Neděle 15.4.2012

AC Lelekovice - Soběšice 0:5 (0:2)

Mladší žáci:

Neděle   15.4.2012

AC Lelekovice - ČAFC "B" 11:1 (3:0), branky: Pokorný M. 3, Pokorný J. 3, Hrubeš, Alexa, Váňa, Vaňous, vlastní

V den stého výročí potopení Titanicu jsme hodlali stejným způsobem naložit i s naším dalším soupeřem :-) V prvním jarním utkání na domácím hřišti jsme přivítali tentokrát kluky ze Židenic.

Nastoupili jsme téměř kompletní a do svého soupeře jsme se pustili od začátku s velkou chutí. Bohužel stav našeho hřiště je podobně jako v úvodu citovaný film katastrofický, a tak se na hrbolatém a značně drnovatém povrchu přesná kombinace zpočátku nekonala. Proti byl i urostlý golman hostů, který střely z dálky v pohodě pochytal a zblízka jsme ho zpočátku nedokázali výrazněji ohrozit.

První gol tak padnul až ve 12. minutě, po dlouhém nákopu si Míša parádně zpracoval balon pro sebe a zacílil přesně - 1:0. Deset minut poté už to bylo 2:0, opět se prosadil Míša. Pak jsme několikrát zahrozili, ale skore se měnilo, až těsně před půlí, Tobiáš vybojoval úplně ztracený balon ve středu hřiště, protáhl se bleskově po křídle a druhé dvojče už vědělo kam s ním - 3:0.

Do druhé půlky hosté vystřídali brankáře a tím si podepsali vlastní ortel. Jedna akce za druhou se hrnula na jejich branku a jejich přetížená obrana nestíhala. Postupně se prosadili téměř všichni, kdo měli ruce a nohy, za stavu 5:0 se trefil výstavně i náš soupeř - Kuba proti střele do šibenice neměl žádnou šanci.

Šancí bylo fakt hodně, jen David byl ve druhé půlce asi 4x v tutovce sám před brankářem, ale situace řešil zbrkle. Postupně jsme proházeli všechny posty, nejvíce zdařilá výměna a pro mě obrovské překvapení bylo zařazení malého Honzíka S. do obrany, hrál parádně, nebál se chodit do soubojů. Taktéž Tobiáš v záloze roste zápas od zápasu.

V závěru se prosadil i malý Jirka a nakonec si branku zasloužil i David za jeho tradičně naběhané kilometry. Kulda nadále pokračuje v povedených výkonech a Vojta byl včera naprosto bezchybný vzadu i vepředu - jen tak dál pánové........

Shrnutí ?

Naše hra se včera musela divákům líbit, chválím celej mančaft za jejich přístup a předvedenou hru. Odměnou jim může být první místo v tabulce, kam jsme se po včerejšku díky lepšímu skore nečekaně propracovali.

Zající se, ale počítají až po honu, už příští týden nás totiž čeká zdaleka nejtěžší a nejšikovnější soupeř z celé skupiny - SPARTA BRNO. Uvidíme kolik se nás sejde a jak moc se kluci budou chtít předvést.

(Mesli)

Muži:

Sobota  14.4.2012

Chrlice - AC Lelekovice 1:0 (1:0)

Sestava: Cimbálník – J.Vlasák ,A.Vlasák, Ambrož, Hovhannisjan – Ingr, Olszyna, M.Pavlík, Sitař – Procházka, Hakl

lavička: Adday, Sojka,

Věřme tomu , že zranění , vyloučení a neodbytné společenské možná i pracovní události nás dělí od zisku více bodů. Tolik hráčů jako letos snad nikdy v kádru nebylo, ale kde se toulají? V náručích milenek, u buchet babiček v paluších u hracích automatů ? Absence na tréninku je vždy omluvitelná, ale nepřijít na mistrovské utkání? Zima již skončila, přátelská utkání v tzv. zimní přípravě také, doufám, že už i k mistrovským utkáním budou hráči přistupovat zodpovědněji než dosud!!
            Proč to lamentování na začátku zprávy? Protože vedoucí tým tabulky byl na svém hřišti k poražení. Naši kluci zahráli velice zodpovědně na hranici svých možností a kdyby Olszyna proměnil v 72 a 74min. jednu z tutovek, kdoví jak by zápas skončil.
Postupné oťukávání skončilo v 8min. kdy se soupeř dostal do dobré palebné pozice – ofsajd. Asi o minutu později fantasticky kryl Cimboš střelu z 15metrů, ve 14 min. měli Chrlice ještě jednu loženku,střela šla těsně vedle.  My jsme si vypracovali několik slibných pozic, ale žádné zakončení nijak neohrožovalo bránu soupeře.
Přišla 25min., po odvráceném rohovém kopu zazmatkoval Sitař, soupeř se dostal k míči ve vzdálenosti 20m a přesnou ranou k tyči vstřelil, jak se později ukázalo , rozhodující branku. Řečeno ústy armádních činovníků ,do konce poločasu se už nic zvláštního nedělo.
v minulém kole vsítily Chrlice 9branek ve II.poločase. Očekával jsem zajímavé věci, nestalo se tak, možná i s ohledem na přítomnost delegáta utkání.
Kupodivu náš tým byl po přestávce lepší, hladovější po vstřelení branky ale…..
V 51 min. J. Vlasák po odvráceném rohu z voleje - vysoko nad. Ve 54 min. dobrý náběh Sitaře, získali jsme roh.V 64 min. střídal Sojka Sitaře a mimochodem ukázal, že jistá kvalita v něm je. V 70min. nám pěkně zatopil soupeř, když ve snaze zahrát míč na Cimbálníka jsme soupeře pustili do výhodné pozice.
72 min. mohla přinést vyrovnání. Olszyna se dostal cca z 12m do dobré pozice, ale gólman domácích jeho střelu skvěle chytil. O dvě minuty později stejný hráč hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle. O chvíli později po rohovém kopu se k míči dostal J.Vlasák, snad 3mi kličkami se uvolnil a dobře vystřelil – brankář Chrlic byl na místě. Snad ještě větu k rozhodčímu – slabší zadní pomezní, výborný přední pomezní a hlavního chyba, že nevyloučil hráče č.16 po odkopnutí míče z místa přestupku (měl již ŽK) cca 9min. před koncem a další 2 hráče Chrlic nenapomenul ŽK za zakopnutí míče 2 x v posledních 5ti minutách.
Příští týden svoláváme hráče i fanoušky do domácího kotle!!                           (jv)