Jdi na obsah Jdi na menu
 


I potřetí v hale druhé místo

14. 3. 2010

V neděli 14.3. jsme přijali pozvání na turnaj starších přípravek do Kuřimi.

Hrálo se systemem 4+ brankář, v nafukovací hale u fotbalového hřiště, každý s každým. Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev, hrací doba jednoho zápasu byla 18 minut.

Těšili jsme se na konfrontaci s novými, pro nás neznámými týmy, nemůžeme hrát pořád jen proti Medlánkám a Bílovicím :-)Obrazek

Už na začátku bylo patrné, že navrch budou mít mančafty ,které si sebou přivezli hodně kluků na střídání, hřiště bylo na hrací system 4+1 hodně velké a síly klukům během turnaje rychle ubývaly.

Nás se opět sešlo pouze 7, takže jsme měli dva kluky na střídání. Citelně nám chyběl jak Kulda(na horách), tak především Kuba Henzl(nemocen), protože díky jeho nepřítomnosti musela hrát naše obranná dvojice celý zápas bez střídání, což se v závěru prostě muselo projevit.......

AC Lelekovice - Veverská Bitýška 3:0, naše branky David Vaňous, Vojta Váňa, Míša Pokorný

První a náš nejlepší zápas nejen na turnaji, ale co jsem v poslední době měl od nás možnost vidět. Od začátku jsme krásně kombinovali, mnohdy i na jeden dotek, vytvořili si místy, až drtivý tlak a šance střídala šanci. Bitýška se dostala na naši polovinu asi dvakrát za celý zápas a Tobiáš se v brance nudil.... Po několika totálně zazděných tisíciprocentních šancích, začali branky padat, až ve druhé polovině zápasu. Výsledek 3:0 byl nakonec pro soupeře, až příliš milosrdný. Bitýšce nicméně můžeme počet jejich hráčů(12?) tiše závidět....

AC Lelekovice - FC Kuřim 1:1, branka Míša Pokorný

Předčasné finále celého turnaje. Kuřim nás prověřila po všech stránkách, obě jejich čtverky byli vyrovnané a i když jsme vedli 1:0, v závěru nás zatlačili a dokázali po sérii našich chyb v obraně po zásluze vyrovnat. Škoda tutovky v poslední minutě, kdy šel Míša Pokorný sám na jejich brankáře, ale ani z dorážky nedal, mohlo to být veselejší....Obrazek

AC Lelekovice - Čebín 2:1, branky Míša Pokorný, David Vaňous

I v Čebíně mají šikovné špunty. Už v prvním utkání s Kuřimí, který jen těsně prohráli, ukázali, že fotbal hrát umí, i když kluků bylo, co se týče počtu, taky jako šafránu. Nastoupili jsme velice dobře a dostali je pod tlak, ovšem, až příliš ofenzivní choutky naší obranné dvojky byly hned zkraje utkání potrestány. To, když nám utekl jeden ze soupeřových hráčů a svoje solo zakončil prostřelením bezmocného Tobiáše - 0:1. Naštěstí jsme hned za chvíli srovnali a dokonce zápasu stihli ještě přidat o jeden gól více, než náš soupeř.

AC Lelekovice - Moravská Slavia Brno 2:0, naše branky Míša Pokorný, David Vaňous

Neuvěřitelně houževnatý soupeř a velké trápení z naší strany do poslední minuty. V brankových dostizích s Kuřimí jsme potřebovali vyhrát co největším rozdílem a Morenda se zdála být v pohodě k poražení. Opak byl však pravdou.

"Sešívaní" nám nedali vůbec nic zadarmo a vlivem ubývajích sil začala naše hra připomínat křeč. Sice jsme 1:0 vedli, když si dvojčata rozebrala soupeřovu obranu, až ke střele do prázdné branky, ale čím více se blížil konec zápasu, tím bylo pro nás hůře.

Posledních pět minut jsme už jen odkopávali balony pryč z blízkosti Tobiášovi branky a ten nás taky dokázal v tomto utkání nejvíce podržet. Půl minuty před koncem chytl Morendě tutovku a z protiútoku zvýšil po samostatné akci David Vaňous na konečných 2:0Obrazek

AC Lelekovice - Boskovice 0:0

V posledním utkání jsme k prvnímu místu potřebovali vyhrát a spoléhat na to, že Kuřim dá posléze Bitýšce méně branek, než my Boskovicím,

Kluci už, ale mleli opravdu z posledního, sotva lezli. Nikdo už nedokázal nic vymyslet a nebylo to vůbec ono. Přesto jsme dokázali udržet čisté konto a neprohrát.

Paradoxně by nám nakonec jedna jediná branka pomohla celý turnaj vyhrát, protože Kuřim v posledním utkání celého turnaje překvapivě pouze remizovala s Bitýškou 0:0......

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen David Vaňous

Pohár pro nejlepšího střelce celého turnaje si odnesl Míša Pokorný se 4 vstřelenými brankami.

Celkové pořadí:

1. Kuřim                      11 (8:1)

2. Lelekovice              11 (8:2)

3. Čebín                        6

4. Mor. Slávia               5

5. Boskovice                3

6. Veverská Bitýška    3

 

Shrnutí:

Lhali bychom, kdyby jsme tvrdili, že nás ten jeden gól, co scházel k vrcholu nemrzí :-)) Byli jsme fakt blízko..... Na druhou stranu Kuřim byla asi přeci jen o ten krůček lepší a tak nezbývá, než vítězům sportovně pogratulovat.

Klukům patří dík a obdiv, za to, jak se dokázali porvat o výsledek i v době, kdy už prostě nebylo, z čeho brát....Obrazek

Bývaly nedávno doby, kdy jsme slavili i to, že jsme někde neskončili poslední. Inu s jídlem roste chuť :-)

V letošní zimní sezoně jsme odehráli s přípravkou v hale tři turnaje. Ve všech třech jsme skončili na druhém místě, dvakrát jsme si odnesli zásluhou Míši Pokorného pohár pro nejlepšího střelce.

Myslím si, že v našich podmínkách a s problémy, které máme díky nízkému počtu kluků zajímajících se o fotbal,  jsou to super výsledky.

Doufám, že nás to bude všechny motivovat do další práce s naší mládeží - jedeme dál !!

 

(Mesli)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gól

(opopop, 23. 3. 2010 10:53)

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OEbASi4vm18&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OEbASi4vm18&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Super

(Honza Henzl, 16. 3. 2010 12:43)

Kluci super výsledek a z reportu tuším, že i hra byla solidní. Takže gratulace všem zúčastněným.
HeJ

Paráda

(Orzi, 16. 3. 2010 7:03)

Kucíí a trenéři smekám! Krásný výkony předvádíte v zimní přípravě. Z turnajů vozíte parádní umístění. Grtatuluji!!! Škoda,že když máte takovou formu, že jste to těm Kuřimákům nevyfoukli:-)))

Druhej ...

(Peter, 15. 3. 2010 22:56)

Dobrý den - ahoj všem, hele podle mě je druhej flek bez střídání lepší než první s 12 klukama, ti naš špunti bojovali od 18 minut X zápas naplno. Ale nebojím se vlka nic, počkejte všici na trávu ... pak to teprve začne ... , hlavně obrovské DĚKUJI všem trenérům.

vyhlášení

(m0000, 15. 3. 2010 12:54)

Zde je video z vyhlášení výsledků: http://fckurimpripravka2000.txt.cz/clanky/85498/nedele_14-3-2010_turnaj-kurim

Obdiv!!

(špóna, 15. 3. 2010 9:54)

Jak už je napsáno v nadpisu..obdiv a nic než obdiv.. Páni kluci a Páni trenéři - velká gratulace k Vašim úspěchům.. Díky za úspěšnou reprezentaci NAŠEHO oddílu.. Lel´s never die!
Přeji do dalších bojů - zdraví, štěstí, sílu a trpělivost...

Lele oléé..!!!

Druhej flek....

(Mesli, 15. 3. 2010 9:54)

.... s odstupem jednoho dne super ! Ještě včera nás to dost mrzelo. Je to přesně tak, jak napsal v rozhovoru Špóna - totiž vyhrát něco pro Lelečky, to jen ten nejbáječnější pocit na světě :-))