Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. místo přípravky na turnaji v Kuřimi

30. 5. 2010

 Ve volebním čase jsme jako náhradníci přijali pozvání na silně obsazený turnaj starších přípravek v Kuřimi. Na turnaj jsme odjížděli jako outsideři, kteří se budou snažit porvat se svými kvalitnějšími vrstevníky, o co nejlepší výsledek.

Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli odhlásil Zbýšov, byli pořadatelé nuceni změnit herní plán celého turnaje, a tak se místo dvou skupin a následného play - off hrálo nakonec systemem každý s každým. Tedy porce osmi utkání po 18 minutách, což byla pro nás vzhledem k nedělnímu mistráku, ta nejhorší varianta ze všech :-)

Posuďte sami, jak se špunti s nástrahami "velkoklubů" vyrovnali.

AC Lelekovice - Rájec - Jestřebí 0:0

V prvním utkání jsme předvedli výborný výkon, slušně jsme kombinovali a soupeře v podstatě nepustili na svoji polovinu hřiště. Zdatní chasníci z Rájce nám ovšem nevěnovali ani centimetr hřiště zdarma. Kluci o hlavu, až dvě vyšší(pravděpodobně mají v Rájci kvalitní vodu) bránili, seč mohli. A protože jsme nedokázali využít ani ty největší šance (Kulda. Míša), skončilo utkání zbytečnou bezbrankovou remizou.......

AC Lelekovice - Sparta Brno 1:2

Tenhle zápas nás bude hodně dlouho mrzet a v podstatě doteď nikdo z nás netuší, kde udělali "soudruzi z NDR" chybu. První polovinu utkání jsme vnutili Spartě svoji hru, mleli jsme je naprosto neskutečně na jejich polovině hřiště a po právu se ujali po pěkném solu Míši vedení. Z úplně ojedinélého útoku soupeř vyrovnal a naše psychika vzala z ničeho nic za své. Ačkoliv jsme měli minimálně další tři tutovky na výhru, nesmírně produktivní soupeř potrestal i naši druhou chybu v utkání a potvrdil, že fotbal opravdu nemá logiku.... Kdo v té době mohl tušit, že jsme tímto nešťastným špílem přišli o flek na bedně....

AC Lelekovice - Rostex Vyškov 2:0

Po zklamání se Spartou jsme se od začátku zakousli do svého soupeře a makali opravdu na doraz. Přeskupili jsme některé posty, Kulda se stáhnul do obrany, Vojta na zálohu a Míša do útoku. Ujali jsme se šťastně vedení, kdy se Vojta nebál vystřelit z dálky a na konečných 2:0 zvýšil Honzík Pokorný ze skrumáže. Hra nic moc, ale tohle odmakaný vítězství se rozhodně cení.

AC Lelekovice - 1. FC Brno 0:5

Zápas se soupeřem z "jiné galaxie" jsme i přes nepříznivý výsledek rozhodně nevypustili. Naopak musím všechny účastníky tohoto památného špílu pochválit za jejich nasazení. Bohužel rychlost a šikovnost soupeřových hráčů byla mimo našich dovedností.... To byl prostě neskutečnej hukot :-) Mrzet nás může pouze "kvalita" obdržených branek, které padly většinou kvůli zhošujícímu se vidění Romana v brance - soupeř nás po utkání za náš bojovný výkon nakonec pochválil ! "Bobíci" obdrželi za celý turnaj pouze jednu branku od Bohunic a s konečným skorem 43:1 byli opravdovým postrachem celého turnaje.

Rozhodně obrovská zkušenost pro naše mládí.... I přítomní borci z lelekovského "A" týmu, kteří nám přijeli zafandit, museli uznat obrovskou kvalitu soupeře.

AC Lelekovice - Kuřim 01 2:0

Proti rezervě Kuřimi jsme si po polední přestávce, vyplněné smaženým kuřecím řízkem, hezky zahráli :-) Tohle byl pro nás asi vůbec nejpohodovější zápas celého turnaje. Vrátili jsme se k naší hře po zemi, dalo se na to fakt dívat. O branky se postarali dvojčata a především defenzivní činnost Honzíka v celém turnaji stojí za pochvalu. Ale zápas byl fak pohoda, klídek :-) Ani nově příchozí rozhodčí Ivoš Peřina, tedy tréner našeho "A" teamu, který nám zápas pískal, se příliš nezapotil :-) Přesto zaslouží nejmladší účastníci celého turnaje velkou pochvalu za bojovnost - Kuřimi tady rostou hodně šikovní kluci do budoucna !

AC Lelekovice - Kuřim 00 1:2

Krátce po obědě nás opustil pilíř zadních řad Kuba a postihli nás i další pohromy. David odkulhal s nakopnutým kotníkem a Roman na svoje oko už téměř neviděl. Přesto jsme bojovali. Kuřimské áčko ovšem oplývá velkou kvalitou a tak jsme postupně díky našemu nedůrazu dvakrát inkasovali. Tomáš Kubu prostě nahradit nedokázal....V této chvíli jsme byli tak zralý na ručník.... Po pěkné příhře jednoho z dvojčat však Kulda z voleje nečekaně nechytatelně zavěsil a naděje ještě žila. Bohužel konečný hvizd rozhodčího byl i přes náš závěrečný tlak rychlejší a tak jsme nakonec o jeden gól prohráli - na jedničku Kuřimi to prostě dlouhodobě neumíme.....

AC Lelekovice - Forman Boskovice 2:0

Kdo by čekal, že v tuto chvíli celý turnaj zabalíme a pouze z povinnosti dohrajeme, nechápal by absolutně další vývoj. Proti Boskovicím musel do branky nezkušený Martin a Roman se tak posunul na Kubovo uvolněné místo v obraně. Celej mančaft se ovšem neuvěřitelně semknul a zahrál překvapivě zodpovědně. Boskovice jsme přejeli (jak říká Špóna) jako zamrzlej rybník :-) Obě branky padly po totožných situacích - první kolmici na skvělého Míšu nasměřoval Kulda a druhou jako přes kopírák do té doby neviditelný David. A díky tomu, že si malej Míša konečně obul ty správné střelecké kopačky, zápas jsme dovedli do vítězného konce !

AC Lelekovice - Tatran Bohunice 3:1

V posledním utkání celého turnaje už nebylo sil na rozdávání. Náš výkon proti kvalitnímu soupeři ovšem nečekaně vygradoval. Nechápal jsem, kde se to v nich bere :-)

Bylo nás plné hřiště a naši neuvěřitelnou aktivitu tiše sledoval i velký tábor soupeřových fanoušků - tohle byl rozhodně náš nejlepší výkon na celém turnaji !!

Kulda znovu zopakoval svoji nádhernou kolmici na Míšu, vzápětí se sám trefil hlavou po předpisovém centru "bráchy" z lajny. Bohunice rozhodně nehráli špatně - jejich kontry do naší obrany byly smrtelné, ale jak celý turnaj s přehledem hrající Petr, tak výborný Vojta, hasili všechna nebezpečí zavčas. A Roman jim na kraji obrany zdatně sekundoval.

Třetí branku vstřelil David, který poslední dva zápasy i se zraněným kotníkem neskutečně ožil a byla opět radost se na jeho chuť a nasazení dívat. V úplném závěru nás přeci jen Bohunice dostali pod tlak, ale stačilo jim to jen na snížení konečného stavu na 1:3 po chybě našeho brankáře.

Náš závěrečný drtivý finiš nakonec stačil "jen" na konečné čtvrté místo za suverénně prvním 1. FC Brno, druhou Kuřimí a třetí Spartou. Chyběl nám pouze jeden jediný bod na "bednu".........

Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen Kulda, myslím si, že zcela po právu - ačkoliv by mohl po fyzické stránce ještě určitě kousíček přidat (vzor tatínek :-), jeho přehled a spousta chytrých přihrávek, které měly oči, stály za to. Doufám, že to pro něj bude výrazné povzbuzení i motivace do dalších zápasů.

Poděkování za skvělou organizaci turnaje patří celému kuřimskému klubu - turnaj perfektně "odsejpal", neměl hluchého místa - pánové z Kuřimi klobouk dolů !

To byla úplně jiná písnička, než ta oranžová taškařice ČSSD před měsícem (Petr promine :-))

Shrnutí ??

Získat na takto kvalitně obsazeném turnaji, kam jsme odjížděli jako náhradníci, čtvrtej flek, se prostě musí počítat ! Nechali jsme za sebou pět mančaftů z velkých měst, či známých oddílů. K zisku třetího místa a tedy i poháru chyběl jen malinkatý krůček........ Kluci si zaslouží do jednoho velkou pochvalu za reprezentaci klubu - za to jak odmakali celej turnaj, za to jak se nepoložili ani za nepříznivého stavu. Myslím si, že na ně můžeme být po právu hrdí. Doufám, že i přes veškerou únavu, zvládneme zítřejší mistrák ve stejném duchu jako poslední dva zápasy turnaje !

P.S. Čtvrté místo jsme společně "oslavili" na zahrádce hospůdky na Poňavě - hromada leďnáčků a kofol byla tentokrát naprosto zaskoužená :-)) Poté jsme ještě dlouho do noci s Oskarem rozebírali turnajovou taktiku - takže doufám, že se můj "přespůlnoční report", kterej končím v 00:25 bude fanouškům našeho klubu líbit :-))

Lele Olééééééééééééééééééééééé !!

 

(Mesli)

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mazec..

(Radim, 31. 5. 2010 9:01)

Zdarec fšichni!!
Moc mě mrzí že jsem se opět nemohl zúčasnit turnaje v Kuřimi. Byl jsem na veledůležité oslavě babičiných narozenin(*26.5.1945).
To jen tak na okraj.
Co se týče reportu,tak jako obvykle nemá jedinou chybu.Jako bych seděl na tribuně!!
Je vidět že kluci jsou velcí bojovníci a přece jen se něco naučili. I když marně přemýšlím od koho?!?
S celým víkendem jsem nadmíru spokojen. Perfektní výkon na turnaji a ještě lepší v neděli.
Chlapi na"domácím hřišti" v Líšni urvali 3 body a navíc naše Lelekovské hřiště zůstalo nepoškozeno!!! Takže jen tak dál.
Všechny zdraví RaS ultras.

re: Víkend ...

(špóna, 30. 5. 2010 20:00)

Ciao Peťo, taky jsem spokojené :-)) ANO, jsem JEN Lelekovice, mlaďoši vedou tabulku, žáci se tenhle víkec na plac nedostali, ale vedou si dobře a chlapi se dostali po vítězství na 4.místo!!! tabulky II.třídy!!!!!! Takže jó, jen dědina...ale fotbal tady hrajem móóc dobrej... :-) tak JEN tak dál.. Lelečky díky..

Ultras zdarec

PS: Peťa sice měl prsty v jediném gólu Lískovca, ale jeho několik trefených břeven z parádně kopnutéch standardek a poctivá práce zezadu to odčinilo... Poplácej ho i za mě..je šikovné.. špóna tleská..

Víkend ...

(Peter, 30. 5. 2010 19:40)

Ahoj BORCI ... víte koho myslím a když ne, tak se tam rychle najdite ..., tak doufám že nejsem sám kdo napíše že TENTO VÍKEND byl opravdu vydařený ... jak PÁTEK tak i SOBOTA a NEDĚLE - završena góly a hrou jak z ligového zápasu ( i ten Petříkův neomluvitelný ! zákrok který nás stál gól, ale věřte že ho to dost mrzí),k reportu co napsal MESLI není co dodat ... SUPER , tak ahoj a další zápasy jen tak dál jak doposud - máme skvělé špunty co umí hrát fotbal na kterej se dá dívat !!! i když jsme pro některé JEN Lelekovice ...

životospráva

(DavidH, 30. 5. 2010 16:34)

No životospráva je v pořádku, po tréninku je třeba okamžitě doplnit vypocené minerály a stopové prvky. Problém by mohl být jen v překročení večerky, ale za to zcela zjevně múže firma City taxi:-))

Gratulace

(HonzaH, 30. 5. 2010 15:59)

Kluci, super.
Neviděl jsem sice turnaj celý, ale co jsem viděl tak bylo moc dobré.
Souhlasím s Martinem, že Kulda hrál moc dobře. Nebylo to náhodou tím, že mu neradil taťka? :-)
No a dvojčata ukázala všem, že i v takové konkurenci kluků patří k těm nejlepším technikům.
Chválím taky skoro 100% účast všech hráčů na turnaji.
P.S.:
Davidovi doporučuji upravit životosprávu. Příště se nenechej před svým turnajem zlákat rádoby kamarády do hospody a neponocuj.

HeJ

šikulové

(špóna, 30. 5. 2010 10:57)

Páni kluci, gratulace veliká... report dobrej Mesli.. Jen tak dál.. Lelečky valijó..

Dneska na place, zdarec

Lele olééé

kondice

(David H, 30. 5. 2010 10:26)

Přespůlnoční report se fanouškům moc líbí, kluci taky super. Co se týče kondice typ "tatínek", tak nevím, nevím. Já byl na fotbalovým turnaji horolezců v Ádru, odehráli jsme 6 špílů(16 min čistýho času) a večer jsem ležel u televize jak mrtvola, zatímco kluci hráli u nás doma s Vojtou střílečku, lítali jak utržení z řetězu a vůbec nevypadali jak po osmi špílech.
No tak jenom, doufám, že jim forma vydrží ještě aj dnes.
Za přípravka ULTRAS
D.H.