Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži - "A" tým - aktuálně

11. 1. 2018

Nová éra v Lelekovickém A-týmu

Lelekovický A-tým prochází posledních několik měsíců postupnou a pozitivní transformací. A to ve všech směrech.

V uplynulých letech se družstvo mužů potýkalo s pár problémy. Mimo ty výsledkové a herní to byl nedostatek hráčů, který se vždy podařilo vyřešit na poslední chvíli před samotným startem sezóny. Také chyběl stabilní a kvalitní brankář.

Čas ukázal, že zlomovým okamžikem byl příchod Lojzy Hanzlíčka. Tento muskulaturní zápasník, který naposledy hrál fotbal v žákovských kategoriích na sebe dokázal nabalit spousty dalších a jak se postupně ukázalo klíčových hráčů. Díky příchodu tohoto obránce se k týmu připojil již nyní stabilní gólman Martin Malý, útočník Adam Sucháček, záložník Zdeněk Durďák a v návaznosti na tyto hráče ještě později dvojice Šuler/Tichý. Díky jednomu hráči tedy dorazilo několik dalších fotbalistů, a proto bez jakékoliv nadsázky uvádím příchod Lojzy jako zlomový okamžik.

Omlazení kabiny a výborný kolektiv vedl k dalším dvěma důležitým okamžikům v této nové éře Lelekovického fotbalu. Tou první byl návrat jednoho z historicky nejlepších odchovanců tohoto klubu, kterým je Boris Stříž.
Současný kapitán A-týmu pravidelně hostoval od roku 2009 v Kuřimi a v roce 2012 do tohoto klubu i přestoupil. Byl pravidelně součástí základní sestavy a za tento tým hrával krajské soutěže. Naštěstí pro Lelekovice se dokázaly oba týmy domluvit a Boris se před zahájením sezóny 2016/17 připojil k týmu v Lelekovicích.

Dalším důležitým bodem bylo, že se k A-týmu přidalo sourozenecké duo Pokorných. Tito dva mladí a nesmírně talentovaní kluci si prošli hostováním v Brněnské Zbrojovce a posléze v Líšni. I přes svůj velmi nízký věk - pouhých 16 let se ihned dokázali zapojit do týmu a v zápasech zvládli konkurovat starším protihráčům. Michal i Honza se stali velice důležitou součástí Lelekovického fotbalu.

Na jaře 2017 se poté k týmu ještě připojil další z Lelekovských odchovanců a to Jan Mikyska. Zkušený třicátník, který v roce 2005 přestoupil do Kuřimi a posléze do Rajhradic se vrátil po 12ti letech v tu nejvíce vhodnou chvíli. V momentě, kdy měl náš celek akutní nedostatek obránců se Honza vrátil, se ctí se popral s rolí stopera a pomohl ve chvíli, kdy to bylo opravdu potřeba.

Říká se, že každá změna ze začátku bolí a progres se nedostaví hned, ale postupně. Důkazem toho je fakt, že i přes znatelné posílení A-mužstva nebyla loňská sezóna výrazně lepší nežli ta předchozí, dokonce byla v některých ohledech horší. Sezóna 2015/16 a 2016/17 pro Lelekovické fotbalisty skončila bodově takřka na stejno. Pokaždé v těchto ročnících bylo naše mužstvo třetí od konce s tím, že v sezóně 2016/17 A-tým obdržel o 4 góly a 3 porážky více než v ročníku předchozím.

Výrazný herní a výsledkový zlom se dostavil na podzim aktuální sezóny, tedy ročníku 2017/18.
Další přestupová vlna dostala do Lelekovic hned tři mladé, fotbalově talentované hráče.
Prvním je David Šuler, který přestoupil z Moravské Slavie. Druhým je Marek Tichý, který si prošel Zbrojovkou Brno a přestoupil do našeho týmu ze Svratky a třetí posilou je nyní již ex-Kuřimský hráč Ondřej Kyjovský.

Samozřejmě ani takový počet nových hráčů nemusí garantovat úspěch. Ve světě i u nás najdeme spousty případů, kdy ani výrazné posílení kádru neznamenalo zlepšení. Podívejme, jak si např. vede AC Sparta Praha. V Lelekovicích ovšem nastal pravý opak. Nově příchozí hráči výborně doplnili stávající kádr, kluci si na hřišti sedli, v kabině panuje výborná, uvolněná atmosféra a všechno zatím šlape jako švýcarské hodinky. Skvěle sehrané Áčko pod vedením Miloše Císaře zažilo jeden z nejlepších podzimů za poslední roky. Po skončení první části soutěže je naše A-mužstvo na aktuálně 5. místě tabulky se ziskem úctyhodných 21 bodů. Bodový zisk je téměř srovnatelný, jako byl za celou uplynulou sezónu, což je skvělý počin.

A nyní se dostáváme k tomu, co naše muže čeká v druhé polovině sezóny.

V prvé řadě se jedná o další posílení.
Z půlročního hostování se vrací již zmiňovaný Lojza Hanzlíček, který si byl zkusit vyšší soutěž v Jundrově. Má za sebou 9 zápasů v 1.B třídě, postupně si vybojoval místo v základní sestavě a musím zmínit i to, že z pozice obránce přidal jeden výstavní gól.

Záložní řady dále posílí Ondřej Skoupý. Přestupuje z Dražovic, které momentálně hrají 1.A třídu.

Tou možná nejzajímavější akvizicí letošního jara je poslední posila, kterou je František Štěrba. Tento mladý záložník přichází z Moravské Slávie. Poslední dva roky sice nehrál, ale o jeho kvalitách svědčí to, že byl na 1 měsíc na testech ve Švýcarském týmu BSC Young Boys Bern, který je 11ti násobným mistrem tamní soutěže a pravidelným účastníkem Evropských pohárových soutěží. Bude tedy nesmírně zajímavé sledovat, co nám František, stejně jako Lojza s Ondřejem na jaře předvedou.

Další veliká změna se odehrála na pozici trenéra. Po několika letech opustil tým Miloš Císař, kterému chci touto cestou znovu poděkovat za veškerou práci, kterou u mužstva odvedl.
Novým trenérem, byl jmenován Mario Rossi. Tento velezkušený trenér je znám svou prací s mládeží, vede IFT Brno – individuální fotbalový trénink a naposledy vedl divizní tým Hodonína.

Všechny tyto změny a přehodnocení cílů se projevily i do přípravy pro nadcházející jaro. Naši muži mají téměř dvojnásobnou porci přípravných zápasů, než tomu bylo zvykem v minulých letech.
V následujících třech měsících postupně vyzvou Kuřim, Kohoutovické Áčko, dorostence ze Sparty Brno, výběr U18 Brněnské Zbrojovky, tým z Rajhradic a následně A-tým z Adamova.
Generálka, která proběhne 18.3.2018 na domácí půdě je zatím v jednání, ale zavčas se dozvíte veškeré potřebné informace.

Bude nesmírně zajímavé sledovat jarní část sezóny, jak si naši muži povedou.

Text by Marv
Děkuji Lojza Hanzlíček za gramatickou korekturu.

 

logo-ac-lelekovice-nove.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář