Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky utkání 24. - 28.5.

21. 5. 2012

Mladší žáci - čtvrtek 24.5.

Medlánky "B" - AC Lelekovice 1:2 (0:0), branky: Lobos Tobiáš 2x

 

Ve vloženém čtvrtečním kole jsme zavítali na hřiště našeho oblíbeného soupeře do nedalekých Medlánek. Už od dob "kauzy Kulda" mají tyto zápasy nádech derby. Tentokrát nám chyběl jenom David V. a do sestavy se nám opět vrátila dvojčata, která měla ve svém nabitém "zbrojováckém" programu zcela mimořádně volno.

V první půlce jsme na hrbatém a tvrdém oraništi v silném protivětru nepředvedli vůbec nic. Po Řečkovicích je medlánecké hřiště dalším z těch, které odneslo nepřízeň počasí a nedostatek vláhy ze shora kvalitou trávníku........

Prvních deset minut to byla od obou týmů především "kopaná", kdy balony lítaly tam a zpět od vápna k vápnu a nedalo se na to moc dívat. Naše záložní řada byla ospalá a nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost něco kloudného vymyslet. Jedinou šanci měl Kulda, který i vstřelil branku, ale ta nebyla správně uznána pro ofsajd.

Tady mě to nedá a opět musím apelovat na lidi na svazu, kteří rozhodli o nesmyslném pravidlu ofsajdu ve vápně. Žádný rozhodčí na světě není bez asistenta na čáře schopen z poloviny hřiště správně posoudit mezní ofsajdové situace. Navíc někteří ani netuší jak se má toto pískat :-) Naprosto hloupé pravidlo, které zvyšuje tlak na hřišti i v hledišti, nehledě na možnou inzultaci rozhodčího typu mistr Poddaný..........., který neví o pískání pro jistotu vůbec nic. Tento názor sdílí 90% trenérů mužstev se kterými tento rok hrajeme. Akorát pantátům na svazu je to buřt :-(

Zpět k zápasu. Až ke konci prvního poločasu jsme se osmělili, nejprve Tobiáš křižnou bombou minul o deset čísel soupeřovu branku a potom tváří tvář nevyzrál Honza Pokorný na domácího brankáře. Náznaky přečíslení Medlánek jsme většinou hasili už v zárodku a tak se šlo do kabin za hubeného stavu 0:0.

Ve druhém poločase po větru jsme postupně zvýšili naši aktivitu a prvních deset minut hráli i slušný fotbal. Výsledkem byl Tobiášův gól po chytře kopnutém rohu jednoho z dvojčat (omlouvám se, ale přes půl hřiště nerozezná Honzíka od Míši ani jejich maminka a na číslo na zádech jsem fakt neviděl :-)

Chvíli na to se Tobiáš prosadil podruhé pěkným slalomem přes tři hráče domácích a šikovnou střelou - 2:0. Potom se ukázala i dvojčata, ale domácí obrana na ně včera byla výborně připravená, hlídala si je zuby nehty a k ničemu vážnému je nepustila.

Rozhodnout, uklidnit celej mančaft a stát se na medlánecké půdě slavným mohl Kulda, místo šikovné placírky k tyčce však svoji bombou málem vyrazil dech domácímu golmanovi :-)

Posledních deset minut jsme úplně přestali hrát, začali se bát o výsledek a Medlánky vycítili, že mají šanci. Naše obrana včera nepůsobila příliš jistým dojmem, čehož využili domácí sedm minut před koncem ke vstřelení kontaktní branky.

Těsně předtím ještě Kuba fantastickým zákrokem zlikvidoval sólo domácího útočníka, čímž si u mě definitivně vyžehlil tu příšernou hrubici z minulého týdne v Lískovci :-)

Nakonec jsme byli rádi za to, že se nám vůbec podařilo dovést zápas do vítězného konce........

Shrnutí ?

Naše výkony mají sestupnou tendenci. Ovšem není se čemu divit.

Trénujeme v pěti, max. šesti lidech, nejsme spolu sehraní, základní sestava se spolu vidí až před každým mistrákem na hřišti. To se prostě musí časem někde projevit. Navíc jsem do včerejška netušil jak moc je pro nás nepostradatelný David Vaňous, který včera po hodně dlouhé době poprvé chyběl. Jeho naběhané kilometry bohužel v záloze nedokáže nikdo z mančaftu nahradit...........

V neděli pokračuje náš "anglický" týden domácím zápasem s Bosonohami, což by měla být generálka na pondělní předehrávku s holkama ze Zbrojovky. Doufám, že předvedeme mnohem lepší výkon, než ve čtvrtek v Medlánkách a že se zase kluci budou chtít fotbalem především bavit :-)

(Mesli)

 

Mladší přípravka - neděle 27.5.

AC Lelekovice - Slatina 1:8 (0:4), branka: Havlík Alexandr

 

Naše prořídlá sestava:

Marek – Honza O., Ladik, Martin K. - Saša, Mates, Dan - Matěj, Radim
Posledním soupeř, který přijel v naší první sezoně do Lelekovic, byl tým SK Slatina. Opět se nám sešlo omluvenek jako před písemkou z češtiny. Jednou nás je na dvě sedmičky a jednou skoro jako do mariáše. V naší sestavě bohužel chyběly hlavní trumfy, tentokrát jsme dokonce ani neměli skoro žádné desítky a netrhali jsme ani hlas. Rozdíl mezi mariášem a fotbalem je, že ve fotbale se hraje vždy a nikdo se neptá, jestli to trenér flekne nebo ne.
Zkusili jsme tedy hrát fotbalového betla – tedy vše bylo založeno na zabezpečené a zhuštěné obraně. Marně. Soupeř měl od samého začátku navrch a hned v první minutě tasil hlášku 1:0. Postupně si Slatina obehrála ještě tři další desítky a do poločasu svítilo na tabuli 4 : 0 pro soupeře. 
Po přestávce soupeře i nás trenéry zaskočila hezká a hlavně bojovná akce Dana a hlavně Saši. Kdy se nakonec Saša probil ke střele a vsítil náš čestný úspěch 1 : 4. Pak už zase úřadovali kluci ze Slatiny. Postupně opět čtyřikrát skórovali a tak s posledním hvizdem rozhodčího svítilo na tabuli skóre 1 : 8. Karetní terminologií však dnes hrozilo, že soupeř nahlásí a uhraje kilo sedm a nakonec jsme prohráli pouze základní hru.
Našim nejlepším „karbaníkem“ dnes byl asi Honzík O., opět bojoval, běhal a začal i útočit. Paráda. Dnes nás překvapil i bojovný výkon malého Matěje v útoku, který se asi nechal nakazit malým Danem (ten dnes chyběl pro nemoc). V obraně opět hasil, co mohl Ladík. Do útoku hrozil zejména Saša, který dokonce zaznamenal gól – super. Chválím i ostatní, protože společně bojovali a proti soupeři, který byl, jak v početní tak věkové převaze, rozhodně nezklamali.
Příště bych opět rád psal o fotbale a ne o mariáši.
(Honza)

 

Mladší žáci - neděle 27.5.

AC Lelekovice - Bosonohy 6:1 (3:0), Lobos Tobiáš 2x, Pokorný Michal, Hrubeš Mikuláš, Váňa Vojtěch, Jakubovich Peter

 

V neděli odpoledne k nám zavítalo torzo mužstva z dalekých Bosonoh. Dlouho čekali na svoje hráče, aby vůbec mohli nastoupit, nakonec celý zápas odehráli o jednoho hráče v poli míň.........

Jistota toho, že s takovým to mančaftem můžeme těžko prohrát se bohužel rychle přenesla i na hřište, Naši kluci se nikam nehonili a od začátku drželi balon někdy až příliš sebejistě na svých kopačkách. Tuto jistotu navíc umocnila hned druhá minuta utkání, kdy Tobiáš předložil doslova na zlatém podnosu 1000% šanci Kuldovi, který jen nastavil kopačku - 1:0.

Hned na to ovšem Kulda "nezklamal" a v dalších dvou tutovkách z půl metru netrefil naprosto nepochopitelně soupeřovu branku. Vypadalo to že v tu chvíli byl spíše off - line, než in - line :-) Další šance a rohy zblokovala hostující obrana nebo výborný bosonožský brankář.

Do poločasu jsme se přesto radovali ještě dvakrát, nejprve se trefil Míša a potom parádní střelou pod víko suverénní Tobiáš. Dvakrát ještě zazvonilo břevno bosonožské branky, ale víc jsme toho neviděli, protože obranný blok hostů si počínal na jedničku.  K tomu mrňavý hostující golman vytáhl z rukávu další neuvěřitelné zákroky, fakt šikula ! Za celý první poločas se soupeř dostal pouze dvakrát na naši polovinu hřiště......3:0 po půlce tak bylo slušně řečeno velmi milosrdných.....

Druhou půli jsme už zkoušeli v sestavě různé harakiri, kdy si všichni zahráli všude a laxnost a pohodlnost našeho výkonu byla znát ze všech stran. Jistota, že nám nikdo nic nemůže byla cítit na sto metrů od každého hráče. K vidění byli patičky, frajeřinky všeho druhu, ale taky nádherné centry z obou stran a spousta neproměnněných šancí, které doslova volali po gólu.........

Na 4:0 zvyšoval Tobiáš po nádherném Petrově centru hlavou, kdy se předpisově pověsil do vzduchu a zavěsil. Sám to do dneška takhle neumím :-)

Pátý gól dal sám Petr svoji oblíbenou pumelinicí z dálky. Šestou branku vstřelil Vojta po nádherné přihrávce malého Kuby z křídla. Po dlouhé době jeden z jeho světlých okamžiků.........Pořád mě však připadalo, že branek jez naší strany vzhledem k průběhu utkání žalostně málo.

Zápas pozvolna spěl do pohodového konce, místy jsme místo běhání spíše chodili, ale na druhou stranu se fotbalem velmi bavili,přesně jak jsem si v minulém reportu přál :-)

Tři minuty před koncem byla naše "nafoukanost" že se nemůže nic stát po právu potrestána. Petr na pozici posledního vyrobil příšernou hrubici a solový únik hosté potrestali jedinou brankou v utkání - 6:1. Za bojovný výkon jim za tento počin zatleskalo i objektivní domácí publikum.......Klobouk dolů před hrstkou našich "skalních ".

A na úplný závěr ještě pochvala pro pana rozhodčího Poddaného. Tentokrát nechyboval a zápas s přehledem dovedl bez zbytečných emocí do konce, v Lelekovicích umíme i pochválit, ne jenom kritizovat :-) Takže zopákni si pravidla a jen tak dál barde :-)

Shrnutí ?

Bosonohy mají pravděpodobně ještě větší problémy s klukama než my. Cením si toho, že vůbec přijeli a chtěli utkání odehrát i když od začátku věděli, že nemají šanci na úspěch. 

Omlouvám se všem za svoji chybu, kdy jsme na můj popud postavili tentokrát malé hřiště, tedy přes půlku na šířku na rozdíl od toho na kterém pravidelně hráváme (od vápna k vápnu). Chtěl jsem abychom se více dostávali k balonu, ke kombinaci, k "ťukecu" , vyzkoušeli si chybějící souhru a více byli na balonu.

To se asi povedlo, ale mělo to vliv na výši konečného skore. Na velkém hřišti by byl dnešní výsledek v pohodě dvouciferný - unavený soupeř bez střídaní by nám ani zdaleka nedokázal klást takový odpor. Pro mě osobně poučení před dalšími experimenty do budoucna.........Na druhé straně si maximálně zahráli kluci z lavičky, kteří měli větší možnost všem ukázat, jak na tom jsou.

Už zítra ovšem hrajeme špíl úplně jiného levelu a to předehrávku na Zbrojovce proti holkám. Vzhledem k sestavě, která se tam z naší strany chystá, neúčasti dvojčat a možná i Davida.......držte nám palce, ať z TCM neodjedeme s debaklem........ Známe jak svoje možnosti, taky sílu soupeře. Na druhé straně proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko :-))))

(Mesli)

 

Mladší žáci - pondělí 28.5.

Zbrojovka Brno (dívky) - AC Lelekovice 2:3 (1:1), branky: Jakubovich Peter, Lobos Tobiáš, Vaňous David

 

Bývalý slavný český hráč a trenér Tomáš Pospíchal vyslovil prý poprvé tuto větu „Fotbal nemá logiku“. Kolikrát se tato věta hodila na popsání dění fotbalového zápasu? Nespočítaně. A naposledy dnes odpoledne na Zbrojovce.
Zápas se stal důstojným soubojem o druhé místo v tabulce. Domácí holky vstupovaly do zápasu sice ze třetí pozice se ztrátou tří bodů na Lelky, ale zato zřejmě v kompletní sestavě a v lepší současné formě. My přijeli dnes bez našich dvojčat, což kvalitu týmu posouvá minimálně o jeden level níž. Ostatní však dorazili jako jeden muž a to včetně navrátilce z anglické stáže Davida.
Holky předváděly fotbal té nejvyšší úrovně, který je v této soutěži k vidění. Takový jsem viděl pouze v podání Sparty a dnes. Od první minuty se holky draly do našeho pokutového území střídavě zleva, zprava a pak zase středem. Netrvalo dlouho a přišel roh. Pokolikáté už letos se opakoval starý známý scénář, že na začátku zápasu dostáváme rychlý a zbytečný gól. Relativně řešitelný kop proletěl kolem Kubovy napřažené ruky, stačilo jen vyboxovat. Následovala malá skrumáž, neschopnost odkopnout, důraz soupeřek a je to 0:1.
Ke cti klukům patří, že je většinou nepříznivý stav nakopne a začnou bojovat. Dnes to platilo více než kdy jindy. Obraná činnost našeho týmu fungovala velmi dobře a nevím, jestli kdy prošla naše obrana větší zkouškou. Obranné povinnosti si vzorně plnili kromě obránců i všichni záložníci a jediný hrot většinou napadal obránce, co mohl. Naše aktivní a důrazná obrana způsobila, že holky nedostaly žádný balon zadarmo a prakticky jsme je v prvním poločase už nepustili na dostřel k naší brance.
My naštěstí máme dostatek brejkových hráčů. A najednou jsme to byli i my, kteří hrozili. David sám po pěkné souhře z úhlu trefil brankářku. Tobiáš pak předložil na malé vápno tutovku Kuldovi. Ten zkusil zakončit netradičně z voleje prsy, ale překvapil akorát Oskara, ne brankářku. Když to nešlo z blízka, zkusil to Petr z dálky, přímo z trestňáku. Krásná střela skončila přímo v brance 1:1. Kolikrát už nám Petr ukázal, co umí jeho levačka. A ještě z lepší pozice krátce před koncem poločasu opět Petr krásně vystřelil, ale tentokrát byla brankářka na místě.
O přestávce nebylo klukům co vytknout. Bylo zřejmé, že pokud vydržíme fyzicky v podobném duchu i v druhém poločase tak máme šanci.
Začátek poločasu nám vyšel nad očekávání. Rohový kop zahrál Vojta do ohně a Tobiáš to trefil z první nechytatelně k tyči a vedeme 2:1. Od této chvíle už útočily jenom domácí holky. Ty si vypracovaly velký tlak, do útoku se tlačily i obě vysoké stoperky a bylo to hned znát. Několikrát jsme měli obrovské štěstí (holky spálily nebo nedotáhly snad šest vyložených šancí) a přežili jsme i sérii rohů. Bohužel zasloužené vyrovnání nakonec přišlo. Snad desátý roh v druhém poločase našel přesně hlavu nejvyšší hráčky, kterou ani Tobiáš neuhlídal a bylo srovnáno 2:2.
Do konce utkání však chybělo ještě deset minut. V tuto dobu bych na zisk alespoň bodu nevsadil ani kačku. Bylo vidět, že síly už ubývaly a holky se draly do útoku dál. Z taktiky holek však nakonec vzešla naše šance na úspěch – opět zkusit brejk. Soupeřova obrana totiž byla najednou hodně vysunutá, holky prostě chtěly vyhrát.
Když rozhodčí oznámil, že se hraje poslední minuta zápasu, začal jsem věřit v bod. Najednou nám však vyšel rychlý kontr, Tobiáš se doslova probil přes sérii holek a odraženou, tečovanou střelu/nahrávku pohotově převzal David a chladnokrevně zavěsil 3:2. Na hřišti vzplály emoce, neboť šlo o hraniční ofsajdovou situaci. Gól však byl uznán a tentokrát ani nebyl odvolán. Dál už se nestalo nic, protože rozhodčí ihned po rozehrání ukončil zápas.
Až mě bylo těch holek líto. Za svůj výkon si minimálně bod určitě zasloužily. Ale všem kdo byl na zápase, ukázaly, co dovedou. Jaká to ale podobnost s naší nedávnou prohrou gólem v poslední minutě na Spartě, asi každý tým to musí zažít.
Náš tým zaslouží určitě velkou pochvalu. Zvládli odehrát velmi těžký zápas a ukázali, že i když oslabeni o dvojčata, tak se umí rvát o výsledek. Fotbalový um nahrazují bojovností. Oproti kopané v neděli proti Bosonohám to byl skutečně TOP zápas. 
Malá rada na závěr pro příští soupeře:
Opět se ukázalo, že nám hodně vyhovuje hrát proti týmu, co chce hrát fotbal a nebetonuje. Styl rychlých brejků nám svědčí určitě víc, než útočení do plných. 
(Honza)
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super report ze Zbrojovky.....

(Mesli, 29. 5. 2012 10:47)

....Honzovi díky a ještě jednou poděkování všem co se na hřišti zasloužili o skvělou bilanci posledních dnů - tedy 9 bodů ze 3 zápasů během 5 dnů !! Porazit holky ze Zbrojovky od kterých to schytala i suverénní a notně namistrovaná Spartička, to je myslím cenný skalp :-)
Doufám, že si všichni užijeme poslední zápas této vydařené sezony doma proti Soběšicím.

....kluci díky !

(Mesli, 28. 5. 2012 22:59)

Na dnešním zápase na Zbrojovce jsem díky pracovním i rodinným povinnostem chyběl, ale měl jsem detailní on-line informace od velkýho Petera. Kluci klobouk dolů, moc jste mě potěšili, jsem na vás pořádně hrdej :-)
Report očekavám od Honzy H. do mailu co nejdřív, tak honem honem, už se těším jak si konečně přečtu něco jiného, než píšu pořád jen sám :-)

Re: ....kluci díky !

(DavidH, 29. 5. 2012 6:42)

No tak su naplej jaks se Honza v reportu vypořádá s tradičním sporem o offside. Konec konců zase to vyprovokovalo pěkný emoce a Honza zachránil krk úprkem z předsálí fotbalových šaten, jak dopadl ten třnáctiletý rozhodčí ani nechci vědět. Jo a je třeba upozornit Oskara, že když od hřiště vypravuje autobus plný dětí, je třeba dodržet jízdní řád :-))).
Zdarec
D.

medlány

(DavidH, 28. 5. 2012 13:51)

No tak je vidět, že rozumní fanoušci jsou na obou stranách. A nejrozumější jsou ti co to zkusili tam i tam! :-))
Jo a taky jsi Martine zapoměl jednoho hráče po utkání s Kroupovicema pochválit za fantastický obranný zákrok před bránou, bohužel teda soupeře :-)))
No nic zliskám ho a snad už bude takový tutovky proměňovat.
Sportu zdar a v ůterý na place.
D.

Medlánky

(Mesli, 28. 5. 2012 8:47)

Takhle to vidí po našem čtvtečním zápase na medláneckých stránkách. Je to mimochodem jeden z mála klubů v Brně, kterému stránky velice dobře fungují.

http://fcmedlanky.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1774:mlaci-b-2452012-medlanky-b-lelekovice-12-00&catid=48:zapasy&Itemid=75#yvComment1774