Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky utkání 13.5.

11. 5. 2012

Mladší přípravka - neděle 13.5.

AC LELEKOVICE - Obřany 0:6 (0:4)

 

Mladší žáci - neděle 13.5.

AC LELEKOVICE - Tuřany 2:1 (0:1), branky: Vaňous David, Jakubovich Peter

 

V neděli po obědě jsme na domácím hřišti změřili síly s kluky z Tuřan. Už minulý týden jsem v reportu předpovídal litý boj a to se taky do puntíku splnilo.

Prvních pět minut jsme sice soupeře nepustili vůbec na naši polovinu, svižně kombinovali, bohužel naše převaha končila buď tesně před vápnem nebo nepříliš prudkým a nepřesným zakončením v rukou hostujícího brankáře.

Hned první výlet na naši polovinu hřiště však tuřanští potrestali, v šesté minutě po závaru před naši brankou lízla střela tyčku a zapadla do naší brány. - 0:1. Snažili jsme se okamžitě kontrovat, ale neustále jsme naráželi na neuvěřitelně pevnou a organizovanou obranu soupeře. Strašně tězko jsme se dostávali do šancí, osobně si nepamatuji zápas kdy jsme hráli proti takto výborně bránícímu týmu.

Druhou půlku jsme přehodili dvojčata, Míša šel do zálohy a Honza na hrot. V záloze dál kmital David, ale ani on včera nebyl moc vidět.......

Slušně se mu snažili sekundovat jak Šimon, tak Kulda. Stejně tak dvojčata předváděla parádní technické kousky, jenže na našeho soupeře to bylo pořád málo. Vůbec nás nepouštěl blíže k jejich brance a naše hra začínala s blížícím se koncem zápasu připomínat trochu křeč.

Dlouho jsme nepokazili tolik přihrávek jako včera, v tomto vynikal především Vojta. Zaujmout mohla po nejistém zákroku hostujícího golmana ještě tyč malého Kuby, ale to bylo tak vše, Tuřany dál hráli zkušeně přesně to co potřebovali........

Deset minut před koncem jsme vsadili vše na útok. Buď a nebo. Začalo marné obléhání tuřanské branky a protože do útoku se postupně zapojila i celá naše obrana, chodil soupeř do nebezpečných brejků. Dva sólové úniky perfektně vychytal Kuba v brance. Vyrazil i nepříjemnou střelu pod břevno a především díky jemu jsme v těchto chvílích ještě stále mohli pomýšlet na obrat.

Na druhé straně Vojta předvedl jeden z mála světlých momentů v celém zápase, když prošel slalomem až do vápna, kde ho rugbyově sundali dva bránící hráči. Jasná penalta, ale píšťálka blonďaté paní sudí zůstala k údivu všech co tento zákrok viděli němá.

Vyrovnání nakonec zařídil pět minut před koncem David. Svým typickým důrazem si doběhl vlastní střelu vyraženou brankářem a dorazil míč konečně do branky - 1:1.

Utkání tak spělo k remize, která by byla naprosto spravedlivá. Dvě minuty před koncem však Peťa metr za polovinou hřiště napřáhl svoji levačkou a utěšená rána zapadla pod břevno tuřanské branky. Branka vstřelená z dobrých 20 - 25 metrů se v této kategorii nevidí zrovna každý den :-)

Na srovnání stavu už kluci z Tuřan neměli dostatek času a tak po závěrečném hvizdu vypukla na jedné straně vlna euforie a na druhé straně bylo zase k vidění obrovské zklamání.........

 

Shrnutí ?

Fotbal nemá logiku a umí mít někdy hodně nespravedlivý. Tuřany u nás zažili to samé, co my před nedávnem na Spartě. Za svoji předvedenou hru si určitě minimálně bod zasloužili, měli nás perfektně přečtené a scházelo opravdu málo, aby od nás neodjížděli s prázdnou.........

Co se týče našeho výkonu, nebylo to včera z naší strany úplně optimální. Jako by nám tentokrát chyběla šťáva, všude jsme byli o kousek později, sházela nám i větší přesnost a nedokázali jsme být tolik důrazní jak bychom potřebovali.

Výsledek je tentokrát lepší, než předvedená hra.........Přesto musím kluky pochválit, protože ačkoliv jsme se chvilkama trápili, bojovali až do poslední minuty a štěstí jim nakonec přišlo naproti :-)

Vyzdvihnout bych chtěl výkon Kuby v brance. Po delším čase se předvedl tak jak bychom si to představovali. Taktéž na Šimonovi je vidět, že když se snaží umí zahrát velice dobře. Citelně nám včera chyběl Tobiáš, myslím si že právě jeho fyzické předpoklady nám včera na hřišti hodně scházeli.........

Další utkání hrajeme už tento pátek ve Starém Lískovce, doufám že se sejdeme v plném počtu.

 

(Mesli)

 

Muži - neděle 13.5.

Bohunice "B" - AC LELEKOVICE 1:1 (0:1), branka Zeman Radek

Utkání  6.5. doma s MCV odstartovalo, už konečně, sérii dobrých výkonů našeho týmu tak, jak jsme si zvykli vídat na konci podzimní části. Ani předehrávané utkání v Řečkovicích nebylo po herní stránce nijak špatné, pouze výsledek (5:2 pro Řečky) mohl vyznít podstatně lépe, kdybychom proměnili za stavu 3:1 pro domácí obrovskou šanci. Ale , že se nehraje na kdyby se naši hráči přesvědčili  i v Bohunicích. Myslím, že nikdo z fanoušků neočekával nějaký vzletný výsledek, ale scházelo pouhých 5minut, resp. proměnění opravdu vyložených šancí.

            Bohunice hrály pěkný fotbal s divizním rukopisem na počátku utkání. Již v 1min. jsme měli obrovské štěstí, že unikající levé křídlo nepředložilo míč spoluhráči podle potřeb. V 8min. jsme najednou zjistili, ha, ono to také půjde. Do zakončení rychlé akce po ose Cimbálník, Sojka, Hakl se dral Zeman s J.Vlasákem a prvně jmenovaný míč pouze tečnul. Ve 32 min. vstřelil gól z ofsajdu soupeř a nejen pro tento okamžik, ale především pro správné řešení těžkých chvil ve 2.poločase nutno pochválit bezchybné pomezní rozhodčí. Soupeř režíroval hru do 36min. Po rohovém kopu hlavičkoval A.Vlasák, míč se odrazil na druhou stranu a po centru J.Vlasáka  zakončoval Zeman. 38min. přinesla nečekané vedení našeho týmu, když důrazný a fotbalově myslící Zeman vystihl přihrávku mezi obránci  a po přiťuknutí ze 30m překonal vpředu stojícího brankáře. Soupeř pak v závěru 1. půle měl dobré příležitosti z rohových kopů.

Druhá půle začala jako první, ale bohunický herní projev byl poznamenán únavou. V 55min. štiplavá střela mířila nad bránu, my byli poté několik minut v útlumu. Až v 59min. se podařilo na polovině hřiště vypichnout míč a Zeman atakován protihráčem střílel do vybíhajícího brankáře. V 68 min. A. Vlasák po rohu hlavou těsně vedle. 75min. přinesla krásnou akci po ose Hakl ,Zeman, Sojka. Posledně jmenovaný potřeboval jen trefit bránu, trefil by býval ragbyovou – dvakrát škoda. Rozuzlení mohla přinést 80min. , kdy sice unavený, ale sprintující Zeman šel z ½ hřiště, po Procházkově přihrávce, sám na brankáře, mířil do jeho náruče – třikrát škoda. Nemuseli jsme se dočkat slabších chvil rozhodčího…… Soupeř vyrovnal 5min. před koncem. 

Celkově lze říci, že utkání bylo velice pohledné pro oko diváka, mužstva si zahrála dobrý fotbal a m\ viděli nejlepší výkon sudích na pomezí. Pochvala všem našim hráčům a již se těšme doma na Spartu.

Sestava: Cimbálník – Sádlík, A.Vlasák, Ambrož, Hovhannisjan – Sojka, Pavlík O. Pavlík M., J.Vlasák – Hakl, Zeman            střídali: 79 – Procházka Sojku, 85 Ingr Zemana, 89 Adday Hakla                                                                                          jv

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bod

(Kuba, 13. 5. 2012 19:29)

Zdravim všechny, dnes jsme "JEN"plichtili, nechybelo moc vezeme 3body, tak nad příště na Kunzfeld stadium se Spartou máknem a body zůstanou doma.