Jdi na obsah Jdi na menu

Report z utkání mužů AC Lelekovice - FC Medlánky B / 8.4.2018

10. 4. 2018

V 16.kole II. třídy městského přeboru vyzvali naši muži soupeře z Medlánek. Hosté v čele s druhým nejlepším střelcem soutěže Jakubem Rolínem vyšli stejně jako na podzim bodově na prázdno. Po fantastickém výkonu domácích ukazovala výsledková tabule konečné skóre utkání 5:0. Lelekovičtí si tedy připisují plný bodový zisk.

PŘED ZÁPASEM

Ani jednomu z týmu se nepovedl vstup do jarní části sezóny. „Béčko“ Medlánek na úvod druhé poloviny soutěže nestačilo na Lokomotivu Brno, se kterou doma prohrálo 0:2. Muži z Lelekovic si sice odvezli z Obřan bod za remízu 2:2, ale s předposledním mužstvem soutěže se očekávaly body tři.
Oba týmy tedy chtěli napravit výsledkové „selhání“ z minulého týdne. Naši muži vyslali do zápasu pravděpodobně nejsilnější možnou sestavu, kterou lze ze současného kádru sestavit. V základní jedenáctce nechyběl Lelekovický rodák a poslední posila letošního ročníku Jiří Huška, který byl trenérem vyslán na post středního záložníka.

PRVNÍ POLOČAS

Už od prvních minut zápasu bylo zřejmé, jakým směrem se utkání bude ubírat. Lelekovičtí přehrávali svého soupeře, dominovali na míči i pozičně, a souvislým tlakem drželi Medlánky na jejich půlce. I přes vytvoření několika slibných šancí jsme nicméně za první půlhodinu neviděli žádný vstřelený gól.
Poté se vše zlomilo a naši muži předvedli snad nejlepší čtvrthodinu za celý letošní ročník. Vše odstartovalo v 33.minutě, kdy Martin Pavlík vybídl přihrávkou Honzu Pokorného k zakončení. Ten byl neomylný a skóre se poprvé měnilo - 1:0. Druhý gól přidal v 37.minutě za muže debutující Jiří Huška a poslal domácí tým do dvougólového vedení – 2:0. Pouhé dvě minuty nato přišel možná ten nejhezčí gól tohoto utkání. Lojza Hanzlíček vyslal z pravé strany přesný centr do pokutového území. Pokorný, tentokrát Michal ukázal perfektní načasování a výběr místa. I přes svůj menší vzrůst vyslal na hostujícího brankáře nechytatelnou střelu hlavičkou a skóre se tedy během sedmi minut měnilo potřetí – 3:0. Gólovou smršť následně dokonal Boris Stříž, který ve 44.minutě vstřelil poslední gól prvního poločasu – 4:0.

DRUHÝ POLOČAS

Zápas byl po první půlce prakticky rozhodnutý, ale naši nepřestávali na svého soupeře tlačit. Kombinační hrou nadále přehrávali hostí a i za druhé dějství si dokázali vytvořit několik slibných šancí. Poslední gól utkání přidal v 54.minutě podruhé skórující Michal Pokorný - 5:0. Opětovně se ukázalo, jak kvalitní a důslednou přípravu nachystal trenér Mario Rossi. Všichni hráči jsou obzvlášť po fyzické stránce výborně připraveni a na hřišti je to znát. I v tomto zápase bylo patrné, že s přibývající minutáží jsou na tom Lelekovičtí lépe a nemají problém ve stejném tempu odehrát prakticky celý zápas. Důkazem je toho fakt, že i přes všechny využitelné střídaní, nebylo ani jedno z důvodu únavy nebo zranění našich hráčů. Medlánky se za celých 90.minut dokázaly dostat pouze ke dvěma střelám na bránu. Ty výborně zneškodnil Patrik Prosecký a díky tomu odcházejí Lelekovice ze soutěžního utkání s čistým štítem po dlouhých devíti zápasech. (pozn. poslední zápas ve kterém „A“ tým udržel čisté konto se odehrál 2.9.2017. Tenkrát jsme porazili Medlánky B na jejich hřišti 0:3)

- neproměňování gólových příležitostí – v jiných utkáních by nás mohlo mrzet

Celý report vč. zápasové statistiky a sestavy naleznete také na oficiálním facebookovém profilu klubu http://facebook.com/aclelekovice