Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na oranžovém turnaji jsme skončili třetí

2. 5. 2010

Předpoveď počasí ani moje rosnička opět nelhala a tak jsme se v sobotu ráno probudili do uplakaného počasí, které jasně signalizovalo, že na venkovní fotbal můžeme zapomenout.

Čekala nás tak nafukovací kuřimská hala a spousta dalších překvapení.......

Na turnaj nám dorazilo nakonec jedenáct kluků a kromě zraněného Davida Vaňouse tak nikdo nechyběl. Už od vstupu do kabiny jsme začali tušit, že nepůjde o klasický turnaj, který normálně pořádají fotbalisti z Kuřimi, protože jsme najednou začali všichni vidět oranžově ! 

Oranžové bagety, oranžové minerálky na pití, oranžové igelitové tašky s fotkami vyretušovaných panáků co nám chtějí vládnout, to vše popsáno veselými předvolebními sliby tipu - zruším sopku na Islandu :-)) 

Ale, co. Přijeli jsme kvůli fotbalu, tak jdeme hrát.

AC Lelekovice - Šlapanice 3:0 (1:0), branky Honza Pokorný 2x, Míša Pokorný

Turnaj jsme díky vysokému počtu kluků tentokrát pojali tak, že si opravdu zahrají všichni, lépe řečeno, že nebudeme lpět na výsledku a ukáže se celá lavička. Střídali jsme tak pravidelně celé dvojice, až čtveřice. V prvním zápasu se od začátku více bojovalo, než hrál pěkný fotbal. Kluci již přes měsíc zvyklý na trávu se vůbec nedokázali vyrovnat s halovým povrchem a díky tomu, že jsme nehráli s futsalovým balonem, nám míč odskakoval a vůbec nás neposlouchal. Ve druhé polovině jsme se přeci jen uklidnili a dokázali se brankově prosadit. Stínem utkání byla imitace pana rozhodčího, který evidentně netušil vůbec nic z fotbalových pravidel a tak napáchal na hřišti i v hlavičkách špuntů nehoráznej chaos.......

AC Lelekovice - Blansko 1:2 (1:1), branka Míša Pokorný

Ve druhém utkání jsme zachrápali začátek, nutno podotknout, že soupeř byl opravdu kvalitní. Prvních šest, sedm minut jsme vůbec nestíhali obsazovat šikovné blanenské hráče, kteří se na malém hřišti výborně pohybovali a nabízeli a tak jsme z několika hrubek v obraně záhy inkasovali - 0:1.

Po deseti minutách jsme vyrovnali hru i skore, když si Míša Pokorný parádičkou nádherně odstavil dva bránící protihráče a podél brankáře přízemní střelou vyrovnal -1:1. Druhá polovina byla nahoru dolů, začali jsme míti více ze hry a tlačili se do šancí. Bohužel jsme však nedokázali využít ke vstřelení branky ani čtyř přímých kopů, které tentokrát Petr zahrával dosti laxně a tak nás soupeř potrestal.

Půl minutu před koncem Kuba Henzl "předpisově" zatáhl za záchranou brzdu v obraně a protože naše zeď byla postavena nejhůř jak být mohla, trefil se blanenský hráč přesně k tyčce a utkání jsme zbytečně 1:2 prohráli.

AC Lelekovice - Kuřim 2:4 (2:1), branky Hrubeš Mikuláš, Pokorný Míša

V posledním utkání jsme ještě stále mohli pomýšlet na vítězství v turnaji, ke kterému by nás přivedla výhra nad domácími o dvě branky a více. Poslední zápas turnaje byl vyvrcholením chyb a chaosu při jeho celé organizaci. Opět jsme brzy prohrávali, ale herně to nebylo špatné. Po tvrdé Vojtově střele z dálky, nejprve dorážel Kulda do prázdné branky a vzápětí Míša otočil skore na naši stranu, půlka tedy 2:1.

O poločase zněl halou Oskarův šedesát decibelů silný řev, protože kluci byli jako z "divokých vajec".  Netuším jestli byl právě tohle důvod, že jsme ve druhé půlce úplně zkolabovali....... Přestali jsme být důrazní, neobsazovali jsme si hráče, všechno bylo najednou špatně. Po vyrovnávajícím gólu domácích, nám soupeř zranil Tobiáše v brance, když do něho surově zajel a je potřeba říct, že to nebyl jediný zákrok tohoto namistrovaného chlapce z Kuřimi, jehož drzé chování jsme od začátku mohli sledovat.

Vše mohlo být jinak, kdyby byl na hřišti aspoň nějaký rozhodčí. Další pokus pořadatelů - starý pán - to prostě nezvládl a ani nemohl, protože to jednoduše neuměl....

Do branky tak musel premiérově Dan Suchý a myslím, že zbytek zápasu neodchytal vůbec špatně.

V emotivně vypjatém závěru, kdy teplota  v hale dosahovala, díky venku svítícímu sluníčku, dobrých 40 stupňů a prostředí pro hru připomínalo spíše saunu, jsme ještě úplně na závěr inkasovali z vymyšlené penalty počtvté......

Třešničkou na dortu byl fakt, že se v průběhu posledního špílu, zkrátil hrací čas z 2x15 na 2x10 minut, protože už se prostě přešvihnul čas, který byl určen na pronájem haly. Kde udělali soudruzi z NDR chybu ???

Nakonec jsme tedy obsadili třetí místo za vítězným Kuřimem a druhým Blanskem.

Sumasumarum ?

Turnaj bych rozdělil do dvou rovin. V té sportovní jsme tentokrát zrovna neoslnili, náš výkon se mě dvakrát nelíbil, ale pozitivní je to, že si opravdu všichni dostatečně zahráli. Škoda, že jsme neměli možnost srovnat naši výkonnost se soupeři na venkovní trávě, troufám si tvrdit, že bychom uspěli mnohem lépe.

Co se týče společenského významu akce, tak se omlouvám všem přítomným rodičům(Petr měl asi tři sta tlak), kteří zrovna nesympatizují s oranžovými. Ani já ne - ale nikdo nám před turnajem nesdělil, o co tam půjde....Mimochodem přihlašoval nás tam Jirka Vlasák, ale to se mě moc nezdá  :-)  

Ale nakonec jsme se i zasmáli. Závěrečné focení se "soudruhem Pláteníkem" v oranžové košili a rozdávání oranžových růží přítomným dámám nás přeneslo zpátky do roku 1988 na klasickou oslavu MDŽ :-) Chyběly jen chlebíčky....Co na tom, že ty růže už od pohledu trochu píchaly.......

S trenéry i rodiči jsme se na závěr shodli, že jestli socani hodlají řidit náš stát po květnových volbách stejným způsobem jako včerejší fotbalový turnaj, tak se máme opravdu na co těšit - inu jak říká Vodnatej - sbohem zdravéééé rozume !!

Jako premii pro diváky nedělního zápasu žáků a mužů jsem jednu bagetu a fotku schoval - k vyzvednutí v kabině před zápasy :-)

P.S. Náladu mě osobně spravila, až návštěva podvečerního prvoligového zápasu Brno - Plzeň. Ne, nikoliv ta "kvalita" tohoto utkání, i když jsme viděli čtyři branky. Ale vidět dvojčata Míšu s Honzou , jak nastupují společně s ostatními špunty na hřiště za ruku s hvězdami naší ligy - to byl z pohledu lelekovického fanouška moc hezkej zážitek. Ten třetí z lelekovské party (Jirka Huška) už nám trochu vyrostl, ale je taky náš :-))

(Mesli)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Barvy jara....

(Ivas, 2. 5. 2010 23:18)

No, buďte rádi, že se to nekonalo o prázdninách - to zrají červené třešně. Buďte rádi, že jste byli v hale - nad Kuřimí přelétalo dopoledne hejno modrých ptáků. Zelená je sice tráva, ale to také není to pravé. Normální člověk si z těch barev nevybere. Buďme rádi za bronz, protože to s naší politikou tady bude brzo jako v době bronzové! :-)))

Bráchové

(DavidH, 2. 5. 2010 12:07)

Tak jsem to hned zkoukl na netu. Pro zájemce je to mezi 15-18 min přenosu. Takže to vypadá, že příští rok už bez bráchů. No nevadí, hlavně doufám, že to dotáhnou až do té druhé brázdy. (zatím stáli při předzápasovém představení v brázdě první)