Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový den

20. 6. 2018

Lelekovický fotbalový den                                            

V sobotu 16.6.2018 pořádalo naše AC ve sportovním areálu na Poňavě fotbalový den. Již třetím rokem navázal na původní tradiční turnaj přípravek – memoriál Miloše Kunzfelda. 3.jpgProtože podobné akce a turnaje jsou ve stejných termínech pořádány v mnoha klubech, je téměř nemožné sehnat účastníky turnaje. Proto je akce po třetí za sebou pojata jako rozloučení samotného klubu se sezonou a týká se především hráčů a všech příznivců AC Lelekovice.

6.jpgProgram začal v dopoledních hodinách přátelských zápasem těch nejmenších – minipřípravky. Naši nejmenší a nejmladší hráči věku 5 až 7 let se utkali proti kamarádům z FC Medlánky. Vyrovnané utkání skončilo sice vítězstvím domácích, ale důležitější bylo nasazení, snaha a radost ze hry malých borců a zážitek perfektní atmosféry díky silně povzbuzujícím rodinným příslušníkům.

Následovalo utkání mladší přípravky proti rodičům. Tátové i maminky se snažili své ratolesti prohnat, opak však byl mnohdy pravdou. Snaha kluků to rodičům nandat byla obrovská, gól chtěl dat každý.7.jpg

Někteří odrostlejší kluci se s týmem starších žáků po sezoně loučí. To proto, že jejich malý počet neumožňuje přihlásit družstvo starších žáků či dorostu. Odcházejí do jiných klubů, či bohužel s fotbalem končí. Proto bylo další fotbalové klání pojato jako jejich rozlučka. Spojený tým mladších a starších žáků nastoupil proti rodičům a trenérům a to rovnou na velkém hřišti. Velmi pěkné utkání hrané stylem „nahoru a dolů“ nemohlo skončit jinak než remízou.

Závěrečným zápasem dne bylo poslední soutěžní  utkání družstva mužů „A“. Soupeř přijel z Horních Heršpic a to rovnou vypraveným autobusem i s velkým počtem fanoušků. Ještě před posledními třemi koly se zdálo, že toto poslední utkání rozhodne o druhém postupujícím týmu do krajské 1. B soutěže. Bohužel zřejmě vidina a možnost postupu do „kraje“ našim borcům ve dvou předposledních utkáních svázala nohy. Nedosáhli plných bodových zisků a „poslední špíl“ tak zůstal v rovině pouhého přáteláčku. Heršpice měli postup zajištěn. AC se pouze loučilo se sezonou. Nešlo o nic, jenže... Domácí chtěli dokázat fanouškům, že jsou lepší, Heršpice chtěli vyhrát i poslední zápas. Na jaře neztratili ani bod. Takže žádný přáteláček, ale pěkně „zvostra“. Proč ne?  Emoce nad „Kunzfeld stadiem“ jen létaly. Špatný výkon rozhodčího (obecně, není třeba se vymlouvat) a ne zrovna fair play jednání jednoho z hostujících hráčů přispěly k dramatu sobotního odpoledne. Divoké a velmi kvalitní utkání plné fotbalových vášní skončilo remízou.  Jestli byla zasloužená? Spíše ne. Domácí byli o chloupek lepší. 8.jpg

Tradiční večerní posezení u dobrého piva a grilovných dobrot pak bylo tím nejpříjemnějším ukončením celé lelekovické fotbalové sezóny 2017-2018.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář