Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žákovský halový turnaj Dolní Loučky 2009

21. 12. 2009

V neděli 20.12.2009 se v tělocvičně základní školy konal již třetí ročník halového futsalového žákovského Vánočního turnaje Dolní Loučky 2009.

 

ObrazekNa turnaji se představili tyto týmy:  Dolní Loučky "A", Dolní Loučky "B", Kalamita Čučice, Fuňa team, Tankers Oslavany, Moravské Bránice, Japo Střelice a AC Lelekovice.

Po předloňském 4. místě a loňském 5.-8. místě, jsme tentokrát chtěli dosáhnout lepšího umístění. Sehrát turnaj v nejsilnější možné sestavě nám narušilo neočekávané onemocnění golmana - Ladi Čurdy. Tento fakt se stal jedním z klíčových momentů neúspěchu.

V základní skupině B naši kluci narazili nejdříve na loňského vítěze Kalamitu Čučice. ObrazekNež se naši kluci stačili rozkoukat, po dvou minutách prohrávali 3:0. Nevěděli co mají hrát, nestihali a konečné skóre - debakl 8:2 zaváněl ostudou. Náhradní golmanTomáš Č. v brance se prostě nedokázal postavit tvrdým střelám z blízka, obrana spala a celkový výkon byl tragický.

ObrazekDruhý zápas proti Dolním Loučkám "B" jsme sice vyhráli 5:1, jenže malí a šikovní soupeřovic kluci dlouho vzdorovali a byli téměř polovinu zápasu vyrovnaným soupeřem ! V brance se tentokrát nečekaně osvědčil Vojta J.

 

 

 

 

 

Třetí zápas proti Japo Střelice byl opět o malé bojovnosti, obrovských chybách všech hráčů, bojácnosti, nedůrazu a především o neschopnosti si nahrát, vymyslet akci, vystřelit. Skore 3:0 je toho důkazem.Obrazek

V "play-off" části jsme narazili na tým Tankers Oslavany, který nás také přejel. Tentokrát 7:3. A to bylo od Lelekovic vše, co na tomto turnaji předvedli.

 

 

 

 

 

ObrazekPokud mám srovnat tři ročníky, pak musím říst, že tento byl z naší strany asi nejhorší a zvažuji, má-li smysl kluky někam přihlašovat, když od nich nevidím alespoň to základní - bojovnost a nasazení.

Příčiny neúspěchu:

1. Neměli jsme brankaře. Možná spíš výmluva, protože kdoví jak by to šlo Laďovi Č. Navíc dobrá obrana mnohdy může dát vyniknout i slabšímu brankaři, což bylo tentokrát úplně naopak - golmani se díky obraně stali hlupáky.

2. Velmi slabá bojovnost a nasazení. Co chcete hrát s hráčem, který Vám řekne, že nechce hrát, že by to kazil ! Jiný kopne do balonu a stojí. Další se jen dívá jak kolem něj lítají balony a vůbec se nepohne. Hrůza.

3. Kluci futsal vůbec neznají. Bohužel, kluci hrají jen velkej fotbal. V tělocvičně jsou přes zimu jen párkrát a základy jim chybí.

4. Technika. To co předvádějí všichni kluci v jiných týmech svede snad jen jeden z našich. Bohužel mnoho z našich borců začalo s fotbalem hodně pozdě a na technice je to znát.

Jsem z turnaje celkem rozčarován a přemýšlím. Být na kluky tvrdý a nekompromisní ? Pomůže to? Nepustí pak kvůli tomu třetina z nich fotbal k vodě ? Je to k zamyšlení.  Ale především se musí zamyslet kluci sami nad sebou ! 

(Ivas)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bída.....

(Mesli, 22. 12. 2009 8:19)

Vůbec se to nečte dobře, ale bohužel je všechno, co jsi napsal pravda. Polovina z nich nemá o fotbal potřebný zájem, klackovatí a serou na všechno. Vidím to jejich chování a přístup teď přes zimu moc dobře na ledě, někteří neumí ani pozdravit. Bavím se teď především o těch lelekovských svěřencích, bohužel....Osobně bych výrazně přitvrdil i za cenu toho, že ti jich moc nezbude.