Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skalička - minisoustředění špuntů

12. 7. 2010

Myslel jsem, že přes prázdniny nebude o čem psát, ale realita je jiná - užili jsme si pěkný sportovní víkend se stanováním, tak proč se s našimi fanoušky nepodělit o zážitky :-)

Ačkoliv jsme si všichni po úspěšné sezóně slíbili, že si dáme měsíc od sebe "voraz", dlouho jsme to nevydrželi. Už po 14 dnech jsme o posledním víkendu dokázali zrealizovat nápad "velkého" Davida, za který mu patří dík.

Minisoustředění v  obci Skalička, 5 km od Drásova se i přes pár nepříjemných věcí nakonec vyvedlo.

Původně nenápadná soukromá akce pro asi 8 lidí se nakonec změnila v neoficiální soutředění našich nejmenších nadějí. Zájem o účast nás samotné překvapil a tak se dodatečně omlouvám těm, kteří by možná i jeli, ale o celé akci vůbec nevěděli.

Odjížděli jsme v sobotu ráno od hřiště, tedy z trenérů já a Oskar, a z rodičů David, oba Liboři a Peter. A dokonce jsme v sobotu během dne měli i původně nehlášený dámský doprovod v podobě dvou maminek.

Z kluků jel Peter, Adam, Vojta, Chruda a Kulda, Roman Vrtík, David a dvojčata. Takže asi 80% mančaftu, který bude od podzimu válet za mladší žáky. Původně nás mělo být ještě o jednoho více, ale naplánovat neštovice, až na listopad, prostě ještě neumím zařídit :-)

Skalička nás příjemně překvapila. Místní hřiště jsme měli díky Davidově lobby u paní starostky celé k dispozici, tedy přes den na fotbálek a večer na stanování.

Hned v sobotu dopoledne jsme v červencovém vedru sehráli první zápas dospělý proti klukům. Po dvou hodinách úporného boje jsme vybojovali štastné vítězství 13:12 pro dospěláky.

Kluci nás, ale vůbec nešetřili a odneslo to Oskarovo koleno, které nevydrželo dvouhodinovou porci sportu.

Hned vzápětí, na druhé brance kopající místní výrostci, rozbili Vaňousům přední okno u jejich fabie....... Holt neměli míč Jabulani jako my ! Na dvě hodiny pobytu jsme toho zažili fakt dost :-)

Následoval přesun na nedaleké koupaliště, kde už nám dámská část expedice držela místo na dekách. Leč naprosto zbytečně, protože žízeň z fotbálku nás donutila zabrat mnohem strategičtější místo, v krytém posezení u výčepu.

Pan vedoucí rázem pochopil, že nemá smysl platit každé pivo po kousku hotově a vyrobil nám hezký lístek :-)

Kluci mezitím řádili střídavě v bazénu a u bufetu s párky a hamburgery :-)

Po krátkém občerstvení jsme obsadili místní antukový kurt pod bazénem a na řadu přišel nohejbal. A klukům i hra nad sítí překvapivě šla. Vítězem se stalo družstvo s tatínky, my s Oskarem a našim "dream" týmem jsme skončili jako poražení....

To už, ale bylo po poledni a horko jako kráva. Takže další hodinku jsme strávili všichni v bazéně, voda měla slušných 23 stupňů a byla i poměrně čistá. Někteří se koupali dobrovolně a těm co se do vody tak úplně moc nechtělo, tam byli vzápětí naházeni :-)

Blbli jsme tam všichni jako malí kluci, maminky Kamča s Miluškou jistě dosvědčí, že ??

Po osvěžení bazénem (tím pro koupání i tím od Černé hory a Litovle) jsme se dostali k další disciplíně - plážový fotbal, na boso, ale na celkem hrubé antuce s kamínky - paleček  a šlapky mě bolí ještě teď :- )

Vždy jeden dospělý a dva nalosovaní špunti, kteří si rozdali čísla.

Turnaj se nakonec stal velmi prestižním a nebylo daleko k slzám některých zklamaných malých účastníků. Po litých bojích každý s každým si vítězství odneslo to moje družstvo, samozřejmě především díky šikovnosti Kuldy a Chruďi, další místa už si skutečně vůůůůbec nepamatuji, sorry kluci :-))

Následovalo další kolo vodních radovánek a příprava na odjezd na večeři. Tu jsme absolvovali v nedalekých Hradčanech a v sále byl i přes hrozné horko slušnej šrumec.

Smažák s řízkem na chvíli utípl bujaré veselý našich nejmenších, ale zatím co my jsme po večeři a celodenním pobytu na sluníčku byli tak zralý na postel, mladí nikoliv :-)

Před hospodou proběhla šišková válka, únava špuntů prostě nikde........

To jsme ještě netušili, že Hradčany dnes někteří nevidíme naposledy, protože jsme se tam o hodinu později museli vrátit pro zapomenutou Adamovu peněženku - děkujeme poctivé obsluze restaurace :-)

Od osmi večer byla v plánu odveta ranního špílu, ale tu jsme museli po půl hodině ukončit, kvůli neskutečnému řádění komárů a mušek, kteří nás všechny doštípali, až do krve, fleky máme na sobě všichni. To už s náma byl i Džanek P., který na akci vystřídal svoji drahou polovičku.

Před útoky krvelačného hmyzu jsme se stačili schovat do místní hospody hned naproti hřiště, kde jsme s domorodci shlédli utkání o třetí místo Německo  - Uruguay.

V poločase, ještě za relativního světla kdosi podotkl, že bychom měli postavit stany. Ale David H. naznal, že za tmy to bude pro kluky mnohem akčnější a taky už paní vedoucí nesla na stůl další řezáky, takže návrh prostě neprošel prvním čtením :-)

Navíc přímo na hřišti bylo veřejné osvětlení. Za světla nám ještě tolik nevadilo, že v noci nesvítí, jak se později ukázalo :-)

Dvacet minut před koncem špílu však jaksi došel signál a Skaličku potkalo něco jako analogová tma :-)

Naštěstí ne na dlouho, po zapnutí obrazu to ovšem sálem naštvaně zašumělo, všichni jsme fandili Uruguayi a klukovi Forlánovi (Pablo bohužel nenastoupil :-), ale na ukazateli svítilo 3:2 pro "skopčáky". Po Forlánově břevnu v poslední vteřině nastavení jsme dopili a šli nachystat nocleh.

Noční stavění stanů, ale už proběhlo pouze v některých rodinách, někteří se vysloveně těšili na spánek pod širákem při jasné obloze.

No a ti "nejskalnější" se vrátili ještě zpět na koupák, kde si dali dvě "poslední" piva při tónech jazzové kapely, jejíž hudba se v noci nádherně nesla po celé Skaličce.

Taková malá vesnička - ale jak to tam žije ! A nikdo z přilehlých sousedů nepyskuje, nestěžuje si na obecním úřadě, prostě všichni jsou rádi, že se tam vůbec něco děje.....ještě se máme v Lelečkách co učit.......

Moje a Oskarova debata těsně před zalehnutím ve stanu, o výdrži jeho čelovky, prý byla, ale natolik zajímavá, že si ji většina dospělých ráda vyslechla i přes pozdní noční čas :-)))

V neděli ráno jsme osušili spacáky od rosy a hodlali pokračovat dalším fotbálkem. Realita, ale nakonec byla jen poloviční, protože hned po zahájení si Kulda přivodil zranění páteře, kdy si skřípl nerv na krku a stal se rázem nehybným.

Takže dva dospělí uháněli narychlo do dětské nemocnice do Brna a další dva zase do servisu s prasklým čelním sklem fabie.

Zbytek naší skupiny se chvíli snažil o fotbal, ale v tom příšerném horku rychle ubývaly síly a tak jsme v neděli dorazili na koupaliště už v 10.30. Ještě před tím si kluci prohlédli pohár za první místo v soutěži, který jim dovezl Oskárek z losovacího aktivu na svazu.

Kvalitní výběr místa nám po obědě potvrdila i překvapivá účast Ivoše P., trenéra našeho áčka, který na kole taktéž přispěchal osvěžit se do Skaličky :-)

Odpoledne jsme slušně vyšťavení zamířili k domovům.

Celou akci hodnotím i přes drobné nepříjemnosti na jedničku - když je dobrá banda, může být dobře i 10 km za barákem :-)

Jen ten foťák jsme opět sebou zapomněli vzít - v tomhle se ještě máme co učit od Ivase, ten má na stránkách fotky z každýho špílu....

Děkuji všem se kterými jsem měl možnost strávit prima víkend.

(Mesli)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hele hele Špóno !!!

(Peter, 14. 7. 2010 23:13)

Ne-e, spíš něco kolem 18 let ať už to tolik nebrečí ...

to: Peter

(špóna, 14. 7. 2010 22:08)

...:-)))))))) myslíš kapavku? :-))))))))

hele Lukšo !

(Peter, 14. 7. 2010 20:51)

Já do toho tvýho návrhu teda už nejdu, nemám sílu ..., to raději něco dovleču z Rumunska ... za pár euro ...

žiju...

(Radim, 14. 7. 2010 14:53)

Zdarec přátelé a kamarádi.
Četl jsem si dnes report a musím říct že to muselo být apartní.
Jsem moc rád, že jste si na mě vzpomněli a museli se trápit na pidi soustředění u piva,fotbálku, bazénu atd.
My jsme si doma s panímámou užívali věčného "klidu" s naší ratolestí přezdívanou VUVUZELA!!(táhlý ,nepříjemný a nekonečný pazvuk).
Moc mě mrzí, že jsem se opět nemohl zúčastnit další parádní akce . Věřím že by se mi tam přihodila taky nějaká lapálie a bylo by ještě veseleji.
Je škoda že věkový rozdíl mezi odlitkama je dost značný a tím pádem se hned tak na nějaké dětské akci nepotkáme. Leda by jste chlapci doma ještě ukázali démona ve své plné síle.
Předpokládám že můj nápad nebude přijat s nadšením a v brzké době mohu očekávat spoustu výhružných mailu.
Jsem však optimista a věřím že není všem dnům konec. Na další akcičku už doufám dorazíme.
Všechny zdraví SRaD ultras.

Kdo má ty nadpisy furt vymýšlet...

(Libor V., 13. 7. 2010 21:46)

Já myslím, že si to Lukša s námi užije někdy příště. A taky je pravda, že jsme na něj mysleli, takže minimálně škytat by měl.
Je fajn, že se to Kuldovi lepší. Tak hlavně nezakazovat, co mu tak dobře prospívá. :)

Libor

Lukša ...

(Peter, 13. 7. 2010 15:13)

Lukšu jsem ani nevzpomínal, páč jako by tam byl s náma ... i když je pravda že chyběl, ale není všem výletům konec ne ?!

Kulda

(DavidH, 13. 7. 2010 8:28)

Kulda má límec a už se to pomalu lepší. I když se mi to nezdá nejlepší řešení , léčí to komplem a tvrdí, že léčba zabírá.
zdarec
DavidH

Re: Skalička

(Mesli, 13. 7. 2010 8:06)

Dobře tedy - "prohlédli si pohárek, co jim přivez Oskárek" :-)

Ještě by mě zajímalo jak je na tom Kulda, je to lepší ??

Skoro bychom zapomněli na Lukše, ten nám tam samozřejmě taktéž velmi chyběl, leč nechtěli jsme ho vyrušovat z jeho momentálních rodinných povinností :-)

Taky přeji všem hezké prázdniny, sejdeme se spolu všichni opět od půlky srpna v Lelečkách na place na prvním trenále !

ahóóóój

Skalička ...

(Peter, 12. 7. 2010 23:40)

Čau borci, super dva dny v perfektní sestavě , akorát chyběli kluci a táta Henzlovic, jinak to i přes pár problémů nemělo jedinou vadu. Děkujeme a těšíme se na další akcičku !!! Ahoj, hezké prázdniny a zase někdy příště ...

Postřehy ze Skaličky

(Libor V. von Medlanko, 12. 7. 2010 22:01)

Mesli, tys měl být spisovatel ale někdo si to na poslední chvíli rozmyslel. :)
Super report, já si dovolím do něj jen něco trochu doplnit. Tak především jako postižený drobnou nepříjemností musím moc a moc poděkovat Peterovi, který měl okamžité řešení a během pěti minut vše zařídil. Jak píše David, mám pocit že kdyby se mu zdálo hřiště křivé, během deseti minut by zařídil buldozer, který nám to srovná a v kufru by pro tento případ měl nachystaný srolovaný nový trávník. Ještě jednou, Peťo, dík.
S účastí maminek se vůbec nepočítalo a i ony se hned ráno dušovaly, jak jedou ve dvě domů. Nakonec odjížděly ve tři čtvrtě na šest a mám pocit, že se jim moc nechtělo. Byl to prostě superrelaxační víkend, pro mě jako nepivaře okořeněný takřka absolutním životním výkonem 4 piv za den (jednou jsem na bečce vypil i 5) :))
Drobnou vadou na kráse byl stav sociálního zařízení, který jsme prý měli k dispozici. Já to mám jen z vyprávění, tolik osobní odvahy jsem v sobě nesebral, abych to alespoň jedním očkem zhlédl. Ale asi to má něco do sebe, protože Martin v neděli raději zvolil ponižující cestu domů jistě okořeněnou spoustou otázek (i když kdoví kam jel???) :))
Bohužel jako jsem se musel vzdát stanu, tak jsem musel oželet i foťák, protože dámská část rodiny to přece potřebuje víc, že. Takže slibuji, že od příští akce s sebou budu vozit foťák a postarám se o dokumentaci (včetně usvědčujících fotomontáží).

Mějte se všichni krásně, ať se vám vyhýbají nepříjemnosti a blbci a brzy zase AHOJ.

Libor

závidím..

(špóna, 12. 7. 2010 20:17)

kua, že jsme na to s Vendulkou nehópli dřív..mohl jsem tam bét s vama s Filípkem... Ten pro změnu trhl rekord v horečce a po úctyhodném výkony 40,2°C je úplně grogy..

tak snad se udělá taková super parta i za pár let a spácháme něco podobnýho...

Lelečky forever, ciao

Skalička

(David|H, 12. 7. 2010 16:48)

Nádhernej report z nádherný akce. I my, kteří jsme měli možnost s tebou strávit prima víkend ti děkujem za účast a report.
Co se týče foťáku tak navrhuju žádný učení od Ivasa, ale vzít ho prostě aj s foťákem s sebou.
Dobro došli
DavidH
P.S. Kluci si neprohlédli pohár, ale pohárek. No, ale je pravda, že jeho hodnota není ve velikosti. Ostatně to může dosvědčit kde kdo.

Skalička

(DavidH., 12. 7. 2010 16:06)

Nazdar všichni,
protože nás čeká dlouhý období bez reportů a tím pádem bez debatování, dovolím si krátce zrekapitulovat akci na Skaličce. Z mího pohledu se akce vydařila, je pravda, že nás postihly drobný problémy, ale ty jsme uspěšně zažehnali(teda doufám). Libor má nový sklo(zajímalo by mě, jestli se může něco stát, aby na to Peťa neměl řešení. Všichni víme, že kdyby byl audinou, tak to sklo vytáhne z kufru, ale aj tak si věděl rady) a Kulda má krásnej límec.
Akci okořenily svojí účastí dvě maminky a tímto vám děvčata za projevenou účast a odvahu děkuji. Několikeré hození do vody berte jako projevení upřímného obdivu.
Ze slibovaných aktivit nám vyšly všechny, nakonec byla aj ta klobása. Velkej Libor pečoval o svěřený kolektiv trenérů tak, jak je jeho zvykem poctivě a večerní džezík byl bonus navíc.
Takže fotbalu zdar
Lele oléééééé
DavidH