Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekapitulace sezony starší přípravky

29. 6. 2010

     

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Lelekovice 16 14 0 2 70: 19 42 ( 18)
2. Slatina 16 13 0 3 63: 24 39 ( 15)
3. Bílovice 16 11 0 5 45: 34 33 ( 9)
4. Medlánky B 16 6 3 7 26: 29 21 ( -3)
5. 1.FC Brno(d)B 16 7 0 9 31: 38 21 ( -3)
6. S.Lískovec B 16 6 3 7 26: 40 21 ( -3)
7. ČAFC C 16 5 1 10 25: 55 16 ( -8)
8. Mor.Slavia B 16 5 0 11 37: 49 15 ( -9)
9. Soběšice B 16 1 1 14 17: 52 4 (-20)

 

V právě skončené sezoně se nám povedlo to, co nikdo před jejím začátkem nečekal  - vyhrát celou soutěž ! Pohled na tabuku musí potěšit každé srdíčko lelekovského fanouška.....

Po třech letech práce je to skutečná odměna pro všechny, kteří se na tom jakýmkoliv způsobem podíleli. Cesta na vrchol byla dlouhá a trnitá.

Většina z nás si už možná nepamatuje na naše začátky - vůbec první soutěžní zápas v sezoně 2007/2008 a naši prohru v Obřanech 0:16. Dále historicky první bod z Bílovic po skoro roce snažení, naši první domácí výhru, odvahu uspořádat vůbec první soustředění těch nejmenších a důvěra rodičů, že jim trenéři vrátí jejich děti ještě někdy domů zpět v neporušeném stavu :-)

Tohle všechno jsme nějak překousli a věřili, že jednou prostě musí být líp.

Postupně jsme se zlepšovali a učili se hrát fotbal. Už to nebylo jenom hurá za balonem, hra dostávala smysl a nějaký ten řád. Navíc se kolem nás začala tvořit vynikající parta kluků a rodičů z Lelekovic, České, Vranova, Medlánek, Řečkovic.....

Letošní sezonu jsme proto zahájili poprvé ne jako outsideři, ale jako mančaft, kterej se chce porvat o místo na " bedně". Ovšem s vědomím, že náš velmi úzký kádr může konkurovat klukům z Brna nebo z Bílovic pouze v případě, že bude po většinu sezony kompletní, což se naštěstí na 95 % podařilo.  

Po podzimu jsme byli na vynikajícím druhém místě, když jsme nezvládli pouze domácí zápas s první Slatinou. Letošní jaro se pak stalo nejlepším půlrokem přřípravky vůbec.

Už v zimě jsme si s kvalitními soupeři mohli vyzkoušet, jak na tom jsme a konfrontace s ostatními dopadla velmi dobře.

Na čtyřech halových turnajích jsme obsadili 3x druhé místo a jednou jsme skončili třetí. K tomu jsme přidali už na trávě čtvrtej flek na silně obsazeném turnaji v Kuřimi a vyhráli 1. ročník Memoriálu Miloše Kunzfelda na domácím hřišti. Sezona byla zakončena minulý víkend druhým místem na turnaji v Bílovicích.

Je potřeba podotknout, že náš kádr tvořilo vždy max. 10 - 12 kluků.  Z toho 6! bylo ve věku mladší přípravky, tedy asi polovina. I v tomto nemáme vůči ostatním týmům konkurenci.

V celé sezoně jsme prohráli pouze dva zápasy, oba doma, na podzim se Slatinou a v předposledním kole s Medlánkama. Venku jsme nezratili jediný bod a je to jistě i tím, že domácí malé hřišti nám kupodivu vyhovuje mnohem méně, než venkovní "letiště".

Obdrželi jsme pouhých 19 branek, nejméně ze všech týmů celé soutěže a nejvíc ze všech (70) jsme jich nastříleli.

Tabulka střelců vypadá následovně: 20 - Míša P., 14 - David V., 11 - Peter J., 7 - Honza P., 6 - Adam P. 4 - Kulda, Vojta, 2 - Tomáš K. 1 - Tobiáš L. a Honzík H.

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Tobiáš L. - ještě před loňským soustředěním, kdy jsme ho jen tak zkusili v bráně, nikdo z nás netušil jaký z něho za rok vyroste brankář. Klobouk dolů, co se za rok naučil a jakou se stal oporou pro tým. Nedělal chyby. Malinkatou nevýhodou je jen jeho poněkud introvertní povaha, na brankáře je příliš tichý, ale to s Oskarem na hodech dožene :-)

Peter J. - na pozici posledního odehrál jako kapitán skvělou sezonu, lepšil se zápas od zápasu, hrál s přehledem, bez chyb, má dobrý odhad.  Ve vzduchu na jedničku, navíc má nejtvrdší střelu ze všech, jedenáct branek většinou jeho levou nohou z dálky nebo ze standardek je na obránce výborná vizitka. Prosil bych jen trochu přitvrdit a nebýt taková "princezna", ale jak říká jeho otec - to neovlivním - to má po matce :-)

Vojta V. - říkají o něm, že je flegmatik, ale jemu je to jedno :-) Začínal v brance a chytal moc dobře. Ovšem vloni na našem domácím turnaji jsme ho poprvé zkusili nechat hrát v poli a svým výkonem překvapil všechny. Nejofenzivnější z našich obránců se stále lepší a pokud zvládneme společnými silami jeho paličatost, má před sebou skvělou budoucnost, fyzicky je totiž opravdu k neutahání. U tatínka bych poprosil o šetrnější zacházení s trenéry při společných večerních akcích :-)

Kuba H. - na to, že je ročník 2001, tedy ml. přípravka si počíná už teď jako velkej mazák. Na levé straně obrany se zabydlel a jeho výkony stále rostou. Defenzivní "vlčák" po taťkovi, přes kterého na tréninku i v zápasech těžko někdo projde. Navíc je to jeden z mála leváků v týmu. Na posledním turnaji zahrál výborně i v záloze. Jen doma trochu více polívky, ať ten balon občas dále odkopneme...., ale to všechno přijde.

Adam P. - univerzál radost pohledět. Umí v brance, v záloze i v obraně. Ve druhé půlce sezony jsme ho ovšem kvůli jeho rodinným problémům a nemocem téměř neužili. Ale v rozhodujících zápasech nám pomohl a přispěl velkou měrou ke konečnému úspěchu. Pokud se dá dohromady, příští rok v ml. žácích bude velmi potřebný.

Honzík P. - defenzivnější ze dvojčat se ke konci sezony tlačilo čím dál více k bráně. Naštěstí - na rozdíl od bráchy - k té naší. Dva bukaře bychom v mančaftu neuživili :-) Honzík výborně brání, má perfektní kopací techniku a je ochoten se obětovat bráněním pro mančaft - i on je ročník 2001.Výborná fyzička a přehled. Na tréninku trochu více disciplíny, jinak není co vytknout :-)

David V. - štírek, který dělá všechno na 200% a za fotbal by bez problémů položil vlastní život ! Neuvěřitelná energie a chuť do všeho - u Vaňousů doma se určitě nenudí :-) Letos si vyzkoušel kromě útoku i zálohu, dokonce vstřelil dvě branky za starší žáky. Má čich na góly(14 kousků), ale dokáže zahrát i osobního strážce (Bílovice). Asi nejkomplexnější hráč, kterej nezná slovo špatná nálada - občasnou zbrklost, která je zaviněna jeho impulsivní povahou časem v pohodě vyřešíme.

Kulda - nejoblíbenější hráč brněnských Medlánek na světě :-) Jen těch článků co o něm na jejich webu na jaře napsali :-) Inu přestup do Lelekovic se prostě neodpouští ! Děkujeme otci za jeho hrdinský čin, za který bude do zajista pykat do konce svého života. Kulda má výborné předpoklady pro hru hlavou a i fotbalově mu to dobře myslí. Ovšem pozor, pouze, když se mu chce..... Ochota se někdy rychleji pohnout roste postupně se zvyšujícím se krevním tlakem jeho trenéra :-) Ale ke konci sezony už mě mohli z EKG v pohodě odpojit, bylo to moc dobré... Jen tak dál Kuldo !

Míša P. - nejlepší střelec našeho týmů - 20 branek. Druhé dvojče má diamtetrálně odlišné představy o fotbale, než jeho bratr. Co se děje v naší obraně ho v podstatě vůbec nezajímá, slovo bránit neumí ani vyslovit, počítají se kámo přece jen ty  balony, které vyloví z branky soupeřův golman :-) A že jich letos bylo. Nejlepší střelec turnaje na Zbrojovce se málokdy mýlí a jeho zabíjacký instinkt před brankou se prostě neprodává, s tím se musí člověk už narodit. Výborná technika, zrychlení, jenom by občas mohl i přihrát - a nejenom bráchovi :-)

Kluci z lavičky ("komeťácké hokejky" od Sedláčků, Šimon, Dan, Martin) - naši náhradníci si někdy asi tolik nezahráli, jak by si sami představovali, ale drželi pokaždé s týmem. I za to jim patří velký dík, jejich čas, pokud budou sami chtít ještě určitě přijde. Většina z nich je ještě stále ve věku ml. přípravky.

Co dodat ?

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem rodičům, za jejich skvělý přístup. Ta partička lidí kolem našich špuntů ma skvělé parametry i mimo hřiště a jsem moc rád, že jsme jejich počáteční důvěru nezklamali. Ačkoliv hodně z nich nebydlí v Lelečkách, jsou už prostě naši !  

Poděkování patří i sponzorům, kteří nechtějí být klasicky jmenovaní, náš dík míří tedy především do alpské vesničky :-)

No a já osobně bych chtěl moc poděkovat svým dvěma kolegům trenérům. Radimovi za to jak se svědomitě a trpělivě věnuje těm úplně nejmenším a Oskarovi zase za jeho důslednost, která mě v některých disciplínách života trošku chybí. Jen si vzpomeňte, jak jsme díky tomu, že Oskar nebyl, hráli v Soběšicích první půlku v nočních košilkách (dresech starších žáků) :-))

Tlačili jsme tu káru tři roky spolu, zažili jsme toho myslím fakt hodně, ale příští sezonu začíná úplně nová etapa. Přípravka končí a její místo zaberou mladší žáci.

Dvojčata nám pravděpodobně odejdou do Zbrojovky a jejich díru asi nepůjde zaplnit.

Přeju jim do jejich dalšího fotbalového života hodně štěstí, sportovních úspěchů - a vzpomeňte si kluci vždycky, které hřiště je pro vás to domácí !!

S ostatními kluky se uvidíme od půlky srpna na trénincích a potom na již tradičním zářijovém soustředění v Hustopečích.

Lelekovskému fotbalu bych chtěl do další sezony popřát hodně úspěchů, ačkoliv laťka je nastavena po letošku velmi vysoko !

A moje osobní přání ? Ať se tou naší euforií, která překvapivě stále nekončí, nakazí další kluci i rodiče z okolí :-)

Všem klukům přeji to nejhezčí vysvědčení, pěkné slunečné prázdniny, hodně sportu bez jediného úrazu a v srpnu na place - ahóóóóó´j

 

(Mesli)

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav od moře

(HonzaH, 9. 7. 2010 10:10)

Zdravíme všechny z Chorvatska a přejeme pohodový víkend ve Skaličce všem zúčastněným.
My tady zatím trénujeme fotbal bosky v písku a večer pilujeme teorii při sledování MS v JAR.

Čau HeJ

akce Skalička !

(Mesli, 7. 7. 2010 8:57)

Tak z nenápadné akcičky se stala poněkud větší akce :-)
Nakonec nás jede jestli dobře počítám 6 dospělých a asi 10 dětí.
Takže takové minisoustředění před soustředěním v září :-)
Sraz všech účastníků v sobotu 10.7. v 8.30 na hřišti v Lelečkách !!!

Tak asi jooo

(Libor V., 5. 7. 2010 19:00)

Tak fakultativní výlet prý může být jen pro dámskou část, my pánové si máme dělat, co chceme. Takže JEDEM.

... hm ...

(Peter, 1. 7. 2010 13:26)

Další nepřítomen, škoda borci.

My taky ne

(HonzaH, 1. 7. 2010 10:38)

My jsme celý týden na dovči, takže taky nemůžem...
Užíjte si to..
HeJ

Přemlouvání ...

(Peter, 1. 7. 2010 9:26)

Tak se připojte i ostatní k přemlouvání ... ať jedeme celá partička ...

re: My asi néééé

(Mesli, 1. 7. 2010 7:50)

Jsem stejného názoru jako Peťa, Vaňousovi netrhejte partu a pojeďte.
Už vidím Davida na fakultativním výletu :-)) Ten z něho bude úplně hotovej, zvlášť, až se dozví, že se ve Skaličce hraje fotbálek :-))
Jednoho člena snad můžou na výletě postrádat, že jo ??
Já jedu s mladým a beru Oskara - ten zase bere svoji kajtru - to bude večer koncert :-)

Ale jojojojojo

(Peter, 1. 7. 2010 0:07)

Libore, netrhej partu, pojeďte ...

My asi néééééé

(Libor V. von Medlanko, 30. 6. 2010 23:16)

Mamička na sobotu naplánovala fakultativní výlet s kamarádkami a dětmi, takže já jedině sááám.

stany

(David H, 30. 6. 2010 23:11)

Zkusím nějaký stany sehnat.
D.

Jedu taky

(Peter, 30. 6. 2010 19:31)

Ahoj, jedeme taky, stan nemám, jedu károu a taky v ní přespíme. Vše ostatní mám v kufru - krom toho stanu, ten tam fakt není.

Skalička.....

(Mesli, 30. 6. 2010 7:58)

....prosím Davida o podrobnější info ke Skaličce. Počítám s tím, pojedeme s mladým, ale rád bych věděl v kolik plánuje např. odjezd, čím se pojede(kolo, auto) atd.
Petrovi děkuji za jeho zhodnocení, asi každý se tam musel fakt najít :-)
Líp bych to nenapsal.....

oprava

(David H, 29. 6. 2010 23:24)

"Ne na čtvrté koleji ale na páté..."
Chtěl jsem samozřejmě napsat v sobotu 10.7..
DavidH

Skalička

(DavidH, 29. 6. 2010 23:11)

Hoši kdo si chce ješťe tu skvělou sezónu drobátko prodloužit, tak sobota 11.7. je možnost přenocovat pod stanem na Skaličce(okres Drásov :-))). Fotbal, nohejbal, koupaliště, pivo,limo, klobása. Já jedu s klukama a kdo chce se může přidat.
Zdar DavidH
P.S. Já sem se teda poznal ve všech fanouškách o kterejch Peťa psal a co ti ostatní???

Lyžování

(Libor V. von Medlanko, 29. 6. 2010 22:43)

Tak až budu mít někdy cestu kolem, tak bych se u vás v alpské vesničce stavil na lyžování na ledovci. Snad mě to trochu uklidní. Ciao

Tak naposledy ...a

(Peter, 29. 6. 2010 21:23)

Tak jo, budu se znovu opakovat, ale to mě nevadí ... díky za vše trenérům - jmenovat nebudu takže - tomu co řve až není slyšet projíždějící autobus i tomu co je hodnej a taky tomu co futr říká hesla typu - ... to je nikomu - ... v záklonu -... hejbejte se - pak díky za atmošku rodičům - spravedlivej - křičící - flegmoš - rozumnej, a velké díky za podívanou a skvělou hru špuntům , díky Medlánkám za pobavení na jejich stránkách ... kolikátí že jsou ??? na bedně jsem je neviděl a to nasazovaly kluky - škoda slov - nicméně o jednoho výborného přišli, toho máme my a nedáme Kuldu nikomu. Pak díky správcům - všem a pár fanouškům co fandí a dají i 20 káčé jako příspěvek do klubu, páč jsou i fajnovky co nedaj ... ale lejou do sebe ... no aspoň že tu stovku utratí ve stánku. Pak díky garnd-restaurantu u špinavce za trpělivost se špuntama po vyhraných špílech kdy by měli padnout vyčerpáním ale oni né, daj si výborné palačinky, nebo zmrzku a jdou si jen tak na hoďku dve zakopat na hřiště. Což umožní rodičům a trenérům patřičně se uvolnit ... někdy až tak že už ani doprava nejezdí ..., tak to je konec. Tak pánové zase za určitou dobu jak na trávě, tak na ledě tak i u stánku. Hezké a ničím nenarušené prázdniny vám všem co jste se v mezi řádcích našli ... přeje jeden z malé alpské vesničky

Nádhera

(Libor V., 29. 6. 2010 15:51)

Velké díky trenérům za věnovaný čas a trpělivost s našema klukama,
velké díky borcům za nasazení a krásnou hru kterou předvádějí.( téměř pokaždé :-) )

Těšíme se na další sezónu !!
Lele oléééééé!!!!!

Libor V. von Zinsendorf

Paráda

(Orzi, 29. 6. 2010 15:06)

Obrovský úspěch pro Lelečky! Gratulace všem hráčům a trenérům naší mistrovské přípravky!!!

reporty

(David H, 29. 6. 2010 13:08)

Toto je jedna z mnoha věcí která mně zůstává zahalene rouškou tajemství. Jak vůbec ty reporty(týká se všech tvůrců bez vyjímky) můžete psat. Já bych byl tak akorát schopen napsat. Dobrý(víte že su dycky optimista) , nervy jak sviňa, rozhodčí mrkev.Po každým špílu su tak psychicky vyčerpanej, že v hlavě neudržím skoro ani sví méno. Takže hoši můzou políbení-dík za články a jen tak dál.
Sportu zdar a brzo zase na place.
Z Brna zní Lele olééééé!!!!!
David H