)

Chtěl bych všem poděkovat za krásny den, který začal prckama a skončil A-čkem. Taky chci poděkovat všem za podporu v celé sezoně A týmu. Byli jste všichni úžasní. Bylo to krásny a doufám že se někdy vrátím a zahrají si fotbal se skvělou partou která tu byla a doufám že taky bude. Hodně štěstí v příští sezoně. LELE OLEEE ;-)

reakce

(kuba, 22. 6. 2012 16:35)

tak kdyz vsichni nepisou jen pozitiva,tak ja doplnim nejaky negativa.zkusim to jak ve skole,kdyz DUSAN pise vysvedceni(na psacim stroji) MARA na stanku je borec,ale pivo mne prislo malo silny,maso bylo uzasny,hudba jak ma byt,takze stanek celkove 2+.
Co se tyce pripravek a zaku a hlavne treneru,tak tam je to samozrejme na 1.
Fanousci na zapase muzu-nejak jsem nezaznamenal Sponu,takze 1-(chtel jsem dat 2,ale pan.OBRUCA je proste borec).
Fotbal muzu,tam to bude 3(dobry),mame liny hrace,co nechodi na treninky,az na zdravy jadro.jinak bysme byli urcite vys,ale parta je dobra.
Celkove LELKY super,ja bych tam chtel bydlet.
Ps:nedaly by se kabiny hnat o stock,rezervuju si tam flek:)
lelekovicim 3x zdar.

Sobotní turnaj

(Pavla H., 22. 6. 2012 11:11)

Po Ivošove výzvě mně to nadelo a taky se zapojím do hodnocení.
Myslím, že se sobotní turnaj opravdu vydařil. Počínaje pěkným počasím, přes velkou účast dětí i rodičů, konče Markovým skvělým občerstvením. Dobrý nápad bylo udělat dva týmy z Lelekovic, takže se mohli zapojit všichni malí fotbalisté.
Domů odcházeli všichni s medailí na krku ,ať skončiili na prvním nebo šestém místě. Dort od Sašove maminky byl opravdu úžasnej.
Takže závěrem. Sice mě ten jeden z trenérů mladší přípravky s tím fotbalem už občas leze pěkně na nervy,ale musím říct , že energie a čas, kterou tomu všichni ochotní pořadatelé věnovali, určitě stála za to.
Děkujeme.

Nic a zase nic

(Ivas, 21. 6. 2012 10:10)

Nikdo nic nepíše, nezbývá, než si své komentáře i okomentovat. :-))
Já jsem se vším spokojený, bylo to celý den bezva a to díky všem pořádajícím.
Tolik lidí se přišlo podívat, tolik lidí se staralo celý den o organizaci a napíšou jen 3? Nikdo nemá zážitky? Nikdo nemá připomínky?
Chutnalo Vám pivo? Co Marův guláš? Máte radost z našich malých Ronaldíků a Messiků? Líbila se Vám hra Áčka? Co říkáte na staré pány? Kdo byl večer nejvíc "unavenej"?
Můžete někdo něco napsat ???????????????

Re: Nic a zase nic

(Tišňák, 21. 6. 2012 11:25)

Byl jsem bohužel, či bohudík ve Wroclavi, ale o tom , že byl Leleday naprosto sqělý nepochybuju... Děláte to chlapci dobře!

vyznamenani

(kuba, 20. 6. 2012 17:07)

ja bych vsemu udelil 1 jak ve skole,proste LELEKOVICE jsou dokonaly.

Vydařená sobota

(Mesli, 20. 6. 2012 10:27)

Tolik spokojených lidí se sobotním turnajem i celým dnem a nikdo tu nic nenapíše ?? Přitom návštěvnost našich stránek trhá od neděle večer rekordy !
Nestyďte se lidi, uvědomte si že když nic nenapíšete nebude ani co nového číst :-)
Sobotní fotbalový den já osobně hodnotím velmi kladně. Turnaj špuntů se fakt povedl, všichni si zahráli, zařvali góóóól, věřím že nám pomalu rostou nové talenty.
Účast rodičů i fanoušků byla více než slušná.

Old boys a áčko jsem bohužel neviděl, ale slyšel jsem jen samá pozitiva, takže to taky klaplo na jedničku.
Večerní zábavě a ohňostroji už jsem přítomen byl a bylo to fakt super.
Speciální poděkování patří určitě Marovi a jeho týmu, kteří se po celý horký den i večer starali o naše hrdla a žaludky.
A myslím že výborně !
Velmi mě pobavil i skvělý Honzův report z turnaje, včetně lapálie s dortem u které jsem byl v přímém přenosu :-)
Konec dobrý, všechno dobré - tak zase za rok..........

Supr turnaj

(Milan, 19. 6. 2012 13:55)

Tak jak Honza nabádá v článku, začnu prvním komentářem já.
Myslím, že letošní turnaj byl pro kluky fakt perfektní. Musím poděkovat trenétům, že se jim podařilo sehnat adekvátní soupeře pro naše "rafany" a ti si po delší době okusily chuť vítězství a to je strašně důležité. Turnaj se myslím bezezbytku vydařil, kluci předváděly hru na kterou v současné době mají, ikdyž musím přiznat, že chvilkama jsem měl u té branky tak vyschlo v krku z dirigování našich zadních řad a golmana, že mě snad to svlažení hlasivek přímo na hřišti bude odpuštěno. Tečka za turnajem byla opravdu sladká a kluci snad konečně spokojení.
Doufám,že příští rok se nám podaří na tyto výsledky navázat a potom už si soupeře nebudeme muset vybírat :-)).
Milan

P.S. poděkování všem, kteří se okolo toho našeho (i když su z České) placu motají