4. 5. 2012

Mladší přípravka

Chrlice -  AC Lelekovice 5:3 (3:0), branky Sedláček Ivo 3x

Mladší žáci

Řečkovice "B" - AC Lelekovice 1:4 (1:1), branky: Lobos Tobiáš 2x, Sedláček Tomáš, Vaňous David

Netradičně v pátek jsme zavítali k mistrovskému utkání do nedalekých Řečkovic. Těšili jsme se na nejkrásnější travnatý pažit v Brně. Ale ouha.... ! Chlouba domácího klubu, trávník, se v současné době nachází v podobně žalostném stavu jako hřiště naše. No jo, když prostě zhora neprší, umělá závlaha to sama nezvládne........

Poprvé jsme v jarní části sezony nastoupili bez dvojčat, která si odvezla Zbrojovka na třídenní mezinárodní turnaj mimo Brno. Velká výzva pro zbytek mančaftu, aby ukázali co v nich je.

Začali jsme ovšem velmi laxně a hned od první minuty prohrávali. Vojta si vůbec neobsadil svého hráče a malej Kuba na dva hráče domácích číhající po hezkém centru u zadní tyčky stačit prostě nemohl - 0:1.

Překvapivě nás branka nesrazila, ale nakopla a domácí se na naši polovinu dostávali jen velmi sporadicky. Jenže naše nepřesnosti v přihrávkách i zakončení vyrovnání nepřinesli. Prosadil se svým důrazem až v 18.minutě Tomáš Sedláček, který byl v tu chvíli na hřišti necelou minutu.

Pak jsme se začali předhánět v zahazování tutovek. Nejprve se řítil z boku sám na branku Kulda, chvíli po něm ho zcela totožně napodobil Vojta. Ani jeden z nich ale křižnou střelou soupeřovu branku netrefil. Těsně před koncem první půle ještě domácí vykopávali Tobiášovu střelu z prázdné branky, nerozhodný stav na ukazateli skore už ale zůstal.

O přestávce jsme si v kabině řekli, že hrajeme i za dvojčata a ve druhém poločase to musíme zlomit na svoji stranu.

Druhá polovina však začala drtivou převahou Řečkovic, protože jsme úplně vyklidili střed hřiště a nechali domácí hrát. Příšerné zmatky v obraně, kdy míč létal od Kubových zad a rukavic střídavě do tyček nebo centimetry vedle naší brány jsme s obrovským štěstím přežili a konečně začali zase něco hrát.

Především Tobiáš se v záloze mohl přetrhnout. Dvě šance po Davidových rozích ještě golem neskončili, jednou zazvonilo po jeho hlavičce břevno domácí svatyně. Pak ovšem napřáhl, trefil brankáře, ale vyraženou pumelenici si doběhl a konečně zavěsil - 2:1

Postupně jsme začali domácí výrazně přehrávat a k vidění byli moc pěkné akce. Tu nejhezčí z celého zápasu vymyslel Tobiáš, když si zkušeně počkal a potom nádhernou "uličkou" poslal do brejku Davida, který v koncovce tváří tvář proti domácímu brankáři nezaváhal.

Chvíli na to našel překrásným dvacetimetrovým pasem téměř od naší branky Petr Tobiáše a další povedený brejk znamenal naši čtvrtou branku - 4:1. Tím jsme soupeře definitivně zlomili a utkání už se od této chvíle v podstatě jen dohrávalo.

Na jedné straně mohl před koncem ještě skore navýšit David, na druhé zase předvedl pěkný skok Kuba v naší brance.

Shrnutí ?

Pro mě překvapivě jednoznačný výsledek, který jsme navíc ve druhé půlce podtrhli i velmi povedeným výkonem. Mančaft se semknul a dokázal, že umí hrát fotbal i bez "bráchů". Přesto bylo vidět, že nám jejich pohyb a chytré přihrávky chybí a chvíli trvalo, než jsme si na to zvykli.

Kuba v obraně zraje jako víno, co si zase včera se svou postavou a datem narození na hřišti dovolil........ I Kulda se včera snažil a až začne běhat, jééééé, to bude paráda :-)

Mužem zápasu přesto vyhlašuji Tobiáše - dvě branky a dvě asistence, navíc obrovská chuť do hry, těžko už ho nědy dostaneme zpět do branky :-)

Jen ty závěrečné penalty po špíle nám tentokrát vůbec nevyšly - jedinou proměnil Tobiáš a tak si naši chlapci po zápase ještě zaslouženě na řečkovickém hřišti zaběhali :-)

Příští týden v neděli přivítáme doma šikovné kluky z Tuřan, osobně očekávám další zápas jako řemen :-)

Taktéž připomínám, že bez tréninků to samo nepůjde, takže ve středu v 17:00 na značkách, bando !!

(Mesli)

Muži - neděle 6.5.

AC Lelekovice - MCV 6:4 (2:2), branky: Zeman 3, Hakl, Pavlík O., Vlasák J.

Co by za takový výsledek dali fanoušci hokeje?  Samozřejmě, že vždy je potřebné, aby vítězství zůstalo na straně domácích. Myslím, že za ty prachy museli být spokojeni všichni příznivci fotbalu v Lelekovicích.. Kdo neviděl, nevěřil by.
            Po dlouhé odmlce se v brance domácích zjevil maskot i funkcionář a zároveň vedoucí všech mimopracovních sportovněspolečenských akcí organizovaných z Moravy až po Liberec Petr Ošmera – Oskar.
Kdybychom mu před utkáním řekli, že ve 20min. dostane 2 góly a skoro si nesáhne na balón, asi by nenastoupil. Jím vyražená bomba soupeře v poslední minutě mohla být třešinkou na dortě v jeho mnohaleté kariéře – nikdy neříkej nikdy…..uvidíme tě ještě na place, Oskare?
Ke cti našich fotbalistů patří, že utkání nezabalili a s chutí do hry   a obrovské snaze po vítězství a získu konečně nějakých bodů v jarní části dokázali, že ani vedení 2:0 nemusí být pro vyzrálého soupeře dostačující.
Ve 24 min. Zeman z přímého kopu snížil na 2:1, stejný hráč vyrovnal ve 43min. těžkým kopem z voleje přes brankáře stojícího až příliš před brankovou čarou.. Ve 46 min. jsme ustáli nebezpečný útok soupeře zakončený střelou nad. A byl tu poločas.
Oddech potřebovaly oba týmy. Soupeř v podvědomí své kvality i dostatečného bodového zisku v tabulce nastoupil do hry s pocitem - však ono to nějak vyjde-. Naši borci byli dostatečně nažhaveni a odhodláni nechat na trávníku duši a jít jasně po vítězství. Je- li obrovské odhodlání, přibude k němu i trocha štěstí. Tak spojenými silami vznikl divoký výsledek s dobrým koncem, který především pobavil diváky.
V 67min. po autu Trtílka hlavičkou dostal domácí do vedení Jakub Vlasák. V 81 min. zakončoval z brankové čáry Hakl, po krásném úniku Zemana, který dostal nádherný pas od Adama Vlasáka. Asi po půl minutě snížil na 4:3 soupeř. Pět min. před koncem z přímého kopu rozehrál Zeman na Ondru Pavlíka, který z nadřeného signálu skóroval. V 87min. dobře zablokoval rozehrávku soupeře Adday, odražený míč nastartoval Zemana, který podél padajícího brankáře vstřelil třetí gól v utkání . Soupeř  ještě stačil snížit stav utkání na konečných 6:4 ve prospěch Lelekovic.

SESTAVA: Ošmera- Sádlík,A.Vlasák , Klouda, Hovhannisjan- Sojka, M.Pavlík, Zeman,J.Vlasák –Procházka  Hakl
Střídali :20 O.Pavlík Procházku, 62 Trtílek Sojku,v 83 Adday Hakla, připraven ještě Ingr                    (jv)