Jdi na obsah Jdi na menu
 


To byl zápas!!!

14. 6. 2018

Hodnocení  sezóny 2017/18 – ml. žáci

Začnu posledním zápasem soutěžního ročníku.

To byl zápas!!

V neděli odpoledne sehráli kluci poslední zápas tohoto fotbalového ročníku mladších žáků. Do cesty se nám postavil suverénní vítěz naší soutěže tým Bílovic nad Svitavou, který do tohoto zápasu neztratil ani bod! 

Hned od začátku zápasu bylo patrné, že kluci z Bílovic nechtějí o svoji „šňůru“ přijít
a vyrukovali na nás pěkně z ostra. Našim borcům chvíli trvalo, než se na hřišti soupeře zorientovali, ale pak začali být Bílovicím vyrovnaným soupeřem. Hrál se velmi kvalitní, rychlý, tvrdý, ale férový fotbal. Žádný z kluků nechtěl uhnout či vypustit souboj, bojoval jeden za druhého a v ničem za soupeřem nezaostával.

Přestože kluci bojovali, přišlo jedno zaváhání v obraně, které soupeř nekompromisní ranou pod břevno potrestal. Gól soupeře namotivoval a ten ještě zvýšil svoji aktivitu.  Naštěstí se klukům do konce poločasu podařilo nápor Bílovic zastavit a do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:1.

Po změně stran se ale na hřišti stalo něco, co je pro mě největším překvapením a radostí. Od úvodního hvizdu druhého poločasu jsme začali soupeře přehrávat, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, kluci dokázali pomocí přihrávek, narážeček či kliček překonávat obranu soupeře a dostávat se do opravdu zajímavých (gólových) situací. V této části hry soupeř ani jednou neohrozil naši branku! Díky tomuto nasazení a úsilí byli kluci odměněni vyrovnávací brankou, která přišla po rohovém kopu, který následoval po obrovském závaru před brankou Bílovic. K odraženému balonu se dostal Richard a nekompromisní ranou rozvlnil síť bílovické svatyně 1:1! Po vyrovnání pokračovali kluci v bojovném a pohledném fotbalu, stále byli aktivní a snažili se zvrátit vítězství na svoji stranu. Bohužel začalo lehce pršet a trávník včetně balonu navlhnul a začal klouzat.

V této části hry si balon vzal nejnebezpečnější hráč soupeře (nutno říci i nejlepší hráč soutěže) a takovou ne příliš povedenou střelou zaskočil našeho gólmana - 2:1. Po obdrženém gólu musím kluky pochválit, protože nic nevzdali, stále bojovali a snažili se o vyrovnání. Tohoto cíle dosáhli v samém závěru zápasu, kdy po faulu na našeho hráče kopali penaltu! Tuto příležitost ovšem ještě neproměnili, neboť brankářka soupeře vystihla směr pokutového kopu a balon vyrazila na roh. 

„Ještě není konec, hrajte!“, křičeli jsme na kluky, kteří šli zahrávat rohový kop. Kluci si naše povzbuzování vzali k srdci a z následného rohového kopu Tonda nekompromisní ranou z první vyrovnává na 2:2! Kluci propukají v jásot, ale ještě není konec!

 Balon si opět bere soupeř, dere se do zakončení, vysílá jindy gólovou střelu do levého horního rohu! Radek v bráně předvádí fantastický zákrok a konečky prstů vytahuje míč mimo tři tyče. Rozhodčí ukončuje zápas, teď je konec.

To byl tedy fotbal, rodiče i od soupeřů klukům tleskají a chválí je za předvedenou hru!

Musím říct, že i když jsme nevyhráli, byli pro mě kluci vítězi. Tak jak bojovali a makali během celého roku se projevilo právě včera, kdy i za nepříznivého stavu dokázali bojovat až do konce a uspět! Troufnu si říct, že jsme byli i o něco lepší než soupeř.

 Věřím, že tato zkušenost kluky posune zase o kousek dál a to jak ve sportovní rovině, tak i v běžném životě, neboť jak klukům říkáme, každý zápas (i ten životní) končí až po odpískání.

Celkově jsme v této sezoně skončili na krásném třetím místě, jeden bod od druhé příčky. Co je velice pozitivní, je skutečnost, kdy jsme na jaře (stejně jako pozdější vítěz z Bílovic) neprohráli ani jedno mistrovské utkání.

Na čem naopak budeme muset v příštím ročníku zapracovat, je proměňování gólových šancí. Pokud se nám toto podaří a nepolevíme v tréninku, nebudeme mít v blízkém okolí konkurenci! JJ

Díky všem za celou sezonu, za to jak k fotbalu přistoupili a jak se s námi natrápili! J

                             

Honza K.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Milan, 15. 6. 2018 10:19)

Krásně napsané! :-)
Sice už jsem to psal v emailu, ale musím ještě jednou veřejně :-).
Moc děkuji Tobě i Romanovi za super odvedenou práci, hromadu vašeho volného času a perfektní výsledky kluků. Díky MOOC!!!
Milan