Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lelekovický fotbalový den

14. 6. 2010

Obrazek

 

Memoriál Miloše Kunzfelda - turnaj starších přípravek

V sobotu ráno zavítali na naše hřišti čtyři týmy špuntů (Bílovice, Soběšice, Dolní Loučky a Čebín), aby poměřili síly s našimi kluky v dopoledním turnaji. První ročník Memoriálu Miloše Kunzfelda navázal na předchozí dva ročníky Import car cupu.

Hrálo se systemem každý s každým na 2x 10 minut. Premiéru si odbyla i nově nainstalovaná časomíra v rohu hřiště, za jejiž pořízení velmi děkujeme Petru Šátkovi.

AC Lelekovice - Soběšice 0:0

V prvním utkání jsme byli ještě zalezlí v postelích. Náš ospalý herní projev neměl proti pozorné obraně soupeře naději na úspěch. Ačkoliv se později ukázalo, že Soběšicím nebude lehké vstřelit branku (tři jejich utkání skončili 0:0), nebyla to omluva pro náš špatný výkon bez pohybu a chuti hrát.

AC Lelekovice - Dolní Loučky 2:0

Druhé utkání už bylo z naší strany o poznání živější, probrali jsme se a začali hrát, to co jsme zvyklý. Nejprve se z dorážky trefil David a na konečných 2:0 upravil Míša. Naše obrana hrála s přehledem a co prošlo posbíral v pohodě chytající Tobiáš.

AC Lelekovice - Čebín 1:0

Utkání se spoustou neproměněných šancí na naší straně, s hubeným výsledkem pro nás. Hráli jsme pěknej fotbal, dokázali si přihrát i vystřelit, leč soupeřova obrana i brankář byli proti. Ani v tomto utkání jsme neinkasovali a tak nám nakonec 1:0 stačilo, branku vstřelil opět Míša.

AC Lelekovice - Bílovice 1:0

Pokud jsme chtěli celý turnaj vyhrát, museli jsme porazit do té doby naprosto suverénní Bílovice, které dokázali, až do tohoto utkání, projít celým turnajem bez ztráty bodu. Tvrdý, ale korektní zápas se musel divákům líbit, bylo to opravdové vyvrcholení celého turnaje. Těžko ovšem něco vymýšlet na soupeře, se kterým hrajete devátý zápas v sezoně (příprava, halové turnaje, soutěž). Známe se jako svoje boty :-)

Celý zápas jsme měli územní převahu, kterou jsme ovšem nedokázali vyjádřit brankou.

Obrana šlapala na jedničku a v záloze jsme dokázali díky dobrému pohybu kombinovat a přečíslovat soupeře. Náš výkon na turnaji vygradoval jediným golem utkání, který musel potěšit oko každého fotbalového diváka. Vojta s Davidem sehráli u postranní čáry v rohu biliárovou kombinaci na jeden dotek a poté David předložil lahůdkovou přihrávku na úplně samotného Kuldu, který tak vstřelil "zlatý gól" a posunul náš tým na první místo !!

Nejlepším hráčem našeho týmu trenéři zvolili Kubu Henzla. Za jeho poctivý přístup v celém turnaji i odehrané sezoně se mu medaile na krku houpala po právu. Nejlepším brankářem se stal náš Tobiáš Lobos, který za celý turnaj nepustil jedinou branku a z poháru pro nejlepšího brankáře turnaje měl obrovskou radost.

Pohár za první místo, tak mohl nad hlavu zvednout jako první kapitán našeho celku Peter Jakubovich. Na druhém místě skončili Bílovice, třetí Soběšice, čtvrtou příčku obsadili Dolní Loučky a pátý skončil Čebín. Poháry i medaile předalo všem zúčastněným "duo Huška" a celý ceremoniál ukončila miniautogramiáda mladšího Jirky, hráče prvoligové Zbrojovky Brno :-)

Shrnutí ?

Závěrečnou oslavu na hřišti, děkovačku rodičům, šampus z poháru i vítězné focení si kluci i trenéři myslím maximálně užili !! I když jestě příští neděli absolvujeme poslední turnaj v Bílovicích, tohle byla ta nejhezčí tečka za nejlepší sezonou v krátké historii naší přípravky.

(Mesli)

 

OLD BOYS :  Sever proti Jihu 2:2 (2:2), na penalty 11:13, branky domácích: Hradecký Zdeněk, Barták Ivo, branky "hostů" : Coural David, Vlasák Radim

Historický den pro Lelekovickó kopanó

O vítězství přípravky v Miloškovým Memoriálu už bylo napsáno hodně, ale klidně ještě jednó... Bravooo, špunti :-)

pokračovalo se přátelským špílem Oldboys SEVER proti JIHU...

 

ObrazekZdálo by se, že se bude jednat o zcela běžnou sobotu v lelekovickém podání.. ale už avizovaný souboj Severu proti Jihu a poslední špíl našich hvězd z Áčka, posunul tento den do míst nejvyšších :-)

Sever proti Jihu

ObrazekSice se zpívá, že severní vítr je krutý, ale jižní svahy - só jižní svahy :)

Do špílu nastoupili téměř všeci fotbalem poznamenaní Lelekováci a příslušníci okolních vesnických klanů. Rozdělení obce "Ježovým nábřežím" a krásné dresy připomínající tuto událost byl zcela jistě dobrý nápad.. Díky za to všem..

Za mohutné podpory kluků z áčka a všem ostatním začal "bratrovražedný" zápas. Obzvlášť zvuk "Vulvyvzelí" byl slyšet až k potoku.. Já se svou typicky fotbalovó postavó jsem se postavil na hrot Jižanů, za Oskarova pokřiku: "Za nás - za Jižany!Obrazek
Začátek špílu byl oboustranně opatrný (aby se nám nic nestalo při rychlejším pohybu), ovšem když nám slehl oběd, začali se dít věci.. Např. Mentoš se dostal do bezprostřední blízkosti severní brány hned 2x, ale bohužel ho zradili vanilky v rozhodujícím okamžiku.. Momenty, kdy jsme se tam motali všichni jak kača v čepcu se střídali s momenty vyloženě fotbalovými.. (například osvěžení ksichtu z lahve..) Do vedení šel jižanské mančaft po, v podstatě,střele Davida Courala ze strany..

Ovšem severní kořeni byli v 1.poločase přeci jen lepší a zasloužené vyrovnání přišlo z operované nohy bývalého správce Zdenála Hradeckýho.. což bylo kvitováno hlavně severní části publika (tj. od stánku dolů).. 1:1 a jelo se od začátku..

ObrazekNěkteré střely dokonce vystrašily i Laďu od Špinavca, páč tím směrem Jabulaini (ano, čtete správně - sever proti jihu použil mistrovský míč) létal často...

Asi 10 minut před koncem první půlky vzal na sebe zodpovědnost loučící se plejer Ivoš Barták a krásným lobem překonal druhého Ivoša (Adamčíka) v jižní brance... 2:1 pro Sever... no s tím se Jih nesmířil a z ojedinělého rohu v nastaveném čase 1.poločasu srovnal Radim Vlasák i se severní pomocí na 2:2.. Fanóšci nám dokonce zatleskali (asi, že jsme přežili) a po pivní pauze se rozlámaní, udýchaní, ale veselí severojižani, vydali do 2.půlky..

Druhá část patřila Jihu, co do předváděné hry (dokonce jsme si třeba i 3x nahráli)......(já ne:) ale větší šance na skórování měl Sever..nebýt vystřídavšího Oskara, který čaroval v brance ...nevím nevím... Však nás taky Ferda neustále poučoval ;-) kde co a jak děláme špatně.. ale to ke hře patři...

Nakonec jsme se dočkali všichni záverečného hvizdu... a remíza byla asi spravedlivá...

 

Obrazek

 

Obrazek


Diváci nám zatleskali a my jsme si užili oslavy jak v televizi... (doufám, že půjde ta tráva vyprat) Parádní zážitek, užít si to i z druhé strany :-)))))))

Penalty nesměly chybět a musím pochválit oba brankáře.. Nakonec byl tím šťastnějším Jih, který na penalty zvítězil v poměru 13:12..

A na úplný závěr přišlo pěkné rozloučení s aktivní fotbalovou kariérou Ivase.Obrazek

 

Už teď se těším na příští rok... Díky všem...

(bolí mě všechno.....úplně všechno)

 

ŠPÓNA

 

 

Muži: AC Lelekovice - Slovan Brno "B" 1:1 (0:0), branka Martinů Radek

 Poslední špíl sezóny 2009/2010

Lelekovický fotbalový den pokračoval po turnaji přípravek a přáteláku Severu proti Jihu posledním zápasem Áčka Lelekovic proti Béčku Slovanů..

Do zápasu se nastupovalo ve všeobecném veselí.. Lelečky nemohli skončit v této sezóně hůře něž na pátém místě, což je historicky nejlepší umístění lelekovickýho mužskýho fotbalu.. Před zápasem proběhli spekulace o možném nepřijetí soupeře, které se ovšem naštěstí nevyplnily. Dobře zvláště pro naplněný Kunzfeld stadium, kde se na 250 diváků těšilo na skvostné ukončení sezony..

Zápas byl ze začátku tochu neslaný nemastný, kdy borci z Áčka zřejmě oslabeni z povzbuzování v přáteláku, dlouho nemohli najít svůj rytmus.. Když se ovšem v 10té minutě dostal k balónu Žanek Maláskuj a bez bázně a hany zavěsil..slavilo se!!! Bohužel asi jen 10 sekund než jsme zaregistrovali zdvižený praporek pomezního :-( Za všeobecného roztrpčení jsme museli v kotli krotit emoce..(víme, kde bydlíš "Blaženo" ;-) škoda.. a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu.. 0:0 skončila 1. půlka, ve které jsme sice byli jasně lepším mužstvem, ale i přes snahu jsme se nedostali do vedení..

Do 2.půle se nastoupilo z vědomím, že fanoušci očekávají góly, ovšem jaké bylo naše zděšení, když se po ojedinělé šanci v 55.minutě dostali "Slovani" do vedení.. Po malém důrazu v našem malém vápně a náhodném odrazu skončil míč v ivošové brance.. To byla jediná střela soupeře :-( Kluci to ovšem nezabalili a dál se hrnuli do útoku..20minut před koncem se nám podařilo dostat míč do hostující klece, po Komárově bodnutí, ale opět nám radost zkazil pomezní - tentokrát druhý.. Vypadalo to, že na jaře poprvé prohrajeme doma. A to se soupeřem, který vůbec nic nepředvedl..

Nakonec se ale přece jen podařilo srovnat. V 84.minutě to vzal na sebe Radek Martinů a po rohovém kopu srovnal na konečných 1:1. Měli jsme ještě šance na zvrat, ale čas byl proti.. I tak ale tribuny bouřily a potleskem poděkovali za tuto FAMÓZNÍ sezónu.. Když si hráči,jako poděkování, oblíkli na sebe bílé trička s nápisem FANOUŠCI DÍKEC! euforie zasáhla i do nejzašších koutů kotle.. Radostný hukot trubek, mávání a potlesk nebral konce..

HO - ŠI, DĚ-KUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takže suma sumárum:
- domácí tvrz nedobyta
- nejlepší výsledek AC Lelekovic v HISTORII = 5. místo v konečné tabulce (4.místo na jaře)
- 54 vstřelených gólů (z toho na jaře = 29)
- 45 obdržených (z toho na jaře = 16)
- Z 26 zápasů jsme pouze 8x prohráli (na jaře jen 2x)
- Z 26 zápasů jsme 12x vyhráli ( na jaře 8x)
- Z 26 zápasů jsme 6x remizovali ( na jaře 3x)
- Nejlepším střelcem zůstal i přes jarní nepřítomnost Peťa Sedláček s 9ti góly
- všichni hráči se podíleli na skvělém výsledku...a proto VŠEM .....DÍKY BORCI!

Pro AC Lelekovice
Váš hrdý fanóšek Špóna

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Sever proti Jihu - přátelák OLDBOYS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Suma sumárum

(Orzi, 23. 6. 2010 6:21)

Máš to Špóno nehorázně zčíhnutý a zesumírovaný, paráda, díky! Půlku týmu přestřílel golman:-). Taky teď o něco víc fandíte Forlánovi a spol než dřív? :-)

Krásná tečka za parádní sezonou

(Ivas, 22. 6. 2010 13:51)

Špunti i přes ospalý začátek potvrdili jak jsou letos dobří.
Starší páni v utkání Sever proti Jihu ukázali, že fotbal v Lelečkách táhne v každém věku. Díky borcům z Áčka za krásnou atmosféru, kterou "oldíkům" vytvořili.
Díky všem za připravené rozloučení s aktivní kariérou - měl jsem slzy v očích.
Muži sice nevyhráli, ale klobouk dolů před jejich výkony. Dostali mě taky poděkováním fanouškům - bílá trička s nápisem "Fanoušci díkec!" byl skvělej nápad. A taky určitě dostali trenéra Ivoše poděkováním a dárkem.
Pravej "čoch" s ohňostrojem byl už jen svíčkou na několikapatrovém lelekovickém fotbalovém dortu. Díky všem, co se o to vše dokázané třeba jen trošku zasloužili!

Re: konečně

(Mesli, 22. 6. 2010 10:16)

... akorát na Dušánka vaničku nenašli :-(
Ale jinak Radimek v sobotu usnul určitě hned a ani tentokrát neřval do půl paté do rána :-))
Možná dobrý recept pro tu malou, tatínku :-))

re:špóna..

(Radim.., 22. 6. 2010 10:06)

Ty brďo!! Špónis, jak to víš!?? :-)))
Z reakcí na mou osobu soudím, že jsem tam v sobotu fakt byl?!
Mesli, jsem si vědom že jsem náš klub značně ošidil o nemalou částku peněz za vstupné.Určitě se budu revanšovat! Dáme po panáčku!!
Zdarví SRaD.

re: ...konečně..

(špóna, 22. 6. 2010 9:51)

:-))))) a tak Silvinka vykoupala Radimka i Dominičku a šli všichni hezky dělat hajííí ;-)

...konečně ...

(Peter, 22. 6. 2010 9:42)

Zdarec všici, jsem opravdu rád že se na mě konečně zapomělo a v kurzu je Radim ... byl fakt roztomilej ... a z auta jsem ho dostal, ne hned to je pravda, ale pak si uvědomil že musí - opravdu musí jít koupat své dítko ... a tak šel.

Re: Co více dodat...

(Mesli, 22. 6. 2010 9:12)

"Nikdy ! ...nebo navždy !!"

Re: Co více dodat...

(špóna, 22. 6. 2010 8:53)

:-))) ještě si Mesli zapomněl na: " Dóbrý den, pude Jindra ven? ;-)

Co více dodat....

(Mesli, 22. 6. 2010 8:13)

...vše už bylo napsáno. Tak to tentokrát vezmu z té humornější stránky. Vím, že s Radimem už nikdy nepůjdu vybírat vstupný :-) Dvakrát jsem ho po cestě v jeho "euforii" ztratil a někteří nevinní cizí lidé, od kterých chtěl peníze za vstupné doteď nechápou, proč na ně bafal "vysol kilo" :-))) O slečnách, kterým to chtěl gentlemansky zatáhnout a měli to od něj grátis nemluvě.... Závěrečnou scénku, kdy ho Peter naložil do audiny si budu dlouho pamatovat, super Lukšo, častěji takovýhle stavy a tedy asi i více narozených potomků...... :-))

Fotbalová sobota v Lelečkách

(Orzi, 22. 6. 2010 6:29)

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobré lelekovské kopané. Sobota = velká oslava fotbalu v našich Lelečkách. Přípravka stylově zakončila ročník, ve kterém neměla konkurenci. Gratulace klukům a trenérům za to co dokázali. Dále exibice severu a jihu v pěkném počasí a parádní náladě rozpumpovala atmošku na špíl mužů, kteří dlouho trápili nejlepší fanoušky na světě, ale nakonec aspoň bod jsme udělali a udrželi domácí neporazitelnost. Je to nádhera hrát v takové atmosféře. Jak píše kapitán Sláva za celej tým díky. Bylo to super! Doufám , že jak to skončilo, tak to zase za měsíc a půl začne! Tak zase někdy u fotbalu. O.

poděkování

(Vita alias Sláva, 21. 6. 2010 20:48)

Zdravím všechny ty, kteří mají co dočinění s Lelekovickým fotbalem, od funkcionářů až po ty, co třeba jen občas přijdou mrknout (a třeba i zafandit) na lelekovské plac.
Tímto bych chtěl za celej náš team poděkovat právě vám za vytvoření jednoznačně nejlepší fanouškovské atmošky široko daleko - DÍKY DÍKY DÍKY!

re: Radim

(špóna, 21. 6. 2010 17:04)

Hu, ty vole.... ještě furt su totálka.. My jsme došli po půlnoci a malej vstával v 6!!!!! takže neděla oba zombie... dneska jsem si dal rallye Brno - Pardubice..su off-line.. report napíšu snad dneska večer nebo ráno.. :-)

PS: Radime, byls kózelné.. "škoda", že JÁ, jsem se vrátil...

Bylo to nejLELEpší večírek za poslední dobu...

Fotbalu zdar, chlastu zmar..

re: Radim

(David H, 21. 6. 2010 15:08)

No podle množství komentářů to vypadá, že si sice šel první dom, ale zase ses první probral z kómatu.
Sportu zdar
David H

hmm...

(Radim, 21. 6. 2010 13:15)

Byl to nejlepší fotbalový den v Lelkách. Pro mě bohužel velmi krátký.Trval pouze do 19:25!! Šel jsem totiž vykoupat dítko a potom že se určitě vrátím!! Už jsem se určitě nevrátil !!Vzhledem k tomu, že jsem spal za 3dny cca 7 hodin a že jsem v osudný den snědl jeden rohlík s párkem a trochu těstovin, nemohlo to ani jinak dopadnout. Byl jsem sestřelenej jak Gripen!
Takže až budeme zase něco pořádat,tak já zase rád přijdu!Prej to bylo fakt dost dobrý!!
Všechny zdraví RaS ultras. Nebo možná po novu SRaD.