Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky utkání 18. - 20.5.

18. 5. 2012

Mladší přípravka - pátek 18.5.

Medlánky "B" - AC Lelekovice 0:0

 Naše sestava:

Marek – Honza O., Ladik, Tomáš - Martin K., Saša, Didi, Daniel, Mates - Matěj, Štěpán, Radim

V pátek odpoledne jsme zajeli do nedalekých Medlánek změřit síly se soupeřem, který je na tom fotbalově podobně jako my. Nám tentokrát bohužel chyběla řada kluků, ať už vlivem nemocí, zranění anebo vlivem jiných aktivit. Neúčast zejména Ivoše má pro náš úspěch vliv zcela zásadní.

Samotný zápas moc fotbalové krásy nepřinesl. Byl to zejména boj občas připomínající přetlačovanou. Oba týmy si vytvořili zhruba stejný počet šancí, ale vstřelit gól se nakonec nepovedlo nikomu. Soupeř kopal řadu rohů, které jsme většinou dokázali celkem v pohodě odkopnout, my hrozili zejména  a pouze z brejků Didiho a někdy Saši.

Opět nás podržel brankář, který zlikvidoval všechny šance soupeře. Obrana hrála dozadu také velmi zodpovědně, Ladik si na stoperu počíná jako zkušený mazák a  Honzík O. celý zápas poctivě bránil nejlepšího hráče soupeře, s kterým sváděl nespočet sprinterských soubojů, většinou vítězných. Ve středu zálohy se statečně  bil nejlepší hráč na hřišti Didi, kterému scházel pouze větší klid při zakončení nebo finální nahrávce. Ve druhém poločase ukázal své možné budoucí kvality ve svém prvním utkání hrající Radim v útoku, který nebojácně proháněl soupeřovu obranu. Ani ostatní kluci nezklamali a zcela po zásluze získali bod do tabulky za konečnou remízu.

Na závěr sezony nás čekají ještě dva zápasy a našimi soupeři budou týmy  z úplného čela tabulky, tak hurá na ně, třeba překvapíme jako Chelsea ve finále LM.

Díky za podporu početné skupině rodičů a zejména Matějovi, který je v době svého zranění, náš nejvěrnější fanoušek.

(Honza)

Mladší žáci - pátek 18.5.

Starý Lískovec "B" - AC Lelekovice 1:1 (1:1), branka: Lobos Tobiáš

 

Pro první remizu letošní sezony jsme si v pátek zajeli na hřistě bohunického Tatranu. A nutno hned na úvod podotknout že u soupeře, který za celý zápas pořádně nevystřelil na naši branku bychom body ztrácet neměli......

Utkání jsme odehráli ve slátané sestavě. Dvojčata odjela už v pátek se Zbrojovkou na turnaj do Prahy, bez omluvy na zápas nedorazili na Dan, Honza a k mému překvapení i Kulda :-(

S jedním hráčem na střídačce, kterého jsme navíc letos viděli poprvé, jsme opět čelili 16 protihráčům, kteří pravidelně střídali. Já vím, stále stejná písnička.....

Začali jsme velmi velmi vlažně a bohužel v tomto stylu odehráli v podstatě celý zápas. Byli jsme malátní, nedůrázní a skoro neběhali. Jak správně poznamenal Libor V. vypadali jsme jako po dobrém nedělním obědě :-) Kačenka, knedlíček se zelíčkem a pivečko, potom šlofíček.

Lískovec sice pouze bránil a odkopával míče pryč z blízkosti jejich branky, ale to jim na náš bezkrevný výkon v pohodě stačilo.

I přesto jsme si postupně vytvořili celou řadu šancí. Nejprve David netrefil prázdnou branku, potom se několikrát zastřeloval Tobiáš. Ten také vstřelil v 10. minutě náš první a bohužel i poslední gol po šikovně zahraném rohovém kopu.

V době, kdy jsme se začali dostávat trochu do hry vyrobil Kuba v brance naprosto nepochopitelnou minelu, když si centr z rohového kopu sám srazil do vlastní branky - 1:1.

Potom Tobiáš z pěti metrů svoji dělovkou málem zabil domácího brankáře a těsně před půlkou po sóle obešel i golmana a jeho střela už letěla do opuštěné branky. Zcela jistě by tam i skončila, ale v tu chvíli zaúřadoval zbytečně horlivý Šimon, který míč do branky ještě před čarou doklepl a díky tomu se jednalo o ofsajd.

Pan rozhodčí Poddaný sice nejprve branku nesprávně uznal ale po správné nápovědě domácích ji zase odvolal.

Do druhé půlky jsme přeskládali trochu sestavu a vrhli se na zteč. Ačkoliv to bylo pořád takové matné, dokázali jsme si vytvořit výraznou herní převahu. Jenomže fotbal se hraje na góly a ty jsme prostě dnes nedokázali vstřelit. Co spálil ve druhém poločase David a taky Tobiáš se jen tak nevidí. To byl přímo festival neproměněných šancí......Stačilo přitom jen trochu klidu a méně zbrklosti v našem zakončení.......

Dvě minuty před koncem ještě mohl rozhodnout Vojta a hned z následného brejku mohli domácí dokonce utkání otočit, ale zazněla opět píštalka pana rozhodčího, tentokrát o ofsajd vůbec nešlo a domácí se po právu hodně zlobili........

Doporučoval bych pánův na svazu, aby pana Poddaného nasazovali max. na zápasy ml. přípravek. Píská katastrofálně, vůbec nezná pravidla o ofsajdu, na hřiště vnáší chaos a nervozitu, nikomu to ve finále neprospěje. Mimochodem včera po něm šli někteří rodiče a trenéři ze Svratky, kteří hráli zápas před náma, protože je minutu před koncem doslova zařízl :-)

 

Shrnutí ?

Dnes bychom druhý gól nedali i kdyby se hrálo do tmy jako v Praze na Spartě :-) Zápas blbec, kdy jsme měli šancí na tři špíle, ale balon jsme nedokázali dopravit do branky ani z těch nejvyloženějších šancí..........Klukům nelze upřít snahu, ale dneska tomu prostě cosi chybělo, byl to náš nejhorší výkon letos. Lískovec byl v pohodě k poražení, za svoji bojovnost a trpělivost ale nakonec bere bod.

Upozorňuji všechny kluky i rodiče, že v dalším týdnu hrajeme zápasy ve čtvrtek, v neděli a v pondělí !!!! Bude ten "anglický" týden asi celkem záhul, tak prosím zodpovědně s docházkou.

(Mesli)

 

Muži - neděle 20.5.

AC Lelekovice - Sparta "B" 0:1 (0:0)

 

 

Těžké rozhodnutí stálo před lelekovskými. Navštívit hasičské slavnosti nebo fotbalové hřiště? Lelekovice hostily jako vždy silnou Spartu, navíc v televizi kvedlali naši hokejisté ve Finsku o bronzový poklad. Samozřejmě ti zdatní stihnou vše a nutno podotknout , nelitovali.

 

Oslavy hasičů byly vydařené, naši hokejisté si přivlastnili bronzové medaile a naši fotbalisté…? Myslím, že i přes porážku se neměli za co stydět. Naše mužstvo nastupovalo v sestavě :
Cimbálník- J.Vlasák , Klouda , Ambrož ,Hovhannisjan- Ingr, O.Pavlík,M.Pavlík,Zeman -Hakl, Procházka
Střídali : A.Vlasák Procházku a Sojka, Ingra,                                                                
Pohledný a rychlý fotbal předváděly oba týmy. Do 5min. jsme měli dobré příležitosti prezentované O.Pavlíkem a jeho střelou,Haklem , kde mu scházel přehled v zakončení a střelou Procházky.
Pak následovaly nebezpečné akce Sparty, v 6té, 8mé min. se zastřelovali, ve 12 min. skončil míč na břevnu naší branky.
V 18min. viděl ŽK M.Pavlík a ve 22min. poněkud překvapila gólmana Sparty střela ze 30m J.Vlasáka. Ve druhé části 1. poločasu nechal náš tým vyniknout Cimbálníka v brance a to hned 3x. Na druhé straně hřiště vypadala nadějně hlavička. Procházky po přímém kopu M.Pavlíka.

 

Druhý poločas přinesl nejprve střídání na naší straně . V 48min. A.Vlasák vystřídal Procházku, chlapci se trochu proházeli a měl se posílit po obranné stránce střed hřiště. To se také stalo , ale….Běžela 61min. , my zahrávali rohový kop a odvrácený míč nedokázali poklidit do bezpečí hráči zaskakující v obraně. Soupeř se z rychlého brejku ujal vedení a jednogólový náskok ustál až do konce utkání. Naši bojovali, makali, měli i některé dobré příležitosti , např. J. Vlasák 2x krásně vystřelil, O.Pavlík přešel houslemi přes hráče, ale střela byla zablokována. Zkrátka Sparta zase jednou zvítězila, domácí fanoušek setřel slzu nad ztrátou bodů, nikoli nad výkonem domácích. Rozhodčí to mají na zdejším malém hřišti vždy o něco těžší, ale musejí se dívat…(jv)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář