Jdi na obsah Jdi na menu

Report z utkání mužů: AC Lelekovice - Slovan Brno B / 22.4.2018

23. 4. 2018

Druhý domácí zápas jara v rámci 18. kola II. třídy městského přeboru odehrál Lelekovický „A“ tým proti „béčku“ FC Slovan Brno. Domácí dokázali potřetí po sobě naplno bodovat a porazili svého soupeře 4:1.

PŘED ZÁPASEM

Lelekovičtí chtěli doma před svými fanoušky potvrdit svoji aktuální formu a navázat tak na dobré výsledky proti Medlánkám a Řečkovicím. Vzhledem k zaváhání Starého Lískovce na půdě Chrlic se mohl domácí tým posunout na 3. místo tabulky v případě výhry. Do sestavy se po zranění vrátil Jan Pokorný a naopak z nominace vypadl jeden z nejproduktivnějších hráčů jara David Šuler, který má problémy se zády. Jakub Konečný se tedy posunul na pravý kraj záložní řady a Honza Pokorný zaujal Šulerovo místo na levé straně.

PRVNÍ POLOČAS

Podobně jako minulý zápas v Řečkovicích ani nyní nezačali Lelekovičtí příliš dobře. Domácí v nových bílých dresech se místy až příliš snažili o kombinační hru, která vedla ke zbytečným chybám a protiútokům Slovanu. Potvrdilo se již několikrát omílané téma, že „A“ tým pod vedením kapitána Filipa Procházky je silnější na hřištích soupeře, kde mají více prostoru pro tento styl fotbalu a mohou hru roztáhnout více do krajů. To na menším Poňavském hřišti tolik nejde. Chyby dělal také soupeř a tak byla hra opticky vyrovnaná a první čtvrt hodinu jsme mohli být svědky spíše souboje o střed pole a snahy vytvořit si výraznější příležitost ke vstřelení branky. Nerozhodný stav se pokusil změnit v 16.minutě Ondřej Pavlík. Jeho střelu domácí brankář vyrazil a dorážející Konečný střílel nad. O deset minut později chybělo domácím trochu štěstí. Michal Pokorný vyslal na gólmana nepříjemnou střelu, ale ta pouze orazítkovala břevno. Ve žlutých dresech hrající hosté byli nebezpeční hlavně střelbou ze střední vzdálenosti. Nejvíce se přiblížili gólu ve 32. minutě, ale fantastickým zákrokem podržel Lelekovice Martin Malý a dokázal vyrazit prudkou střelu nad svoji branku. O pár minut později předvedl pěknou individuální akci Jiří Huška. Od středového kruhu si udělal výlet až na hranici velkého vápna, obešel několik hráčů soupeře a přihrával osamocenému M. Pokornému. Ten v poslední chvíli podklouzl a jeho střela letěla mimo brankovou konstrukci. Před koncem prvního dějství, dostali Lelekovičtí poslední možnost na změnu skóre v podobě rohového kopu, kterého se jako obvykle ujal Martin Orsi Pavlík. Jeho centrovaný balón našel ve vápně Boris Stříž a prudkou hlavičkou poslal svůj tým do vedení – 1:0.

DRUHÝ POLOČAS

Začátek druhého poločasu byl ze strany domácích zahájen podstatně lépe. Ve 48. minutě vyslal o poločase střídaný Jakub Vlasak centr na pravou stranu. M. Pokorný následně nahrával míč do velkého vápna, kde již čekal Huška a v zakončení byl nekompromisní – 2:0. Hosté potrápili Lelekovického brankáře o pár minut později. Další střelou z větší vzdálenosti otestovali pozornost Malého, ale ten akrobatickým skokem dokázal vyrazit míč do zámezí. V pořadí třetí změna skóre přišla v 68. minutě. Celá akce začala u Hanzlíčeka, který vybídl přihrávkou Hakla. Ten následně odcentroval míč do pokutového území Slovanu a našel Hušku. Ten bez větších obtíží vstřelil svůj druhý gól v utkání a poslal svůj tým do třígólového vedení – 3:0. Střelecký účet Lelekovic se rozšířil deset minut poté. Střídající Zdeny Durďák dostal pěknou přihrávku od Stříže a vsítil svůj premiérový gól za muže– 4:0. Druhý poločas se chýlil ke svému konci a vše nasvědčovalo tomu, že domácí odejdou ze zápasu s čistým štítem. V poslední minutě utkání ale přišla chyba v zadních řadách, kterou hosté trestali a konečný stav utkání upravili na 4:1.

ZÁVĚR

Herně v tomto zápase nebyli naši muži tak dominantní jako v těch předešlých. Časté chyby a odskoky balónů vedly k protiútokům soupeře. Naštěstí pro nás nedokázal Slovan tyto příležitosti využít. I přes tyto aspekty dokázali kluci vybojovat důležitou výhru 4:1 a potvrdili svoji současnou formu. Třetí výhrou v řadě se posunuli na 3. místo v tabulce s šestibodovou ztrátou na vedoucí ČAFC Židenice 2011. Vada na kráse je v poslední minutě vstřelený gól soupeře. Za nerozhodného stavu by nás takto obdržená branka mohla velice mrzet a je potřeba se z těchto chyb do budoucna ponaučit.