Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Lojzou Hanzlíčkem

12. 9. 2018

V Lelekovicích jsi prošel žákovskými kategoriemi. Po několikaleté odmlce ses vrátil k fotbalu v sezóně 2015/16. Co tě k tomu vedlo? Co bylo tím impulzem, že ses rozhodl znovu začít hrát?

Na muže jsem rád chodil jako fanoušek a vzhledem k tomu, že jsem přestal zápasit vrcholově, měl jsem víc času. Vždy mne lákalo vyběhnout na lelekovický pažit za muže, tak mě napadla bláznivá myšlenka, že to půjdu zkusit. Na hodech v Ivanovicích jsem potkal vedoucího týmu Jardu Kotase, který dal věci do pohybu a zavolal tehdejšímu kapitánovi Kubovi Vlasákovi a pak už jsem se z toho nevykroutil. J

 

V chlapech jsi začínal v útoku, vyzkoušel jsi kraj zálohy a nyní hraješ stopera/krajního obránce. Vyhovuje ti hra v obraně?

Nejvíc mě bavil asi kraj zálohy. Postupem času jsem se přesunul na kraj obrany, kde jsme neměli hráče a myslím, že mi to tam i vyhovuje. Také na místo pravého stopera v rozestavení 3-5-2 už jsem se adaptoval a spolu s postem pravého krajního obránce je to pro mě asi momentálně nejlepší post, vzhledem k silné konkurenci v týmu.

 

Momentálně hrajeme pod trenérem Rossim dva typy rozestavení. Doma preferujeme 3-5-2 a na větších hřištích 4-4-2. Který herní styl je ti bližší a hraje se ti lépe na domácím „soubojovém“ hřišti nebo naopak na těch venkovních, které jsou zpravidla větší?

Myslím, že doma je 3-5-2 ideální varianta, stejně tak na venkovních hřištích rozestavení 4-4-2. Domácí  “soubojové“ hřiště mi vůbec nevadí hlavně kvůli tomu, že nás vždy ženou za vítězstvím naši skvělí fanoušci. Na venkovních hřištích je zase výhoda, že má hráč na všechno víc času a můžeme lépe praktikovat náš kombinační fotbal a více roztahovat hru.

Během relativně krátké doby sis vybojoval místo v základní sestavě a máš i zkušenosti z vyšší soutěže. Přišla v létě nabídka na přestup? Pokud ne, byla by pro tebe nabídka z vyšší soutěže zajímavá?

V létě na stole žádná konkrétní nabídka nebyla. Momentálně se soustředím pouze na výkony v Lelečkách se kterými, myslím, máme na to, abychom do vyšší soutěže postoupili.

Máš zkušenosti z II. třídy, kterou aktuálně hrajeme, ale i ze soutěže vyšší. Jaké jsou největší rozdíly mezi „dvojkou“ a I.B?

Největší rozdíly byly určitě v kvalitě rozhodčích. Sudí si tam do zápasu nenechají kecat, a pokud je na ně někdo agresivní nebo sprostý, hned vyfasuje kartu. Jinak herní kvalitou ten rozdíl není až o tolik větší než u týmů ve II. třídě, snad jen prvních 5 mančaftů bylo znatelně lepších než zbytek.

 

V neděli 16.9 nás čeká domácí utkání s Jundrovem, kde jsi odehrál půl sezóny. Jak moc se na toto utkání těšíš a jaký máš tip na výsledek?

Na tenhle zápas se samozřejmě velmi těším. V přípravě jsme dokázali Jundrov smáznout 7:1, teď to bude úplně jiný, těžší zápas. Věřím však, že ukážeme kvalitu a budeme se držet naší hry, pak se nemáme čeho bát. Můj tip je vítězství 4:1.

Sedmou otázku si dovolím rozdělit na dvě části. Vstup do sezóny se nám povedl velmi dobře. Odehráli jsme čtyři dobré zápasy s plným bodovým ziskem a i-když každé vítězství je důležité chci se tě zeptat, jak moc velká satisfakce pro tebe byla, že jsme porazili Řícmanice a Lokomotivu? Poté mě zajímá, co se z tvého pohledu stalo včera v Obřanech? Po 17-ti zápasech se nám nepodařilo vstřelit jediný gól, odvezli jsme si prohru 1:0 a nutno dodat, že herně to prostě nějak nebylo ono.

Co jsem v Lelekovicích, tak se mi proti Řícmanicím a Lokotce nepodařilo zvítězit. Proti Řícmanicím to šlo až překvapivě jednoduše, proměňovali jsme skutečně všechny šance a po poločase 6:0 pro nás bylo jasné, že už to nějak uhrajeme. Možná tomu napomohla i menší motivace od dvou nejmenovaných fanoušků J. S Lokomotivou to byl zápas plný soubojů, krásných akcí a samozřejmě emocí jako vždy. První poločas byl soupeř fotbalovější a asi po právu vedl, ale druhý poločas jsme na něj vlítli a skóre zaslouženě otočili. Zápasy s Lokomotivou mají vždy náboj a kvalitu a letos se konečně podařilo i vyhrát, co víc si přát?

A k zápasu v Obřanech. Říkal jsem, že velmi důležité bude vstřelit první gól a hlavně proti tomuto nepříjemnému soupeři s velmi kvalitní defenzívou proměňovat každou šanci, protože jich moc nedostaneme. Prvních 20 minut jsme byli určitě lepší, soupeř hrozil pouze sporadicky z brejků, které většinou obrana dokázala zastavit. Měli jsme dvě obrovské šance, po Filipové hlavičce obránci vykopli míč z brankové čáry, já nastřelil hlavou břevno. Potom se nám bohužel zranil klíčový hráč vzadu – Boris a my v podstatě z prvního rohu inkasovali. Bohužel se nám i přes převahu ve druhém dějství nepodařilo vyrovnat, natož skóre otočit. Takový je holt někdy sport, jedeme dál!

 

K fotbalu ještě aktivně zápasíš. Který sport je ti bližší?

Oba sporty mají něco do sebe. V zápase je člověk na žíněnce sám a spoléhá pouze na svoje schopnosti, ve fotbale je s vámi na hřišti dalších 10 hráčů, kteří táhnou za jeden provaz a bojují jeden za druhého. Je těžké říct, který sport mám raději. Zápas dělám od svých 12 let a vždycky budu spíš zápasník než fotbalista už jen podle zlomených uší. Takže asi tak.

Máš nějaký fotbalový cíl/sen, který by sis chtěl splnit?

Letos jednoznačně pokusit se postoupit s Lelekovicemi do I.B. Mančaft tady na to jednoznačně je! Spousta našich hráčů okresní přebor kvalitou převyšuje.

Poslední otázka patří jako vždy klukům z kabin. V sezóně 2017/18 jsi odešel hrát do Jundrova. Proč?

Jundrov zrovna postoupil do I.B třídy a volal mi kamarád Petr Pernica, který v Jundrově hraje, že mají přátelské utkání s Žebětínem, a jestli si nechci jít zahrát. Nám příprava ještě nezačala, navíc mám v Jundrově spoustu kamarádů, tak jsem souhlasil. Po zápase mi volali, jestli u nich nechci zkusit přípravu. Po velmi těžkém rozhodování jsem se rozhodl, že to zkusím na půl roku v Jundrově.

 

 

Na samotný závěr, co bys vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych chtěl poděkovat za skvělou podporu nejen na domácím hřišti, ale i na hřištích soupeřů, kde se díky jejich fandění cítíme vlastně taky jako doma. Doufám taky, že je naše hra bude i nadále bavit a pak spolu třeba na konci sezóny oslavíme postup, kdo ví. J

LELE OLÉ!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář