Jdi na obsah Jdi na menu

Report z utkání mužů: SK Řečkovice - AC Lelekovice / 15.4.2018

17. 4. 2018

17. kolo II. třídy městského přeboru vyslalo naše muže do nedalekých Řečkovic. „A“ tým potvrdil svoje kvality a poradil si se soupeřem v poměru 1:4. Z Řečkovic si tedy odvážíme velice cenné tři body.

PŘED ZÁPASEM

Lelekovičtí jeli na Novoměstskou s jasným úkolem. Potvrdit výbornou formu z předchozího utkání a ideálně naplno bodovat. Do zápasu byla vyslána totožná sestava, jako minulý víkend až na jednu změnu. Zraněného Jana Pokorného nahradil na kraji zálohy Jakub Konečný.
Poprvé v jarní části šli naši muži do utkání pod vedením kompletní trojice Rossi/ Kotas / Mikyska

PRVNÍ POLOČAS

Poměrně rozpačitý začátek zápasu a chyby v rozehrávce. Takto by se dal nazvat herní projev našich mužů v úvodních minutách. Lelekovickým chvíli trvalo, než se dostali do zápasového tempa, ale po pár minutách již víceméně kontrolovali dění na hřišti a měli ze hry více než soupeř. První výraznější šance se zrodila v 17. minutě, kdy hlavičkoval Ondřej Pavlík, ale smolně pro nás mimo. Následně jsme byli svědky několika dalších zajímavých příležitostí, avšak žádná z nich neskončila brankou. To se zlomilo až v 31. minutě, kdy vyslal z pravé strany přesný centr Konečný. Na hranici vápna si výborně přebral míč Jiří Huška a zařídil první gól zápasu – 0:1. Pár vteřin poté mohlo být srovnáno. Chybou Ondřeje Skoupého a posléze i brankáře Martina Malého se dostal do šance domácí Jan Baláž, ale z velkého úhlu trefil jen boční síť branky. Muži se z této hrubky rychle vzpamatovali a ve 33. minutě šli do dvougólového vedení. Z pravé strany opětovně nacentroval míč Konečný a na zadní tyči už byl osamocený David Šuler, který bez větších obtíží hlavičkoval do branky – 0:2. Domácí měli jedinou výraznější akci úvodního dějství až v samém závěru. Po nepříjemné střele z přímého kopu musel zasahovat Martin Malý. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2.

DRUHÝ POLOČAS

Hned ze startu druhé půle měli Řečkovice šanci na snížení. Po rozehrání rohového kopu vyběhl brankář Malý ze své svatyně, ale centrovaný míč nezachytil. Přetažený centr poté domácí vrátili do „ohně“, ale tam v daný moment operoval bývalý prvoligový stoper Huška a odvrátil míč do zázemí. Ve druhé půli byla hra již vyrovnanější a především první dvacetiminutovka druhého dějství probíhala hlavně na středu hřiště. Výraznější moment na obou stranách jsme neviděli až do 66. minuty. To se zrodila akcí dvou Lelekovických legend. O. Pavlík přesně sklepl balón pro nabíhajícího Jakuba Vlasáka, který „šajtlí“ vypálil nechytatelný projektil na domácího brankáře z poza velkého vápna. Vlasák tak po čtyřech minutách na hřišti navýšil vedení svého týmu o tři branky – 0:3 (pozn. v zápise o utkání je chybně uveden jako střelec Konečný). Jedenáct minut poté se skóre znovu měnilo. Krásnou individuální akci předvedl na hraně pokutového území Šuler a podruhé v zápase se zapsal na listinu střelců – 0:4. Domácímu celku se ke konci zápasu ještě podařilo snížit stav zápasu. V 85. minutě ztratili Lelekovičtí na středu pole míč a domácí šli do protiútoku. Z druhé vlny nabíhající záložník Řečkovic vyslal na branku technickou střelu, která se od pravé tyče odrazila za záda našeho brankáře – 1:4. Zápas se poté dohrál bez dalších branek. Náš „A“ tým předvedl velice pěkný kolektivní výkon a odváží si zaslouženě tři body.